Історія співробітництва між Одеським національним морським університетом та Інститутом соціології Китайської академії соціальних наук розпочалася у 2016 році з підписання Угоди про співробітництво та організації І Міжнародної наукової конференції «Соціальні трансформації: сім'я, шлюб, молодь, середній клас і інноваційний менеджмент у країнах нового шовкового шляху» 14-18 вересня 2016 р.

В період з 24 по 26 квітня 2017 року в Одеському національному морському університеті спільно з Інститутом соціології Китайської академії соціальних наук при підтримці Генерального консульства КНР в Одесі та Південного наукового центру Транспортної академії наук України була проведена ІІ Міжнародна наукова конференція «Соціальні трансформації: сім’я, шлюб, молодь, транспорт та інноваційний менеджмент у країнах Нового Шовкового шляху».

25 квітня 2017 року на урочистому засіданні Вченої ради ОНМУ було підписано Угоду про створення Науковий центр досліджень соціального розвитку країн “Одного поясу, одного шляху” між Інститутом соціології Китайської академії соціальних наук та Одеським національним морським університетом. В урочистому відкритті Наукового центру приймали участь представники Інституту соціології Китайської академії соціальних наук на чолі з заступником директора Інституту соціології паном Жао Кебіном; Генеральний консул КНР в Одесі, пані Чжао Сянжун; Представник МЗС України в Одесі, пан Ржепішевський К.І.

30 жовтня 2018 р. в рамках Третьої наукової конференції «Соціальний розвиток країн «Одного поясу, одного шляху»: розвиток Нового Шовкового Шляху в Україні», в університеті було офіційно відкрито офісне приміщення Наукового центру досліджень соціального розвитку країн “Одного поясу, одного шляху”. Тут проводитимуться заняття за участю вчених двох країн, є література про історію, економіку, традиції та стратегію розвитку Китаю.

В період з 5 по 8 грудня 2017 р. Науковий центр досліджень соціального розвитку країн “Одного поясу, одного шляху” (CASS-ОНМУ) організував Перший китайсько-український науково академічний діалог “Китайські можливості для України” в Пекіні (Китай). Делегація ОНМУ в складі восьми чоловік очолив ректор університету проф. Руденко С.В. Кожному з учасників діалогу була надана можливість виступити з докладом та внести свої пропозиції щодо розширення співробітництва між ОНМУ та CASS.

Наверх

background