Спеціальність: 191 Архітектура та містобудування

Галузь знань: 19 Архітектура та будівництво

Освітня програма: Архітектура та містобудування (2024)

Форма навчання: очна

Термін навчання: 4 роки

Увага!!! Зауваження, пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення ПРОЄКТУ ОП «Архітектура та містобудування» на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти 2024 р.н. спеціальності 191 Архітектура та містобудування надсилати за електронною адресою:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Моргун Олена Леонідівна або за телефонами:
097-207-4835 Моргун Олена Леонідівна
067-982-0663 Литвиненко Вікторія Вікторівна

Проєкт ОП Архітектура та містобудування на першому (бакалаврськиму) рівні (2023)

Відео-презентація

Сучасний будівельний ринок потребує свіжих ідей, креативності, професійного виконання проектів будівель і споруд. Професія архітектора - це створення гармонії і краси в поєднанні з надійністю будівель, комфортністю і зручністю їх експлуатації. Архітектуру прийнято називати застиглою музикою, це чудова перспектива професійного росту для творчої людини.

Архітектура – універсальна спеціальність. Під час навчання архітектурі студент вивчає історію мистецтв, архітектури, містобудування, займається малюнком, живописом і скульптурою, розвиває почуття композиції і реалізує свій талант в проектах різних типів будівель і споруд, їх інтер’єрів, розробляє урбаністичні проекти, вчиться вирішувати різноманітні конструктивні та інженерні завдання, знайомиться із будівельними та оздоблювальними матеріалами.

Фахівці-архітектори затребувані у сучасному світі і мають точки дотику практично з кожним видом творчої діяльності. Існує багато суміжних професій, де успішно працюють архітектори.

Архітектор виконує певні фахові роботи. По-перше, розробляє архітектурно-планувальні и об’ємно-просторові рішення проекту майбутньої будівлі або споруди. Для цього спирається на вітчизняний і зарубіжний досвід, використовує засоби архітектурної графіки, автоматизації проектування. По-друге, здійснює процес технічного оформлення проекту – виконує креслення, об’ємні зображення, макети. Обов’язково перевіряє відповідність прийнятих рішень чинному законодавству у галузі будівництва, нормативній базі, вимогам збереження навколишнього середовища. Надалі здійснює авторський нагляд і контролює весь процес будівництва. Архітектор приймає участь у виборі площадки для будівництва, формує ідею, створює робочу документацію з генерального плану и архітектури, видає завдання конструкторам, координує всі інженерні розділи проекту: водопостачання і каналізацію, електропостачання, опалення, вентиляцію, пожежну безпеку.

Основні дисципліни, які вивчають студенти спеціальності 191 «Архітектура та містобудування»:

  • Історія мистецтв, архітектури та містобудування
  • Образотворче мистецтво (малюнок, живопис, скульптура), архітектурна графіка
  • Основи архітектури, об’ємно-просторова і архітектурна композиція
  • Архітектурне проектування
  • Дизайн архітектурного середовища
  • Основи ландшафтної архітектури
  • Комп'ютерне моделювання об'єктів архітектури
  • Методика проектування і основи наукових досліджень
  • Нарисна геометрія
  • Основи інженерної геодезії
  • Інженерний благоустрій територій та транспорт
  • Будівельне матеріалознавство
  • Наскрізна програма практики

Для проведення навчального процесу і науково-дослідницьких робіт факультет має лекційні аудиторії, архітектурні майстерні, приміщення для малюнку, живопису і скульптури, навчальні лабораторії і комп'ютерні класи.

Під час навчання студенти знайомляться із сучасними програмними комплексами, які використовуються для розробки архітектурних проектів: AutoCad, ArchiCad, Revit, 3D Studio Max, Adobe Photoshop та ін.

Після закінчення навчання ви отримаєте затребувану кваліфікацію: «Бакалавр з архітектури та містобудування».

Іспити для вступу (після загальноосвітньої школи) - 2 ЗНО + творчий конкурс:

    на контракт:
  • Українська мова та література;
  • Історія України або математика;
  • Творчий конкурс (намалювати капітель + геометричні фігури).

Фахівці даного профілю дуже затребувані на вітчизняному ринку праці.

Працевлаштування: Випускники-архітектори працюють у міністерствах і відомствах, проектних інститутах, конструкторських бюро, в архітектурних майстернях, архітектурних підрозділах промислових підприємств, виконують роботи у галузі містобудування, архітектури житлових, громадських і промислових будівель, споруд, реставрації пам'яток, ландшафтному благоустрої, формуванні курортних і прибережних зон, намивних територій, штучних островів, і т.п.

Відомості про самооцінювання ОП Архітектура та містобудування за першим (бакалаврським) рівнем

Навчально-науковий морський інженерно-технічний інститут

Наверх

background