Навчально-методична робота
Навчально-методична робота кафедри «Підйомно-транспортні машини та інжиніринг портового технологічного обладнання» організовується та здійснюється як цілісна система дій та заходів, які спрямовані на забезпечення якості професійної підготовки здобувачів вищої освіти, підвищення кваліфікації та професіоналізму професорсько-викладацького складу, активізацію творчого потенціалу викладачів та здобувачів.
Навчально-методична робота кафедри регламентована відповідними документами Міністерства освіти України, постановами Вченої ради Одеського національного морського університету, навчальними планами й робочими програмами.
Для забезпечення навчального процесу на кафедрі готуються до друку навчально-методичні та навчальні посібники. При читанні лекцій використовуються сучасні мультимедійні технології.
Головною метою навчально-методичної діяльності кафедри є оптимізація та інтенсифікація навчального процесу, дослідження та реалізація сучасних концепцій навчання.
На кафедрі викладаються навчальні дисципліни за спеціальностями:
- 133 Галузеве машинобудування
- 275 Транспортні технології
Викладачі кафедри розробили комплекси навчально-методичних матеріалів для освітньо-професійних програм "Експлуатація портового перевантажувального обладнання", «Організація перевезень та управління на транспорті» - для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та "Експлуатація портового технологічного обладнання" - другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Основні напрямки навчально-методичної роботи:
- перспективне та поточне планування навчально-методичної роботи;
- організація системи підвищення педагогічної та професійної майстерності викладачів;
- аналіз забезпеченості навчального процесу навчально-методичною літературою, формування поточних планів видання підручників, навчальних і навчально-методичних посібників, методичних вказівок;
- вивчення, узагальнення й поширення перспективного педагогічного досвіду, формування нового педагогічного мислення, прагнення до постійного оновлення знань і творчого пошуку, зорієнтованого на особистість здобувача;
- сприяння у розширенні сфер застосування інформаційно-комунікаційних технологій шляхом створення власних електронних підручників, посібників, презентацій тощо.
Принципи навчально-методичної роботи:
- актуальність, цінність, новизна;
- науковість;
- системність і комплексність;
- послідовність і безперервність;
- індивідуальність підходу;
- мотивованість до самоосвіти й саморозвитку.
Навчально-методична робота кафедри спрямована на вдосконалення методики викладання навчальних дисциплін, безпосереднє методичне забезпечення навчального процесу, впровадження в нього рекомендацій, вироблених в результаті виконання науково-дослідних робіт.
За матеріалами наукових досліджень співробітниками кафедри публікуються навчальні посібники, підручники, монографії, статті у базах Web of Science, Scopus та у фахових виданнях, робляться доповіді на міжнародних конференціях.
Кафедра приділяє увагу науково-дослідній роботі здобувачів. Зокрема, для забезпечення системності при розробці науково-дослідних тем активно залучаються члени постійно діючого студентського наукового гуртка кафедри, які займаються дослідженням актуальних проблем.