Новини кафедри
8 червня в м. Лондон, Великобританія під патронатом Loughborough University London за участі платформи ECHO (платформи коворкінгу підприємців, skills exchange platform) та James Kaguima відбувся воркшоп з цифрового підприємництва. Доцент кафедри підприємництва та туризму Матвієнко Марина Валеріївна прийняла активну участь у заході.
Велику увагу було приділено програмам підтримки малого бізнесу, перспективам створення коворкінгових просторів самими підприємцями, а також ролі інкубаторів та акселераторів в цій сфері. Було наголошено на важливості розуміння цифрового ландшафту.
В рамках обговорення були розібрані кейси відомих стартапів: Airbnb, Spotify, Netflix, Amazon
Підприємці ділилися своїм досвідом діючих бізнесів – від платформ психологічної допомоги до сервісів доставки лобстерів. На кожному із прикладів зусиллями учасників заходу відпрацьовували мистецтво побудови MVP, customer validation.
Багато уваги було приділено дизайн-мисленню та його відмінностям від звичайних підходів вирішення проблем та пошуку рішень( Causal vs Effectual Thinking). Було наведено багато прикладів виходу реального бізнесу із кризи, яку викликав ковід.
Нагальною темою обговорення став процес побудови та перебудови бізнес-моделі підприємництва, створення канви власної цінності та процесам дифузії інновацій. Важливим для нас є те, що навчання здобувачів спеціальності «Підприємництво та торгівля» здійснюється за найновішими напрямками та з використанням найсучасніших інструментів в галузі дослідження.
Велику увагу було приділено маркетингу в цифровому і не тільки бізнесу. Доцент Матвієнко М.В. виступала з короткою доповіддю про особливості просування освітнього продукту, проблеми та перспективи маркетингу в цій сфері, здобутки ОНМУ та плани на майбутнє.
В рамках заходу було розглянуто багато конкретних прикладів започаткування та ведення бізнесу, виконано практичних завдань. Підприємці ділилися досвідом використання цифрових ресурсів для просування бізнесу, таких як Poster my wall, Bg remover, Canva, Vidyo.io, Gumroad, We Make Change, Hatch enterprise, Do it now now!, UnLtd grant opportunities, Entrepreneurial Strategy Compass. Також підприємцям був запропонований перелік ресурсів для отримання грантів та інструменти для управління бізнесом
Також хочеться звернути увагу на результати вирішення проблеми колишніх будівель фабрик та заводів. Воркшоп відбувався в такій будівлі, переробленій під коворкінговий простір з чудовими зонами для індивідуальної та спільної роботи.