Навчально-науковий морський інженерно-технічний інститут (МІТІ) почав свій життєвий шлях 01 вересня 2022 року. МІТІ був заснований на базі трьох найстаріших факультетів «Водного», які мали назви: «Механізації портів», «Гідротехнічний» та «Кораблебудівний». Всі три були засновані в першій половині минулого сторіччя та готували інженерів практично для всього спектру морської галузі. Зараз в МІТІ навчається біля півтисячі здобувачів трьох рівнів вищої освіти: бакалавр, магістр та PhD.
МІТІ готує інженерів-механіків, за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування», діяльністю яких є забезпечення високопродуктивної роботи перевантажувальної техніки, її технічне обслуговування, підвищення надійності, ефективності та безпеки портового обладнання, розробка нових конструкцій машин і технологій перевантажувальних процесів.
Гідротехніки отримують знання необхідні для будівництва морських портів і водних шляхів, хвилезахисних, суднопідіймальних і берегових портових споруд, спеціальних гідротехнічних споруд для освоєння континентального шельфу та захисту узбережжя від руйнівного впливу хвиль. Така підготовка надається в МІТІ за спеціальністю 194 «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології».
Фахівці будівельники необхідні в галузях проектування, будівництва, реконструкції та технічного переоснащення виробничих підприємств, будівель і споруд, створення нового та реконструкції старого громадського і житлового фонду. Таки можливості відкриваються для студентів спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія».Архітектори потрібні на сучасному будівельному ринку для створення свіжих ідей, грамотного виконання проектів будівель і споруд, як на морі, так і на суші. Спеціальність 191 «Архітектура та містобудування», для підготовки архітекторів вносить новий підхід в проектну діяльність, перетворюючи її в художньо-технічний процес вирішення поставлених завдань з урахуванням тенденцій сучасної моди і споживчого ринку. Це, крім містобудування, ландшафтна архітектура прибережної зони, намивні острови, проектування туристично-рекреаційних об'єктів.
Латинське прислів’я “Salum et carinae pignora vitae” означає «Море і кораблю дає життя». Життя суднам також дають інженери-суднобудівники, яких готують в нашому МІТІ за спеціальністю 135 «Суднобудування». Наші випускники працюють над розробкою проектів великих та малих, тихохідних та швидкісних суден, вирішують складні та специфічні питання ремонту та модернізації суден різних типів і інших засобів освоєння океану. Наш інститут підтримує тісні зв’язки з University of Messina (Італія) та Gdańsk University of Technology (Польща).
- До складу МІТІ входять кафедри:
- «Цивільна інженерія та архітектура»;
- «Морські і річкові порти, водні шляхи та їх технічна експлуатація»;
- «Теоретична та прикладна механіка»;
- «Підйомно-транспортні машини та інжиніринг портового технологічного обладнання»;
- «Машинознавство»;
- «Кафедра теорії і проектування корабля ім. професора Ю.Л. Воробйова».
- Наші студенти можуть проводити дослідження в лабораторіях:
- Навчальна лабораторія кафедри «Підйомно-транспортні машини та інжиніринг портового технологічного обладнання»;
- Навчальна лабораторія кафедри «Машинознавство»;
- Комплексна навчально-дослідницька лабораторія будівельних конструкцій, гідравліки та інженерних вишукувань кафедри ЦІтаА;
- Навчально-дослідницька лабораторія морської та портової інженерії (каф. МРПВШТЕ);
- Експериментальна навчально-наукова гідроаеродинамічна лабораторія ім. проф. О.О. Костюкова.
Звернення директора інституту
Шановні абітурієнти, студенти, викладачі вітаю вас на борту нашого нового лайнера під назвою «МІТІ». Сподіваюся, що наш рейс буде корисним та цікавим. Ми з вами маємо унікальну нагоду забезпечити морську галузь практично всіма видами фахівців. Можемо спроектувати та побудувати судно, створити для цього судна порт з необхідними механізмами. Заповнити територію порту корисними та архітектурно привабливими будинками. Як технарі ми з вами знаємо, що найкращій варіант опори – це три точки для спирання. Ми маємо такі надійні фундаменти – це три факультети: «Механізації портів», «Гідротехнічний» та «Кораблебудівний», досвід яких, я думаю ми з вами успішно використаємо. Бажаю всім нам успіхів в нашому рейсі, під девізом нашого МІТІ: “Vivat ingeniarius”.
Директор Навчально-наукового морського інженерно-технічного інституту
Каніфольський
Олександр Олегович
кандидат технічних наук,
доцент
Заступник директора з організації навчальної, наукової та виховної роботи за спеціальністю 135 «Суднобудування»
Берневек
Тетяна Іванівна
кандидат технічних наук,
доцент
Заступник директора з організації навчальної, наукової та виховної роботи за спеціальностями 191 «Архітектура та містобудування», 192 «Будівництво та цивільна інженерія», 194 «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології»
Мироненко
Ігор Миколайович
кандидат технічних наук,
доцент
Заступник директора з організації навчальної, наукової та виховної роботи за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування»
Маді
Галина Іванівна
кандидат філософських наук,
ст. викладач
Режим роботи дирекції морського інженерно-технічного інституту
Понеділок - п'ятниця: 8.30 - 17.30
технічна перерва: 12.00 - 13.00
Контакти дирекції морського інженерно-технічного інституту
65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34, ауд. 118 стар. корп., ОНМУ.
тел.: + 38 (0482) 34-94-11