Наукова діяльність кафедри включає роботу за науково-дослідницькими темами:
- Проєктно-орієнтоване управління підприємствами морського транспорту (01.2012-12.2014). Державний реєстраційний номер: 0112U004304,
- Ресурсне забезпечення проєктів на морському транспорті
- Управління проєктами створення та функціонування логістичних систем (01.2019-12.2021). Державний реєстраційний номер: 0119U002262,
- Актуальні проблеми проєктного та логістичного менеджменту процесів відбудови економіки України (01.2023-12.2025). Державний реєстраційний номер: 0123U101033,
в яких активну участь приймає професорсько-викладацький склад та молоді дослідники – аспіранти кафедри.
Щорічно результати наукових досліджень висвітлюються на міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференціях.
Кафедра є ініціатором та співорганізатором щорічної міжнародної науково-практичної конференції «Проєктний та логістичний менеджмент: нові знання на базі двох методологій» ,яка проводиться відповідно до «Переліку наукових конференцій з проблем вищої освіти і науки», затвердженого Інститутом модернізації змісту освіти.
Метою конференції єобмін досвідом організації освітнього процесу в умовах викликів зовнішнього середовища та проведення наукових досліджень сучасних методологій менеджменту.
У роботі цієї конференції в 2023 р. взяли участь більш 100 науковців та професіоналів-практиків з 17 установ: Одеського національного морського університету, Лодзинського технологічного університету (Польща), Морського торговельного порту «Південний», Науково-дослідного центру індустріальних проблем розвитку НАН України, Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова, Транспортно-логістичної компанії "Hoptrans Sp. z.o.o." (Литва, Польща), Українського державного університету науки і технологій, Центру дослідження Китаю (КНР, Україна), Maritime & TransportBusinessSolutionsBV (Нідерланди), інших університетів, організацій та підприємств.
За результатами конференцій щорічно друкуються збірки наукових праць. Найбільш вагомі наукові дослідження висвітлюються в матеріалах колективної кафедральної монографії.
Провідні науковці кафедри (проф. Бондар А.В., проф. Ковтун Т.А., проф. Малаксіано М.О.) є членами спеціалізованих та разових спеціалізованих вчених радах з присудження наукових ступенів, виступають рецензентами та опонентами дисертаційних досліджень за спеціальностями 05.13.22 Управління проєктами та програмами, 073 Менеджмент.
Викладачі кафедри приймають участь в міжнародних освітніх проєктах за програмами міжнародної академічної мобільності. В 2023 р. проф. Лапкіна І.О., доц. Гловацька С.М. взяли участь в Erasmus+Teaching and Training Mobility (KA 107) в University of West Attica, Greece, а викл. Главатських В.І. – в National University of Political Studies and Public Administration, Romania.
В 2024 р. проф. Лапкіна І.О., доц. Гловацька С.М. взяли участь в Erasmus+Teaching Mobility (KA171-HED)” в National University of Political Studies and Public Administration, Romania.
До наукової роботи активно залучаються студенти. На кафедрі працюють наукові проблемні групи «Моделювання логістичних систем» (керівник доц. Гіріна О.Б.) та «Project Management Club» (керівник доц. Смокова Т.М.).
Під керівництвом висококваліфікованих викладачів, студенти приймають участь в Всеукраїнських студентських наукових конференціях, конкурсах студентських наукових робіт. За підсумками Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2024 р. (наказ №182-орг від, 19.04.2024 р.) диплом І ступеня зі спеціальності Менеджмент отримала студентка Подвальна В.Г. (керівник доц. Меркт О.В.), диплом ІІІ ступеня – студентка Чабаненко Ю.А. (керівник доц. Прихно Ю.Є.).
Наукова діяльність кафедри здійснюється за напрямками і традиціями наукової школи «Оптимальне управління функціонуванням та розвитком транспортних і логістичних систем», яка була започаткована у 1970 р. разом зі створенням в ОНМУ кафедри Математичні методи управління морським транспортом. За більш ніж піввіковий період свого існування кафедра завжди працювала в тренді вирішення актуальних для кожного періоду часу наукових проблем, трансформувалась, змінювала назву, і у теперішній час її назва Управління логістичними системами і проєктами визначає профіль наукових досліджень.
Галузь знань за державним переліком науково-технічної інформації: 07 Управління та адміністрування.
Загальні відомості про школу:
Засновники
Громовий Ерік Петрович, д.т.н., професор |
Воєвудський Євген Миколайович, д.е.н, професор, дійсний член Академії інформатизації України, керівник її Південного відділення |
Науковий керівник
д.е.н., професор,
дійсний член Транспортної академії України,
завідувач кафедри Управління логістичними системами і проєктами
Кваліфікаційний склад наукової школи:
докторів наук - 5; кандидатів наук та докторів філософії – 7; старших викладачів, викладачів – 4, аспірантів - 10.
Представники наукової школи