Вітальне слово
Співголови Ради наукового центру,
Директора Інституту соціології,
Китайської академії соціальних наук
проф., Чен Гуанджин

Китайська Народна Республіка встановила дипломатичні відносини з Україною 25 років тому. Протягом цих 25 років ми розвивали нашу дружбу та сприяли розширенню наших зв'язків у багатьох областях. У вересні 2016 року я був радий відвідати Україну зі своїми колегами, з Києва до Одеси ми відчували унікальність України. Впродовж тисячолітньої історії Шовковий шлях створював весну дружби, спілкування та співпраці і дотепер являється світлом мудрості.

Китайський президент Сі Цзіньпін висунув ініціативу економічного поясу Шовкового шляху та Морського шовкового шляху двадцять першого століття "Духу дружби та співпраці, який представляє собою Шовковий шлях". Спільне сприяння підключенню інфраструктури країн нового шовкового шляху допомагатиме процвітанню та розвитку.

У Стародавній Греції Одеса була важливим торговим ценром на узбережжі Чорного моря і важливим вузлом на Шовковому шляху. Протягом тисячі років відбувався обмін та взаємне збагачення населення країн Нового шовкового шляху для передачі духу дружби, співпраці та цивілізації. Шовковий шлях очолив і заклав основу цього духу.

Я сподіваюсь, що наше співробітництво з Одеським національним морським університетом досягне значних успіхів та результатів.Вітальне слово
Співголови Ради наукового центру,
Ректору ОНМУ,
д.т.н., проф., Руденко С.В.

В січні 2017 року відзначалося 25 років з дня встановлення дипломатичних відносин між Україною і Китайською народною республікою. За цей час Одеський національний морський університет досягнув значних успіхів у співробітництві з вищими навчальними закладами та підприємствами КНР. Сьогодні в ОНМУ навчаються студенти з КНР, студенти ОНМУ проходять навчання у китайських вишах за програмою подвійних дипломів, приймають участь у програмах часткового навчання в Шанхайському морському університеті, укладено 8 угод про співробітництво в освітній та науковій сферах з вишами Китаю.

Особливо хочеться відмітити наше співробітництво з Інститутом соціології Китайської академії соціальних наук, з ініціативи якого ми відкрили спільний українсько-китайський Науковий центр досліджень соціального розвитку країн “Одного поясу, одного шляху” та щороку проводимо наукові конференції, присвячені проблемам Нового Шовкового шляху.

Захід і Схід, античний світ і китайська цивілізація - Великий Шовковий шлях – це символ їх зв'язків. Великий Шовковий шлях, це достовірні свідчення небувалих колись масштабів міжнародного спілкування, спілкування від берегів Середземного моря до Великої китайської рівнини. Обмін духовними та соціальними цінностями - це найвище досягнення діяльності Великого Шовкового шляху.

Дослідження питань, що асоціюються з Новим Шовковим шляхом є важливою науковою місією сьогодення.

Надіюсь, що наша подальша співпраця з Інститутом соціології Китайської академії соціальних наук стане ще одним кроком у україно-китайському науковому співробітництві і входженні України в Новий Шовковий Шлях.

Історія співробітництва між Одеським національним морським університетом та Інститутом соціології Китайської академії соціальних наук розпочалася у 2016 році з підписання Угоди про співробітництво та організації І Міжнародної наукової конференції «Соціальні трансформації: сім'я, шлюб, молодь, середній клас і інноваційний менеджмент у країнах нового шовкового шляху» 14-18 вересня 2016 р.

В період з 24 по 26 квітня 2017 року в Одеському національному морському університеті спільно з Інститутом соціології Китайської академії соціальних наук при підтримці Генерального консульства КНР в Одесі та Південного наукового центру Транспортної академії наук України була проведена ІІ Міжнародна наукова конференція «Соціальні трансформації: сім’я, шлюб, молодь, транспорт та інноваційний менеджмент у країнах Нового Шовкового шляху».

25 квітня 2017 року на урочистому засіданні Вченої ради ОНМУ було підписано Угоду про створення Науковий центр досліджень соціального розвитку країн “Одного поясу, одного шляху” між Інститутом соціології Китайської академії соціальних наук та Одеським національним морським університетом. В урочистому відкритті Наукового центру приймали участь представники Інституту соціології Китайської академії соціальних наук на чолі з заступником директора Інституту соціології паном Жао Кебіном; Генеральний консул КНР в Одесі, пані Чжао Сянжун; Представник МЗС України в Одесі, пан Ржепішевський К.І.

30 жовтня 2018 р. в рамках Третьої наукової конференції «Соціальний розвиток країн «Одного поясу, одного шляху»: розвиток Нового Шовкового Шляху в Україні», в університеті було офіційно відкрито офісне приміщення Наукового центру досліджень соціального розвитку країн “Одного поясу, одного шляху”. Тут проводитимуться заняття за участю вчених двох країн, є література про історію, економіку, традиції та стратегію розвитку Китаю.

В період з 5 по 8 грудня 2017 р. Науковий центр досліджень соціального розвитку країн “Одного поясу, одного шляху” (CASS-ОНМУ) організував Перший китайсько-український науково академічний діалог “Китайські можливості для України” в Пекіні (Китай). Делегація ОНМУ в складі восьми чоловік очолив ректор університету проф. Руденко С.В. Кожному з учасників діалогу була надана можливість виступити з докладом та внести свої пропозиції щодо розширення співробітництва між ОНМУ та CASS.

Рада наукового центру складається із двох співголів та двох виконавчих голів:

 • Співголови Ради наукового центру:
  • Директор Інституту соціології проф. Чен Гуанджин
  • Ректор ОНМУ д.т.н., проф.,Руденко С.В.
 • Виконавчі голови Ради наукового центру:
  • Заступник директора Інституту соціології проф. Чжао Кебін
  • Проректор з НОР ОНМУ д.т.н., проф. А.В. Шахов

Секретаріат Ради наукового центру.

Виконавчими секретарями Ради наукового центру є:

 • Начальник наукового департаменту Інституту соціології, КАСН доктор Діо Пенфей
 • Начальник відділу міжнародних зв’язків ОНМУ, к.т.н. Гловацька С.М.

Координатором Наукового центру досліджень соціального розвитку країн “Одного поясу, одного шляху” є доктор Ma Фен.

Науковий центр досліджень соціального розвитку країн “Одного поясу, одного шляху” в Одеському національному морському університеті створюється з метою реалізації спільних проектів досліджень з питань соціального розвитку між Україною та Китаєм та країнами “Одного поясу, одного шляху”.

 1. Проведення наукових досліджень соціального розвитку країн “Одного поясу, одного шляху”.
 2. Забезпечення організаційної та технічної підтримки в процесі реалізації діяльності (проектів) Центру.
 3. Залучення ресурсів сторін для виконання визначених заходів (проектів) Центру.
 4. Залучення студентів, науково-педагогічного складу, адміністрації та інших зацікавлених осіб до:
  • участі в спільних науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах, дискусіях;
  • розробки та реалізації наукових проектів, методичних освітніх програм;
  • участі в публікаціях спільних наукових монографій, збірників наукових праць, навчальних програм, підручників;
  • обміну досвідом, інноваційними технологіями, науковими матеріалами та публікаціями.
 5. Сприяння програмам обміну студентами та науково-педагогічного складу відповідно до навчальних програм та наукових інтересів.
 6. Аналіз результатів діяльності та поширення інформації про діяльність центру через академічну та педагогічну пресу.
 7. Виконання інших завдань, які відповідають цілям та напрямам діяльності Університету.
Наверх

background