відбулося шосте засідання студентського науково-дослідного гуртка «Євроінтеграційний вибір України», що функціонує при кафедрі кримінального та адміністративного права ННМГІ ОНМУ
Науковий керівник гуртка – Стовпець Василь Григорович, канд. філ. наук, професор кафедри КАП
Староста гуртка – студентка 4 курсу ННМГІ Віта Балута
Студентський науково-дослідний гурток (СНДГ) є добровільним об’єднанням студентів, зацікавлених у поглибленому вивченні актуальних питань з права Європейського Союзу та євроінтеграційних проблем, пов’язаних з виконання нашою країною завдань відповідно до Угоди про асоціацію Україна-Європейський Союз.
- Основні завданнями гуртка:
- виявлення талановитих та активних студентів;
- залучення здобувачів вищої освіти до наукової діяльності, зокрема наукових проблем кафедри КАП;
- створення умов для співпраці та обміну думками між студентами та викладачами;
- вивчення і пізнання сучасної правової природи Європейського Союзу, суспільних відносин, що склалися у сфері міжнародного спілкування, комплексу міжнародно-правових, звичаєвих та договірних норм та їх впливу на міждержавні відносини як всередині цього інтеграційного об’єднання так і за його межами;
- організація науково-дослідної роботи студентів, зокрема підготовка наукових доповідей, повідомлень і рефератів з актуальних проблем, пов’язаних з євроінтеграційними процесами, виступи на засіданнях Гуртка, наукових семінарах, конференціях, форумах, конкурсах, олімпіадах та інших науково-дослідних і просвітницьких заходах.
Розширене засідання гуртка, що проводилося у формі науково-практичного семінару за участі його членів (всього їх нараховується 26 осіб) та запрошених студентів і викладачів кафедр ОНМУ було присвячене тематиці «Виконання Угоди про асоціацію Україна-Європейський Союз».
Зі вступним словом перед учасниками семінару виступив науковий керівник гуртка Василь Стовпець, який розповів про діяльність гуртка в першій половині 2022-2023 року та розказав у своїй доповіді про виконання Угоди про Асоціацію Україна-ЄС та про перспективи набуття нашою країною членства в Європейському Союзі.
Доповідь та відеопрезентація викликали у студентів велику зацікавленість. Вони задавали багато запитань стосовно просування реформ, пов’язаних зі змінами національного законодавства після набуття нашою державою статусу кандидата в члени Європейського Союзу й отримали вичерпні відповіді під час тривалої дискусії в форматі відео конференції.
В рамках наукового семінару студенти прослухали доповідь студентки 4 курсу ННМГІ Катерини Гаврилюк на тему «Передумови укладання та імплементація Угоди Україна-ЄС», яка показала всю історію взаємовідносин України з ЄС в своїй презентації.
Велике враження справили на учасників наукового семінару також доповідь і презентація студентки-юристки 4 курсу ННМГІ Ольги Дубенко на тему «Джерела права Європейського Союзу».