Спеціальність: 073 Менеджмент

Галузь знань: 07 Управління та адміністрування

Освітня програма "Морська логістика"

Форми навчання: очна та заочна.

  Термін навчання:
 • 1 рік і 4 місяця на очній і заочній формах навчання;
Випускники про спеціальність

Катерина Грушевська, 30 років, випускниця 2009 р., брокер морського страхування компанії Proteus Risk Solutions (м. Антверпен, Бельгія)

Я закінчила ОНМУ за спеціальністю "Менеджмент" у 2009 р. Після захисту магістерської випускної роботи (який, до речі, відбувався англійською мовою, адже студенти мають право вибирати мову для захисту) я вступила до аспірантури ОНМУ і працювала асистентом на кафедрі "Менеджмент і маркетинг".

В даний час я знаходжусь в місті Антверпен. У вересні 2016 р. захистила дисертацію в університеті Антверпена. Тема мого дослідження пов'язана з транспортом і морською економікою. Зараз я вирішила зробити перерву в академічній діяльності і набути практичного досвіду в морському бізнесі. З січня 2017 р. працюю брокером морського страхування в Proteus Risk Solutions в Антверпені.

В ОНМУ існує якісна відмінність спеціальності "Менеджмент", яку я вважаю великою перевагою перед іншими університетами. Відмінність ця - вивчення транспортної галузі взагалі, а зокрема - морської галузі. Це дуже цікава область як для вивчення, так і для подальшої роботи і застосування своїх навичок на практиці. З великим багажем знань вам буде дійсно легше знайти роботу, наші студенти більш конкурентоспроможні на ринку праці, ніж інші випускники.

Андрій Черняк, 40 років, випускник 1999 р., заступник голови з особливих ситуацій та відновлення компанії BNP Paribas Group (м. Париж, Франція)

Після закінчення улюбленого Водного за спеціальністю "Менеджмент" в 1999 р. я продовжив навчання в аспірантурі Києво-Могилянської академії. Моя карєра розвивалася у фінансовій сфері, я працював аналітиком на фондовому ринку, інвестиційним менеджером у венчурному фонді. Весь цей час я продовжував навчатись, згодом став членом Міжнародної асоціації фінансових аналітиків.

Зараз я працюю в Парижі, в найбільшому банку Франції BNP Paribas Group, займаюсь розробкою стратегій з управління портфелем проблемних кредитів. В моїй роботі мені подобається те, що кожен новий проект не схожий на попередній і вимагає нетривіальних рішень. Географія моєї відповідальності в даний час розширилася до країн Східної Європи та Азії.

Майбутнім студентам бажаю навчитися застосовувати отримані знання на практиці, перетворювати їх в прибуток для себе і своєї компанії. Ефективно використовуйте свої таланти та креативність, щоб створювати цінності, які будуть жити вічно! Підкоряйте вершини, які на перший погляд виглядають недосяжними!

Артур Гущак, студент 4 курсу спеціальності "Менеджмент"

Я вчусь в ОНМУ на 4 курсі за спеціальністю "Менеджмент". Моя спеціальність орієнтована на специфіку роботи порту і морський галузі в цілому, дає можливість майбутнім випускникам розраховувати на гідну роботу і застосувати свої знання на практиці, оскільки очевидно, що порт і місто розвиваються разом, і у вас завжди буде шанс знайти справу до душі і стати членом багатотисячного колективу працівників морського транспорту!

Наш Водний - це одна велика і дружна сім'я, команда талановитих і креативних викладачів, які працюють разом для єдиної мети - виховати і виростити з нас справжніх фахівців своєї справи.

Моє прагнення – стати менеджером в галузі морського транспорту, адже менеджер – це капітан підприємства в бурхливих хвилях ринкової стихії!

Менеджер є посадовою особою і входить до середнього і вищого керуючого складу підприємства. Основна функція менеджерів – управління, що включає процес планування, організації, мотивації і контролю.

Професійна діяльність менеджера полягає у проектуванні та вдосконаленні системи управління підприємством, його організаційної структури, впровадженні стандартів якості та інформаційних технологій, реалізації загальних функцій управління, прийнятті стратегічних і тактичних рішень відповідно до займаної посади.

Основні дисципліни, які вивчають студенти спеціальності «Менеджмент»:

 • Маркетинг
 • Логістика
 • Менеджмент
 • Самоменеджмент
 • Операційний менеджмент
 • Логістичний менеджмент
 • Підприємництво
 • Управління конкурентоспроможністю
 • Управління інноваціями
 • Інвестиційний менеджмент
 • Корпоративне управління
 • Економіка і фінанси підприємства та інші.

Випускники даної спеціальності можуть працювати:

 • в якості керівників, адміністраторів, менеджерів: у морських та річкових портах; у судноплавних компаніях; в агентських та фрахтово-брокерських компаніях; у логістичних і транспортно-експедиторських компаніях; у крюїнгових компаніях; у лізингових компаніях; у страхових компаніях; у науково-дослідних організаціях; у туристичних компаніях; на судноремонтних та суднобудівельних підприємствах; в органах державної митної служби України;
 • на підприємствах морського транспорту на посадах: крюїнг-менеджера, сейлз-менеджера, менеджера з логістики, менеджер з управління якістю, управління ризиками тощо;
 • на посадах в апараті управління підприємств і організацій морського транспорту та інших галузей народного господарства, сфери туристичних послуг, у фінансових установах, у консультаційних центрах, інноваційних структурах центральних державних і регіональних органів управління.

На базі навчання в магістратурі на заочному відділенні відкрита спеціалізація «Морська логістика».

Основні дисципліни для вивчення:

 • Логістичний менеджмент;
 • Портова логістика;
 • Управління витратами в логістиці;
 • Логістика морських перевезень;
 • Правове регулювання логістичних процесів та інші.

Професійний морський логіст – це фахівець:

 • з формування вантажообігу порту;
 • з управління рухом вантажів на всьому шляху їх проходження, включаючи морську складову;
 • зі складських операцій із вантажем;
 • зі зниження повних витрат на морській ділянці руху вантажів.

Студенти спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування (за видами економічної діяльності)» мають можливість продовжити навчання в університеті Південного Міссурі (США) (за програмою цього університету) та отримати сертифікат, який надає право на працевлаштування у США.

ЕКСПЕРТНІ ВИСНОВКИ про проведення первинної акредитаційної експертизи з підготовки фахівців освітньо-професійної програми «Морська логістика» зі спеціальності 073 «Менеджмент» за другим (магістерським) рівнем в Одеському національному морському університеті

Навчально-науковий інститут морського бізнесу

Menu
Наверх

background