Кафедра «Економіка і фінанси» є випускаючою за спеціальністю 051 «Економіка», готує професіоналів для кар’єри на підприємствах різних сфер економіки, в першу чергу, на підприємствах морської галузі.

Кафедра має багату історію становлення та розвитку. В 1948 р. з кафедри соціально-політичних дисциплін Одеського інституту інженерів морського флоту (колишня назва ОНМУ) виділилася кафедра економіки і планування морського транспорту. В 1991 р. вона була перетворена в кафедру економічної теорії та господарського механізму управління, в 1993 р. з її структури була виділена кафедра менеджменту, маркетингу і економіки водного транспорту. В 2001 р. кафедра була перейменована в кафедру «Економіка підприємства і підприємництво».

З 2011 р. кафедру очолює доктор економічних наук, професор, академік Транспортної Академії України В.В. Жихарєва. В 2017 р. до кафедри була приєднана кафедра «Фінансово-економічна безпека, облік і аудит», об'єднана кафедра одержала назву «Економіка і фінанси».

На кафедрі працює висококваліфікований викладацький склад – три доктори економічних наук, професори, один професор ОНМУ, дев’ять кандидатів економічних наук, доцентів і два старших викладача. Всі викладачі володіють прогресивними методами навчання і контролю знань студентів, здійснюють методичне забезпечення всіх навчальних курсів на дистанційній платформі Moodle, організують навчальні екскурсії на підприємства, ділові ігри та ін.

Частина викладачів кафедри має досвід практичної роботи за спеціальністю на підприємствах морського транспорту і у фінансових установах. Всі викладачі на регулярній основі проходять стажування та підвищення кваліфікації на підприємствах, навчаються на дистанційних курсах для отримання актуальних знань в сфері економіки та фінансів. Провідні викладачі мають міжнародні сертифікати в галузі менеджменту, економіки, корпоративних фінансів і міжнародних стандартів фінансової звітності.

На бакалаврському рівні за спеціальністю 051 «Економіка» абітурієнти можуть обрати освітньо-професійну програму «Економіка підприємства» або «Міжнародна економіка».

На магістерському рівні можливо обрати освітньо-професійну програму «Економіка морського транспорту» або «Фінансово-економічна безпека».

На кафедрі також здійснюється підготовка аспірантів (PhD) за освітньо-науковою програмою «Економіка водного транспорту».

Викладачі кафедри займаються науковими дослідженнями в галузі економіки морського транспорту і корпоративних фінансів, для виконання науково-дослідних робіт залучаються аспіранти та студенти старших курсів. Основними пріоритетами роботи кафедри є дослідження економічних проблем діяльності підприємств море господарського комплексу.

На кафедрі щорічно організовуються майстер-класи і зустрічі студентів із провідними фахівцями в галузі економіки морського транспорту, фінансів, підприємництва і права, топ-менеджерами і власниками бізнесу.

Під керівництвом викладачів кафедри студенти приймають участь у Всеукраїнських конкурсах наукових робіт студентів і Всеукраїнських конкурсах дипломних робіт, де неодноразово були отримані призові місця.

У 2019 р. студенти спеціальності «Економіка» при підтримці викладачів кафедри вперше взяли участь у престижному міжнародному конкурсі з фінансової аналітики CFA Institute Research Challenge.

У 2020 р. студенти спеціальності «Економіка» створили власний рекламний проект у Instagram і Facebook, а також відео-проект в YouTube для абітурієнтів і студентів з інтерв’ю випускників спеціальності різних років, відомими підприємцями.

Студенти спеціальності «Економіка» мають можливість приймати участь у міжнародних програмах обміну, які передбачають ознайомлення з зарубіжними університетами, участь у конференціях, літних школах та ін. Партнерами ОНМУ є університети США, Германії, Болгарії, Греції, Норвегії. ОНМУ співпрацює з Вищою школою бізнесу у Польщі в рамках підготовки бакалаврів та магістрів з можливістю отримання подвійних дипломів.

У 2020 р. отримано грант DAAD спільно з Вюрцбургським університетом на поїздки студентів у Німеччину з метою ознайомлення з університетом та участі у спільних заходах. Кафедра також сприяє участі студентів у міжнародних програмах Work and Travel під час канікул для стажування і роботи у США і країнах ЄС.

Кафедра підтримує тісні зв'язки з роботодавцями і сприяє працевлаштуванню випускників спеціальності «Економіка» на підприємства морського транспорту – у судноплавні та стивідорні компанії, підприємства сфери транспортного сервісу, наші випускники створюють власний бізнес, працюють в інвестиційних компаніях, комерційних банках, страхових організаціях, промислових, торговельних, туристичних та інших компаніях.

Кафедра «Економіка і фінанси» співпрацює з провідними транспортними закладами вищої освіти України, закордонними університетами, провідними підприємствами морської галузі України – ДП «Адміністрація морських портів України», ДП «Одеський морський торговельний порт», ДП «Морський торговельний порт «Южний», ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ», стивідорними компаніями «Бруклін-Київ», «Трансінвестсервіс», судноплавною компанією «Укрферри», крюїнговим підприємством «MSC Crewing Services Ltd», групою компаній «Inflot Cruise & Ferry Ukraine» та іншими підприємствами.

Викладачі кафедри приймають участь у міжнародному логістичному проекті ЄС DIONYSUS «Danube Transnational Programme» (2020–2022 рр.).

Завідувач кафедрою "Економіка і фінанси"

Жихарєва 
Влада Вікторівна
 
професор, доктор економічних наук

 

Режим работы кафедры "Экономика и финансы"

понеділок - п'ятниця: 8.30 – 17.30

технічна перерва: 12.00 – 13.00

Контакти кафедри "Економіка і фінанси"

Адреса: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34, каб. 515а лаб. корп., ОНМУ

Телефон: + 38 (067) 976-45-05

Сайт кафедри

Про кафедру у Facebook

Сторінка спеціальності в Facebook

Сторінка в Instagram

YouTube

Хочете отримувати запрошення на наші зустрічі для абітурієнтів?

Є питання? Реєструйтесь!

Наші партнери
Наверх

background