Навчально-науковий морський гуманітарний інститут Одеського національного морського університету здійснює підготовку бакалаврів за спеціальностями: 081 «Право», 035 «Філологія» (Технічний переклад у сфері морського бізнесу) та 053 «Психологія» (Практична психологія), а також підготовку магістрів за спеціальністю 081 «Право» (освітня програма «Морське право»).

Морський гуманітарний інститут створено у 2017 році на базі юридичного факультету, який було започатковано 1997 року в стінах Одеського національного морського університету. Від того часу було розпочато підготовку спеціалістів за спеціальністю «Правознавство».

Відкриття перспективної правничої спеціальності було актуалізовано самим життям – на той час на підприємствах морської галузі півдня України існував відчутний дефіцит кваліфікованих юристів. І першим це зрозумів ректор ОНМУ, видатний вчений, справжній професіонал наукової і викладацької справи академік, доктор технічних наук, професор – Юрій Леонідович Воробйов. Саме його слід вважати «хрещеним батьком» факультету. З притаманною йому енергією Юрій Леонідович почав розбудову нової спеціальності в Одеському Водному.

Пріоритет «морегосподарської» складової в системі підготовки морських юристів і визначив вибір першого декана факультету. Ним став випускник ОІІМФ (попередня назва ОНМУ) та Академії народного господарства СРСР, Дійсний член Транспортної академії та Міжнародної академії наук з питань екологічної безпеки, природи та людини, Заслужений працівник транспорту Болгарії Сергій Георгійович Нікулін. Завдяки його неоціненному досвіду практичної роботи та надійним виробничим зв’язкам були налагоджені перші зовнішні зв’язки факультету з підприємствами галузі, визначено широке коло баз виробничої практики та місць працевлаштування випускників-правників. Упродовж 1999-2011 років юридичний факультет очолював кандидат технічних наук, доцент Шахов Анатолій Валентинович, який доклав чимало зусиль для розвитку молодого і перспективного структурного підрозділу ОНМУ, підбираючи висококваліфікований науково-педагогічний персонал провідних кафедр.

У 2011 році на посаду декана юридичного факультету було обрано кандидата економічних наук, доцента Самойловську Валентину Петрівну, яка виконувала обов’язки заступника декана факультету від дня його заснування.

2017 року в ОНМУ було ліцензовано ще дві нові спеціальності 035 «Філологія» та 053 «Психологія», що стало великим здобутком та надало можливість молоді отримати популярні та затребувані професії не тільки у морегосподарській галузі України, а також відкриває перспективи інтеграції в гуманітарну й комунікативну структури Європейського Союзу, що є метою України і українського народу.

Цілком закономірним і логічним продовженням устремлінь колективу ОНМУ загалом, і колективів трьох правничих кафедр, кафедри філології (англійської, німецької), кафедри практичної психології, разом із загальноуніверситетськими кафедрами філософії й українознавства, історико-правових та мовних дисциплін стало утворення 1 вересня 2017 року Навчально-наукового морського гуманітарного інституту. Директором ННМГІ упродовж 2017-2023 рр. була кандидат економічних наук, доцент Самойловська В.П.

Від початку лютого 2023 р. доктор історичних наук, професор Михайлуца Микола Іванович виконує обов’язки директора Навчально-наукового морського гуманітарного інституту ОНМУ.

Запрошуємо до навчання і співробітництва усіх зацікавлених!!!

З Україною в серці,
колектив Морського гуманітарного інституту!

Адміністрація ННМГІ

В.о. директора ННМГІ

Михайлуца 
Микола Іванович
 

доктор історичних наук,
професор

 

Заступник директора ННМГІ
Фесан  
Марія Володимирівна
 


(каб. 211 лаб. корп.)

Відповідальні за напрямки роботи:

За організацію освітнього процесу

Кузьменко
Валентина Миколаївна
 
старший викладач
(каб.216 лаб. корп.)

За наукову роботу та міжнародну діяльність
Гогуленко
Олена Петрівна
 
старший викладач

(каб.216 лаб. корп.)

За позанавчальну діяльність
Кернас
Андрій В’ячеславович
 
кандидат психологічних наук (PhD)
доцент кафедри Практичної психології
(каб. 1-а адм. корп.)

  Адміністративно-допоміжний склад інституту:

 • Диспетчер ННМГІ
  Грушанська
  Наталія Анатоліївна
   
  спеціальності:
  Психологія
  Філологія
  Право

 • Старший інспектор ННМГІ
  Бобрик
  Юлія Вікторівна
   
  спеціальності:
  Психологія, Філологія
  Право

 • оператор ЕОтаОМ
  Іваніщенко
  Оксана Володимирівна
   
  спеціальності:
  Психологія
  Філологія
  Право

Положення про інститут

Режим роботи дирекції ННМГІ

Понеділок - п'ятниця: 8.15 - 17.00

технічна перерва: 12.15 - 13.00

Контакти дирекції ННМГІ

65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34, ауд. 211 лаб. корп., ОНМУ.

тел .: + 38 (048) 732-05-41

Наверх

background