Кафедра організована у 1930 р. Першим завідувачем кафедрою був відомий вчений і талановитий педагог професор В.А. Анічков, наукові праці якого були присвячені дослідженням надійності і довговічності суднових машин і механізмів. Його ім'ям згодом було названо навчальне судно «Професор Анічков». Потім кафедрою керували доценти Л.В. Елін, С.А. Іванов, Д.Д. Беньковський, А.І. Никифоров.

З 1985 р по теперішній час кафедрою керує заслужений працівник освіти України, професор О.І. Стальніченко – випускник СМФ ОІІМФу, автор більше 150 наукових і навчально-методичних робіт, у т.ч. 2 підручників, 11 навчальних посібників та 6 монографій.

Спільно з колективом викладачів і навчально-допоміжним персоналом вони створили навчальні та наукові лабораторії, навчальні майстерні, оснастивши їх сучасним обладнанням. Виконували науково-дослідницькі роботи для флоту і підприємств ММФ. Великий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців для морського транспорту країни внесли викладачі – професіонали своєї справи, яких з вдячністю згадують випускники, серед них А.І. Пащенко, А.А. Дятлов, Н.В. Єгоров, М.М. Снітковський, В.І. Махненко, В.А. Бузков, І.А. Галамазюк, Г.В. Горбатюк, А.В. Костенко, О.В. Опарін, О.І. Сабуров, В.П. Матвеєнко, П.Н. Бабак, І.В. Вінніченко, Є.В. Генріхсен. Завідуючі лабораторіею: І.І. Силаєв, С.Ю. Гаврилюк, В.В. Герасимов. Навчальні майстри: А.І. Молокоїдов, В.А. Руденко, Д.Ф. Байрон, А.І. Радзюк, І.Т. Федоренко, І.А. Кукушкін, Б.Р. Білоцерковський, А.А. Єрмілін, К.Т. Фесенко, В.Е. Коваль, Г.К. Нирковський, Н.О. Незгодюк, Гаєвський О.Є.

У перші роки після створення кафедри виконувались дослідження з визначення втомної міцності матеріалів, запропоновано нові методи вдосконалення технологічних процесів механічної обробки деталей, створений один з перших в країні «Атлас структур сталей» для Регістру СРСР.

Пізніше велися роботи з вивчення межового тертя корозійної стійкості металів, нових гальванічних покриттів, причин аварій суднових машин і механізмів, що мало велике значення для практики судноремонту та технічної експлуатації морського флоту.

У 1970 – 1980 рр. вченими кафедри виконувались дослідження з визначення зносостійкості нових антифрикційних матеріалів, гуми і властивостей мастил, що застосовуються у вузлах тертя механізмів морських суден.

З 1980 року по н.в. науковці кафедри під керівництвом професора О.І. Стальніченка займаються розробкою нових технологічних процесів, обладнання та наплавочних матеріалів для відновлення і зміцнення деталей суднових машин, механізмів і пристроїв, а також дослідження корозійно-механічної міцності суднобудівних матеріалів, активно беруть участь у міжнародних конференціях та симпозіумах.

Колектив кафедри укомплектований кваліфікованими викладачами, які, усі без винятку, мають досвід роботи на виробництві, що дозволяє більш професійно здійснювати навчальний процес.

Ветеранами університету є професор О.І. Стальніченко, доцент ОНМУ Б.В. Смажило. Сьогодні у складі кафедри працюють також доцент О.В. Кобзарук, заслужений машинобудівник України, лауреат державної премії доцент Д.В. Іоргачов, старший викладач Р.В. Котенко, доцент О.В. Шамов. Навчально-методична робота виконується на шести спеціальностях стаціонару та заочного факультету.

Викладачами кафедри підготовлено підручники, навчальні та методичні посібники, що дозволяють якісно проводити навчання студентів. За весь період роботи кафедри опубліковано більше 800 науково-методичних робіт, статей та доповідей.

Завідувач кафедри "Технологія матеріалів"

Стальніченко 
Олег Іванович
 

кандидат технічних наук, професор


 

Режим роботи кафедри "Технологія матеріалів"

понеділок - п'ятниця: 8.30 – 17.30

технічна перерва: 12.00 – 13.00

Контакти кафедри "Технологія матеріалів"

Адреса: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34, ауд. ОНМУ

Телефон: + 38 (048) .

Наверх