Між Україною та Китайською Народною Республікою встановлені давні дипломатичні відносини. З кожним роком співпраця Одеського національного морського університету з вищими навчальними закладами та підприємствами КНР розширюється.
25 квітня 2017 року на урочистому засіданні Вченої ради ОНМУ було підписано Угоду з Інститутом соціології Китайської академії соціальних наук про створення Наукового центру досліджень соціального розвитку країн “Одного поясу, одного шляху”.
Під час офіційного візиту Делегації Китайської академії соціальних наук на чолі з віце-президентом Академії, професором, академіком, Лі Пейліном до Одеського національного морського університету 14 вересня 2018 року відбулося урочисте підписання Угоди про співробітництво між Китайською академією соціальних наук та Одеським національним морським університетом та відкриття першого в Україні КАСН-ОНМУ: Центру досліджень Китаю.
В ході візиту, представники китайської делегації прийняли участь у Другому китайсько-українському академічному діалозі «"Один пояс, один шлях": Інновації в соціальній політиці та прагматична співпраця між Китаєм та Україною».
Рада наукового центру складається із представників від КАСН, ОНМУ та інших відповідних установ. Президент (або віце-президент) Китайської академії соціальних наук та ректор Одеського національного морського університету є відповідно Президентом від Китаю та Президентом від України в Раді. У випадку відсутності Президента, його обов’язки виконує Віце-Президент. Рада несе відповідальність за прийняття рішень щодо стратегії розвитку COCCS, виконання річного робочого плану та затвердження річного бюджету.
До складу COCCS входить один китайський директор та один український директор. Директори несуть відповідальність за реалізацію стратегії розвитку та робочого плану, затвердженого Радою COCCS.
Виходячи з потреб розвитку Центру, в ньому можуть створюватися інші відповідні підрозділи та посади.
- Запрошення фахівців з КАСН для проведення тематичних лекцій та курсів в COCCS та ОНМУ;
- Організація наукових семінарів та конференцій з питань вивчення Китаю, китайсько-українського обміну і співробітництва;
- Підтримка та розширення співробітництва в опублікуванні результатів наукових досліджень між видавництвами, що входять до Китайської академії соціальних наук та видавництвами в Україні;
- Китайська академія соціальних наук надає книги на китайській мові, а також книги з вивчення Китаю на інших мовах;
- Проведення виставок на теми, пов'язані з Китаєм та результатами досліджень Китаю;
- Організація та виконання спільних дослідницьких проектів;
- Здійснення інших видів діяльності, що представляють спільний інтерес на основі взаємної згоди.
Китайська академія соціальних наук (м. Пекін, КНР) з метою підтримання нашого університету в умовах складної епідемічної ситуації, пов’язаної з боротьбою з COVID-19, передала у якості гуманітарної допомоги до КАСН-ОНМУ: Центру досліджень Китаю Одеського національного морського університету 10 000 медичних масок.
16 березня 2020 року в ОНМУ оголошено Конкурс студентських робіт з досліджень Китаю.
- Перелік основних напрямків досліджень, за якими проводиться Конкурс студентських робіт:
- Social policy and Development in China.
- The economic, business and cultural cooperation of China and Ukraine in the “Belt and Road”.
- China development-creation of ecological civilization.
- Transportation of “The Belt and Road” from China to Europe though Ukraine.
Кінцевий термін подачі робіт на розгляд конкурсної комісії 15 травня 2020 року.
Вимоги до робіт та інформація про конкурс
За більш детальною інформацією та літературою по Китаю звертатися до Директора Центру досліджень Китаю Гловацької Світлани Миколаївни (ауд.218 лаб. корп., відділ міжнародних зв’язків, або на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.)