Китайська Народна Республіка встановила дипломатичні відносини з Україною 25 років тому. Протягом цих 25 років ми розвивали нашу дружбу та сприяли розширенню наших зв'язків у багатьох областях. У вересні 2016 року я був радий відвідати Україну зі своїми колегами, з Києва до Одеси ми відчували унікальність України. Впродовж тисячолітньої історії Шовковий шлях створював весну дружби, спілкування та співпраці і дотепер являється світлом мудрості.
Китайський президент Сі Цзіньпін висунув ініціативу економічного поясу Шовкового шляху та Морського шовкового шляху двадцять першого століття "Духу дружби та співпраці, який представляє собою Шовковий шлях". Спільне сприяння підключенню інфраструктури країн нового шовкового шляху допомагатиме процвітанню та розвитку.
У Стародавній Греції Одеса була важливим торговим ценром на узбережжі Чорного моря і важливим вузлом на Шовковому шляху. Протягом тисячі років відбувався обмін та взаємне збагачення населення країн Нового шовкового шляху для передачі духу дружби, співпраці та цивілізації. Шовковий шлях очолив і заклав основу цього духу.
Я сподіваюсь, що наше співробітництво з Одеським національним морським університетом досягне значних успіхів та результатів.
В січні 2017 року відзначалося 25 років з дня встановлення дипломатичних відносин між Україною і Китайською народною республікою. За цей час Одеський національний морський університет досягнув значних успіхів у співробітництві з вищими навчальними закладами та підприємствами КНР. Сьогодні в ОНМУ навчаються студенти з КНР, студенти ОНМУ проходять навчання у китайських вишах за програмою подвійних дипломів, приймають участь у програмах часткового навчання в Шанхайському морському університеті, укладено 8 угод про співробітництво в освітній та науковій сферах з вишами Китаю.
Особливо хочеться відмітити наше співробітництво з Інститутом соціології Китайської академії соціальних наук, з ініціативи якого ми відкрили спільний українсько-китайський Науковий центр досліджень соціального розвитку країн “Одного поясу, одного шляху” та щороку проводимо наукові конференції, присвячені проблемам Нового Шовкового шляху.
Захід і Схід, античний світ і китайська цивілізація - Великий Шовковий шлях – це символ їх зв'язків. Великий Шовковий шлях, це достовірні свідчення небувалих колись масштабів міжнародного спілкування, спілкування від берегів Середземного моря до Великої китайської рівнини. Обмін духовними та соціальними цінностями - це найвище досягнення діяльності Великого Шовкового шляху.
Дослідження питань, що асоціюються з Новим Шовковим шляхом є важливою науковою місією сьогодення.
Надіюсь, що наша подальша співпраця з Інститутом соціології Китайської академії соціальних наук стане ще одним кроком у україно-китайському науковому співробітництві і входженні України в Новий Шовковий Шлях.