Кафедра «Машинознавство», (до 01.03.2017 р. “Теорія механізмів і машин й деталі машин”) належить до факультету «Портового інжинірингу», організована в післявоєнні роки. На кафедрі працювали видатні вчені з машинознавства, зокрема, професори А.В. Дукельський, Д.В. Гаркунов, В.І. Небеснов, доцент А.А. Старосельський. Довгий час до червня 1985 року завідувачем кафедри був заслужений діяч науки і техніки доктор технічних наук професор В.І. Небеснов.

Віктор Іванович Небеснов з 1944 року свою долю пов’язав з ОІІМФ. У 1945 року він захистив кандидатську дисертацію, у 1952 року – докторську. Він засновник і керівник наукової школи, яка займалася рішенням проблем суднової і портової механіки, автор більш ніж 200 наукових праць, серед яких 7 монографій. Такі його роботи, як “Динаміка двигуна в системі корпус судна – гвинти – двигуни“, “Розрахунок експлуатаційних режимів роботи силової установки теплохода”, “Динаміка силових комплексів” та інші покладено в основу багатьох досліджень вітчизняних і закордонних науковців. В.І. Небеснов – вчений з світовим ім’ям, виступав на багатьох міжнародних конгресах і конференціях, підготував 30 кандидатів і 6 докторів наук. Був завідувачем кафедри ТММ й ДМ до 1985 року.

З 1985 року завідувачем кафедри «ТММ й ДМ» ОНМУ став доктор технічних наук, професор, академік ТАУ Микола Васильович Олійник – фахівець з питань конструкційної міцності деталей машин при циклічному навантаженні.

З 2015 року і по теперішній час завідувач кафедри «Машинознавство» ОНМУ - доктор технічних наук, професор А.В.Конопльов.

Зараз на кафедрі працюють досвідчені фахівці: професор А.В. Конопльов, доценти О.М. Шумило, П.І. Греченко, О.Г. Кібаков, С.О. Медведєв, В.Ф. Зелінський, старші викладачі О.М. Кононова, Л.Г. Дюкре.

У своєму розпорядженні кафедра має лабораторії для проведення лабораторного практикуму з теорії механізмів і машин и деталей машин які обладнані сучасним устаткуванням, а також дві спеціалізовані аудиторії з курсового проектування. Кафедра працює зі студентами 2-5 курсів різних факультетів і викладає дисципліни: “Теорія механізмів і машин”, “Деталі машин і основи проектування”, “Основи конструювання”, “Прикладна механіка”, “Тертя, знос, мащення”, “Конструкційна міцність”, “Динаміка і міцність”, “Патентознавство”. Дисципліни кафедри забезпечені методичними розробками, які безпосередньо поновлюються і доопрацьовуються.

Науковий напрям кафедри полягає в дослідженні, визначенні і підвищенні конструкційної міцності деталей при циклічному навантаженні, зокрема, в розробці оперативних методів оцінювання індивідуальних характеристик опору втомі деталей і проведенні технічних експертиз втомного руйнування.

Завідувач кафедри «Машинознавство»

Конопльов 
Анатолій Васильович
 

професор, доктор технічних наук

 

Режим роботи кафедри «Машинознавство»

понеділок – п'ятниця: 8.30 – 17.30

технічна перерва: 12.00 – 13.00

Контакти кафедри «Машинознавство»

Адреса: 65029, г. Одесса, ул. Мечникова, 34, каб. 133 старий корп., ОНМУ

Телефон: +38(048)728-31-22.

Наверх

background