ОПП Міжнародна економіка (бакалавр)
Дата народження: 19 вересня
Посада: голова спортивного клубу, головний суддя змагань
Вид спорту: шахи, бадмінтон, регбі
Досягнення: нагороджений Почесною грамотою Міністра освіти і науки України
Дата народження 5 лютого
Посада: в.о. зав. кафедрою, ст. викладач, майстер спорту міжнародного класу СРСР з плавання, майстер спорту СРСР вітрильного, яхтовий капітан, старший технічний інспектор ООФПС.
Вид спорту: парус, плавання, водне поло
Досягнення: чемпіон Європи з плавання 1976 р учасник Олімпійських ігор 1980 р чемпіон Всесвітніх студентських ігор 1979, 1981 р плавання. Переможець та призер міжнародних, всесоюзних та всеукраїнських регат.
Дата народження: 19 серпня
Посада: викладач
Вид спорту: легка атлетика, настільний теніс
Досягнення: майстер спорту міжнародного класу СРСР з легкої атлетики, чемпіон СРСР 1986 р рекордсмен України 1987-2006 рр. з марафонського бігу, триразовий переможець Кубка СРСР, десятиразовий чемпіон України з легкої атлетики.
Дата народження 6 квітня
Посада: ст. викладач
Вид спорту: художня гімнастика, аеробіка
Досягнення: майстер спорту СРСР з художньої гімнастики, призер збірної команди України в особистій першості 1978 року, призер Міжнародного турніру на Кубок Інтербачення в групових вправах 1977 р
Дата народження: 13 грудня
Посада: ст. викладач
Вид спорту: настільний теніс
Досягнення: багаторазова чемпіонка ЦС «Авангард», срібний призер чемпіонату України 1979 р призер чемпіонатів СРСР в командній першості з настільного теннісу.
Дата народження: 21 серпня
Посада: ст. викладач
Вид спорту: аеробіка
Досягнення: чемпіонка м.Одеси з багатоборства, 1980 р
Дата народження: 15 мая
Посада: ст. викладач
Вид спорту: футбол
Дата народження: 21 марта
Посада: ст. викладач
Вид спорту: баскетбол
Досягнення: МС України, двічі призер Чемпіонату України (м.Київ, «ТІМСКУФ»)
Дата народження:
Посада: ст. викладач
Вид спорту: баскетбол
Дата народження: 25 березня
Посада: ст. викладачь
Вид спорту: волейбол
Дата народження: 11 грудня
Посада: викладач, МС України, чемпіон і призер чемпіонатів України, міжнародних турнірів з греко-римської боротьби, тренер-викладач СК ОНМУ і ДЮСШ «Спартак»
Вид спорту: греко-римська боротьба
Досягнення: підготовка призера чемпіонату Світу серед студентів з греко-римської боротьби (Тесленко Володимир - Фінляндія, 2012 року). Підготовка чемпіонів і призерів чемпіонату України (Стас Костянтин, Добров Дмитро, Козлюк Владлен, 2010-2012 рр.)
У довоєнні роки кафедру фізичне виховання ОІІВТ (Одеського інституту інженерів водного транспорту) очолював А. О. Муратов. На початку Великої Вітчизняної війни він у званні капітана пішов на фронт, а в 1945-ому вже був командиром дивізії у званні генерал-майора.
Протягом кількох років роботою кафедри керував майстер спорту В. І. Агарков. Згодом на цій посаді його змінив Г. Д. Чайников – відомий гандболіст, завдяки зусиллям якого в Одесі сформувалася плеяда майстрів спорту у цьому виді. Після нього завідувачами кафедри були Ю. Ф. Курунков, А. С. Фролов, Л. М. Моргун.
Під керівництвом майстра спорту з веслування на байдарках і каное Л.М. Моргуна ст. викладач, майстер спорту Микола Олександрович Дубенко та студенти-веслярі прибудували до ігрового залу інституту зимовий гребний басейн, у якому також підвищували свою майстерність кращі веслярі міста.
Викладачі кафедри фізичного виховання і спорту завжди працювали заради того, щоб Одеський інститут інженерів морського флоту був одним із лідерів студентського спорту не тільки в Одесі. Так майстер спорту зі штанги О. Д. Волошин та ст. викладач, тренер із легкої атлетики Є. О. Смик, який пропрацював у цьому вищому навчальному закладі близько 50 років, майже все своє життя присвятили вихованню десятків спортсменів. С. Ю. Русінович на базі інститутської баскетбольної команди створив збірну міста Одеси й підготував кількох майстрів спорту, а ст. викладач Л. І. Розенберг близько 40 років тренував жіночу й чоловічу волейбольні збірні.
Під керівництвом ст. лаборанта, тренера з плавання П. К. Палайтіса студент-плавець Юрій Воробйов став кандидатом у майстри спорту. На кафедрі також викладали майстри спорту: ст. лаборант, тренер із боротьби П.В. Тюлєнєв, ст. викладач, тренер зі стрільби О. М. Гвоздкова, ст. викладач, кількаразовий чемпіон Спартакіади народів СРСР, тренер із чотирьох видів боротьби, шахів і городків О. Н. Шаповал.
Важко переоцінити досягнення завідувача кафедри К. М. Прохоровича (1975–2002) — виняткового спортсмена: футбольного воротаря, боксера, майстра з вітрильного спорту. Під його керівництвом інститут став лідером студентського спорту. Нині баскетбольна жіноча команда виступає у вищій лігі України, а волейбольна жіноча команда — призер серед вузівських збірних України.
У 2012 р. відсвяткувала своє 60-річчя вітрильна секція ОНМУ. Загалом в історії вітрильного флоту інституту умовно виділяють три періоди:
- 1953–1970 рр. — закладена основа флоту: придбані дві яхти класу Дракон і шість швертботів різних класів, відкрита вітрильна секція;
- 1971–1990 рр. — придбано 18 крейсерсько-перегонових суден різних класів, значно розширилася вітрильна секція — вона об’єднувала більше 100 осіб;
- з 1991 р. до нашого часу — відсутність нових надходжень яхт (в експлуатації залишилися п’ять суден), зменшення кількості учасників вітрильної секції.
З 50-х рр. ХХ ст. та в наступні роки тренерські обов’язки з вітрильного спорту виконували викладачі кафедри фізичного виховання та спорту: П. К. Палайтіс (1953–1958), Б. П. Семенов (1958–1964), А. А. Накльовкін (1965–1967), К. М. Прохорович (1968–2007), С. Б. Кисельов (2008–2012) За весь період свого існування вітрильна секція університету виховала більше 50 яхтових капітанів та 20 майстрів спорту СРСР і України. Співробітники та студенти ОІІМФ-ОНМУ завжди складали велику частину збірної команди Одеської області та посідали призові місця на всесоюзних, республіканських і всеукраїнських змаганнях.
Найбільш відомі та титуловані швидкісні судна інституту: швертбот «Аквамарин» (1964–1974) — чемпіон і призер всесоюзних та республіканських змагань; крейсерсько-перегонові яхти: «Олександр Грін» (1972–1986) — кількаразовий переможець і призер Кубка Чорного моря; «Садко» (1975–2012) — кількаразовий призер Кубка Чорного моря і Кубка портів Чорного моря; «Гриф» (1976–2008) — кількаразовий переможець і призер Кубка Чорного моря й Кубка портів Чорного моря, першості УРСР, Егейських ралі (Греція), Кіклади-98 (Греція) і Болгарських екорегат; «Ариэль» (1980–2012) — кількаразовий переможець та призер Кубка Чорного моря і Кубка портів Чорного моря, чемпіон України 2012 р.; «Одиссей» (1987–2012) — кількаразовий переможець і призер Кубка Чорного моря й Кубка портів Чорного моря, срібний призер Чемпіонату України.
Щорічно відповідно до навчальних планів і програм на яхтах проходять практику 50-80 студентів судномеханічного факультету. Члени вітрильної секції Одеського національного морського університету беруть активну участь у житті вітрильної громадськості Одеської області: входять до складу президії ООФПС, працюють на курсах із підготовки кермових та яхтових капітанів ООФПС на базі ОНМУ, посідають призові місця на регіональних і всеукраїнських регатах, широко використовують новації технічного прогресу.
З 2002 до 2004 року кафедру фізичного виховання та спорту очолював Ф.Ф. Терзі.
У 2004 р. її завідувачем став гідний приймач К. М. Прохоровича, заступник зі спортивно-масової роботи, ст. викладач, голова спортивного клубу університету Володимир Григорійович Ткачук.
Університет має потужну базу для занять фізичною культурою. До розпорядження студентів — зали для ігор, важкої атлетики, боротьби, аеробіки, настільного тенісу, тир, тренажерна зала, вітрильний флот.
З 2015 р. і по теперішній час кафедру очолює старший викладач, майстер вітрильного спорту, майстер спорту міжнародного класу з плавання Кисельов Сергій Борисович.
Керівництво університету приділяє багато уваги розвитку спорту, виділяє необхідні кошти для участі університетської молоді у змаганнях різних рівнів тощо. Основні зусилля колективу кафедри спрямовані на залучення до масових видів спорту якнайбільшої кількості студентів і працівників університету. Щорічно в університеті проводяться три спартакіади: для студентів-першокурсників, Міжфакультетська (з 14-16 видів спорту) і спартакіада «Здоров'я» для співробітників університету (з семи видів спорту).
На кафедрі “Фізичне виховання та спорт” працює 10 викладачів та 5 співробітників навчально-допоміжного складу, з них 2 майстри спорту Міжнародного класу, 5 майстрів спорту.
Завідувач кафедрою "Фізичне виховання та спорт"
Кисельов
Сергій Борисович
старший викладач, Майстер спорту Міжнародного класу з плавання, Майстер спорту з вітрильного спорту, старший технічний інспектор Вітрильної федерації України, Віце-президент Вітрильної федерації Одеської області
Режим роботи кафедри «Фізичне виховання та спорт»
понеділок – п'ятниця: 8.30 – 17.30
технічна перерва: 12.00 – 13.00
Контакти кафедри «Фізичне виховання та спорт»
Адреса: 65029, м. Одесса, вул. Мечникова, 34, спортивний комплекс ОНМУ
Телефон: + 38 (048) 7281352; +38 (048)7281353.
Наукові розробки кафедри використовувалися на машинобудівних підприємствах, судноремонтних заводах, у морських пароплавствах та науково-дослідних інститутах. Кафедра підготувала понад 20 кандидатів наук і 2 доктора наук. Викладачі кафедри беруть участь у багатьох наукових конференціях і симпозіумах, наполегливо працюють над підвищенням свого наукового і педагогічного рівня. На кафедрі згуртувався творчий колектив, спроможний дружньо і плідно працювати.
Основні наукові роботи, що віддзеркалюють роботу кафедри:
1. Небеснов В.И. Вопросы совместной работы двигателей, винтов и корпуса судна. – Л.: 1965. – 248 с.
2. Небеснов В.И. Динамика судовых комплексов. – Л.: Судостроение, 1967. – 296 с.
3. Небеснов В.И. Оптимальные режимы работы судовых комплексов. – М.: Транспорт, 1974. – 200 с.
4. Олейник Н.В., Скляр С.П. Ускоренные испытания на усталость. – К.: Наукова думка, 1985. – 304 с.
5. Олейник Н.В. Несущая способность элементов конструкций при циклическом нагружении. – К.: Наукова думка, 1986. – 240 с.
6. Кравцов Т.Г., Стальниченко О.И., Олейник Н.В. Восстановление деталей наплавкой и оценка их прочности. – К.: Вища школа, 1994. – 252 с.
7. Олійник М.В., Стальниченко О.І., Шемшур М.А. Визначення опору втомленості відновлених суднових деталей. – Одеса: Астропринт, 1998. – 176 с.
8. Олейник Н.В., Кибаков А.Г. Оперативная оценка сопротивления усталости материалов и деталей. – Одесса: Астропринт, 1998. – 143 с.
9. Олейник Н.В., Курочкин Л.Я. Сопротивление усталости стальных конструкций в морской воде. – Одесса: Астропринт, 1999. – 168 с.
10. Олейник Н.В. Высокопроизводительные испытания на усталость и оценка индивидуальных характеристик сопротивления усталости. – Одесса: Астропринт, 1999. – 184 с.
11. Олейник Н.В., Конопльов А.В., Кибаков А.Г. Методы ускоренного определения характеристик сопротивления усталости в практических приложениях. – Одесса: Астропринт, 2000. – 140 с.
12. Олейник Н.В., Степуренко Ю.В., Курочкин Л.Я. Сопротивление усталости конструкционных сталей в различных рабочих средах. – Одесса: Астропринт, 2000. – 280 с.
13. Олійник М.В., Севрюков В.В., Стальніченко О.І. Конструкційна міцність і відновлення деталей. – Одеса: Астропринт, 2000. – 192 с.
14. Сопротивление усталости стали в среде минеральных масел / Н.В.Олейник, Ю.В.Степуренко, В.В.Гриндула, Л.Я.Курочкин. – Одесса: Астропринт, 2001. – 180 с.
15. Теорія механізмів і машин: Навчальний посібник / В.І.Небеснов, М.Я.Савченко, Л.Я.Курочкин, Н.И.Коваленко. – Одеса: Астропринт, 2002. – 296 с.
16. Олейник Н.В., Немчук А.О. Вопросы ускоренной оценки сопротивления деталей усталости. – Одесса: Астропринт, 2003. – 264 с.
17. Олійник М.В., Конопльов А.В. Динаміка і міцність. – Одеса: ОНМУ, 2003. – 106 с.
18. Олійник М.В., Греченко П.І. Конструкційна міцність. – Одеса: ОНМУ, 2003. – 110 с.
19. Олійник М.В., Немчук О.О. Поодинокі аспекти втомного руйнування деталей. – Одеса: Астропринт, 2004. – 164 с.
20. Олійник М.В. Однозразкове дослідне оцінювання опору втомі деталей. – Одеса: Астропринт, 2005. – 160 с.
Кафедра «Машинознавство», (до 01.03.2017 р. “Теорія механізмів і машин й деталі машин”) належить до факультету «Портового інжинірингу», організована в післявоєнні роки. На кафедрі працювали видатні вчені з машинознавства, зокрема, професори А.В. Дукельський, Д.В. Гаркунов, В.І. Небеснов, доцент А.А. Старосельський. Довгий час до червня 1985 року завідувачем кафедри був заслужений діяч науки і техніки доктор технічних наук професор В.І. Небеснов.
Віктор Іванович Небеснов з 1944 року свою долю пов’язав з ОІІМФ. У 1945 року він захистив кандидатську дисертацію, у 1952 року – докторську. Він засновник і керівник наукової школи, яка займалася рішенням проблем суднової і портової механіки, автор більш ніж 200 наукових праць, серед яких 7 монографій. Такі його роботи, як “Динаміка двигуна в системі корпус судна – гвинти – двигуни“, “Розрахунок експлуатаційних режимів роботи силової установки теплохода”, “Динаміка силових комплексів” та інші покладено в основу багатьох досліджень вітчизняних і закордонних науковців. В.І. Небеснов – вчений з світовим ім’ям, виступав на багатьох міжнародних конгресах і конференціях, підготував 30 кандидатів і 6 докторів наук. Був завідувачем кафедри ТММ й ДМ до 1985 року.
З 1985 року завідувачем кафедри «ТММ й ДМ» ОНМУ став доктор технічних наук, професор, академік ТАУ Микола Васильович Олійник – фахівець з питань конструкційної міцності деталей машин при циклічному навантаженні.
З 2015 року і по теперішній час завідувач кафедри «Машинознавство» ОНМУ - доктор технічних наук, професор А.В.Конопльов.
Зараз на кафедрі працюють досвідчені фахівці: професор А.В. Конопльов, доценти О.М. Шумило, П.І. Греченко, О.Г. Кібаков, С.О. Медведєв, В.Ф. Зелінський, старші викладачі О.М. Кононова, Л.Г. Дюкре.
У своєму розпорядженні кафедра має лабораторії для проведення лабораторного практикуму з теорії механізмів і машин и деталей машин які обладнані сучасним устаткуванням, а також дві спеціалізовані аудиторії з курсового проектування. Кафедра працює зі студентами 2-5 курсів різних факультетів і викладає дисципліни: “Теорія механізмів і машин”, “Деталі машин і основи проектування”, “Основи конструювання”, “Прикладна механіка”, “Тертя, знос, мащення”, “Конструкційна міцність”, “Динаміка і міцність”, “Патентознавство”. Дисципліни кафедри забезпечені методичними розробками, які безпосередньо поновлюються і доопрацьовуються.
Науковий напрям кафедри полягає в дослідженні, визначенні і підвищенні конструкційної міцності деталей при циклічному навантаженні, зокрема, в розробці оперативних методів оцінювання індивідуальних характеристик опору втомі деталей і проведенні технічних експертиз втомного руйнування.
Завідувач кафедри «Машинознавство»
Конопльов
Анатолій Васильович
професор, доктор технічних наук
Режим роботи кафедри «Машинознавство»
понеділок – п'ятниця: 8.30 – 17.30
технічна перерва: 12.00 – 13.00
Контакти кафедри «Машинознавство»
Адреса: 65029, г. Одесса, ул. Мечникова, 34, каб. 133 старий корп., ОНМУ
Телефон: +38(048)728-31-22.