Колектив кафедри «Експлуатація флоту і технологія морських перевевезень» на 82% складається з викладачів, які мають науковий ступень і вчене звання. У складі кафедри працює 3 професори, доктори наук.
Увесь професорсько-викладацький склад системно працює над опануванням прогресивних методів викладання навчальних дисциплін, оновленням навчально-методичної бази. Для знайомства здобувачів із сучасним станом галузі, проблемами, тенденціями до навчальних занять кафедра залучає діючих спеціалістів як з України, так і з закордонних транспортних підприємств.
Протягом останніх років така практика набула форми постійно діючих проєктів:
✅ Міжнародний соціально-освітній проєкт: «Тематичні лекції та майстер-класи від практиків транспортного бізнесу»
✅ Соціально-виховний проєкт: «Випускник Водного першокурснику: що б я сказав собі в 17!» (ініціатор – доц. Кириллова В. Ю.)

Студенти знайомляться з особливостями морського перевезення небезпечних вантажів на тематичному майстер-класі
В 2024 р. викладачі кафедри проф. Коскіна Ю. О., доц. Дрожжин О. Л., доц. Вишневська О. Д., доц. Кириллова В. Ю., ст. викл. Тихоніна І. І. виступили розробниками тестових завдань для єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) за спеціальністю «Транспорті технології».
Вдалим і яскравим прикладом впровадження нових методів навчання стало систематичне проведення ділової гри «Імітація процесу організації перевезення зовнішньоторговельних вантажів морським транспортом», яка організується кафедрою «Експлуатація флоту» сумісно з колегами з кафедри «Експлуатація портів і технологія вантажних робіт». За ініціативи наших викладачів і профільних компаній систематично організуються навчальні екскурсії на виробничі об’єкти, майстер-класи, зустрічі з роботодавцями, фахівцями підприємств морського транспорту: компанії-перевізники, агентські і сюрвейерські компанії, експедиторські підприємства, фрахтові і т.д.Сьогодні навчання здобувачів всіх рівнів освіти за усіма дисциплінами реалізується в аудиторному і/або дистанційному форматах. Будь-який формат передбачає залучення до викладання і контролю знань електронних засобів навчання: СМК Moodle, Zoom, Google Workspace, навчальних відео тощо. Для підвищення прозорості контролю знань здобувачів широко використовуються комп’ютерні тести.
Вдалим і яскравим прикладом впровадження нових методів навчання стало систематичне проведення ділової гри «Імітація процесу організації перевезення зовнішньоторговельних вантажів морським транспортом», яка організується кафедрою «Експлуатація флоту» сумісно з колегами з кафедри «Експлуатація портів і технологія вантажних робіт».
За ініціативи наших викладачів і профільних компаній систематично організуються навчальні екскурсії на виробничі об’єкти, майстер-класи, зустрічі з роботодавцями, фахівцями підприємств морського транспорту: компанії-перевізники, агентські і сюрвейерські компанії, експедиторські підприємства, фрахтові і т.д.

Студенти спеціальності «Транспортні технології» під час екскурсії в порту

Студентки Г. Шульга, К. Удовиця, М. Волкова під час підготовки до Всеукраїнської студентської олімпіади
Під керівництвом викладачів кафедри кожен рік студенти займають призові місця на Всеукраїнської студентської олімпіаді зі спеціальності та одержують нагороди у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт.

Призерка Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт – Є. Левицька
Студенти знайомляться з методичним забезпеченням навчальних дисциплін через Систему дистанційного навчання Moodle, науково-технічну бібліотеку ім. проф. Г. К. Суслова ОНМУ і репозитарій Одеського національного морського університету.

Наукова діяльність кафедри включає роботу за науково-дослідницькими темами:
- Проєктно-орієнтоване управління підприємствами морського транспорту (01.2012-12.2014). Державний реєстраційний номер: 0112U004304,
- Ресурсне забезпечення проєктів на морському транспорті
- Управління проєктами створення та функціонування логістичних систем (01.2019-12.2021). Державний реєстраційний номер: 0119U002262,
- Актуальні проблеми проєктного та логістичного менеджменту процесів відбудови економіки України (01.2023-12.2025). Державний реєстраційний номер: 0123U101033,
в яких активну участь приймає професорсько-викладацький склад та молоді дослідники – аспіранти кафедри.
Щорічно результати наукових досліджень висвітлюються на міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференціях.
Кафедра є ініціатором та співорганізатором щорічної міжнародної науково-практичної конференції «Проєктний та логістичний менеджмент: нові знання на базі двох методологій» ,яка проводиться відповідно до «Переліку наукових конференцій з проблем вищої освіти і науки», затвердженого Інститутом модернізації змісту освіти.
Метою конференції єобмін досвідом організації освітнього процесу в умовах викликів зовнішнього середовища та проведення наукових досліджень сучасних методологій менеджменту.
У роботі цієї конференції в 2023 р. взяли участь більш 100 науковців та професіоналів-практиків з 17 установ: Одеського національного морського університету, Лодзинського технологічного університету (Польща), Морського торговельного порту «Південний», Науково-дослідного центру індустріальних проблем розвитку НАН України, Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова, Транспортно-логістичної компанії "Hoptrans Sp. z.o.o." (Литва, Польща), Українського державного університету науки і технологій, Центру дослідження Китаю (КНР, Україна), Maritime & TransportBusinessSolutionsBV (Нідерланди), інших університетів, організацій та підприємств.
За результатами конференцій щорічно друкуються збірки наукових праць. Найбільш вагомі наукові дослідження висвітлюються в матеріалах колективної кафедральної монографії.
Провідні науковці кафедри (проф. Бондар А.В., проф. Ковтун Т.А., проф. Малаксіано М.О.) є членами спеціалізованих та разових спеціалізованих вчених радах з присудження наукових ступенів, виступають рецензентами та опонентами дисертаційних досліджень за спеціальностями 05.13.22 Управління проєктами та програмами, 073 Менеджмент.
Викладачі кафедри приймають участь в міжнародних освітніх проєктах за програмами міжнародної академічної мобільності. В 2023 р. проф. Лапкіна І.О., доц. Гловацька С.М. взяли участь в Erasmus+Teaching and Training Mobility (KA 107) в University of West Attica, Greece, а викл. Главатських В.І. – в National University of Political Studies and Public Administration, Romania.
В 2024 р. проф. Лапкіна І.О., доц. Гловацька С.М. взяли участь в Erasmus+Teaching Mobility (KA171-HED)” в National University of Political Studies and Public Administration, Romania.
До наукової роботи активно залучаються студенти. На кафедрі працюють наукові проблемні групи «Моделювання логістичних систем» (керівник доц. Гіріна О.Б.) та «Project Management Club» (керівник доц. Смокова Т.М.).
Під керівництвом висококваліфікованих викладачів, студенти приймають участь в Всеукраїнських студентських наукових конференціях, конкурсах студентських наукових робіт. За підсумками Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2024 р. (наказ №182-орг від, 19.04.2024 р.) диплом І ступеня зі спеціальності Менеджмент отримала студентка Подвальна В.Г. (керівник доц. Меркт О.В.), диплом ІІІ ступеня – студентка Чабаненко Ю.А. (керівник доц. Прихно Ю.Є.).
Наукова діяльність кафедри здійснюється за напрямками і традиціями наукової школи «Оптимальне управління функціонуванням та розвитком транспортних і логістичних систем», яка була започаткована у 1970 р. разом зі створенням в ОНМУ кафедри Математичні методи управління морським транспортом. За більш ніж піввіковий період свого існування кафедра завжди працювала в тренді вирішення актуальних для кожного періоду часу наукових проблем, трансформувалась, змінювала назву, і у теперішній час її назва Управління логістичними системами і проєктами визначає профіль наукових досліджень.
Галузь знань за державним переліком науково-технічної інформації: 07 Управління та адміністрування.
Загальні відомості про школу:
Засновники
Громовий Ерік Петрович, д.т.н., професор |
Воєвудський Євген Миколайович, д.е.н, професор, дійсний член Академії інформатизації України, керівник її Південного відділення |
Науковий керівник

д.е.н., професор,
дійсний член Транспортної академії України,
завідувач кафедри Управління логістичними системами і проєктами
Кваліфікаційний склад наукової школи:
докторів наук - 5; кандидатів наук та докторів філософії – 7; старших викладачів, викладачів – 4, аспірантів - 10.
Представники наукової школи
ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА "ОРГАНІЗАЦІЯ ПЕРЕВЕЗЕНЬ І УПРАВЛІННЯ НА ТРАНСПОРТІ": хронологія впровадження і перегляду з метою удосконалення Організація перевезень та управління на транспорті (проєкт 2016) Організація перевезень та управління на транспорті (2016) Організація перевезень та управління на транспорті (проєкт 2019) Організація перевезень та управління на транспорті (2019) Організація перевезень та управління на транспорті (проєкт 2022) Організація перевезень та управління на транспорті (2022) Організація перевезень та управління на транспорті (проєкт 2023) Організація перевезень та управління на транспорті (2023) Організація перевезень та управління на транспорті (проєкт 2024) Організація перевезень та управління на транспорті (2024)
Увага!!! Зауваження, пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення проєкту ОПП"«Організація перевезень та управління на транспорті» на першому (бакалаврському) рівні, надсилати за електронною адресою: kirillova18@i. ua Кириллова Олена Вікторівна (гарант програми).
Рецензії
РЕЦЕНЗІЇ на ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНУ ПРОГРАМУ "ОРГАНІЗАЦІЯ ПЕРЕВЕЗЕНЬ І УПРАВЛІННЯ НА ТРАНСПОРТІ" 2024 р. вступу надані наступними організаціями, підприємствами та установами:
РЕЦЕНЗІЯ на ОПП ОПУТ бак 2024 від TTS HUB В.Ю.Кириллова (Рецензія від 27.10.2023);
РЕЦЕНЗІЯ на ОПП ОПУТ бак 2024 АМПУ О.В.Калюжний 21.08.2023 (Рецензія від 14.11.2022);
РЕЦЕНЗІЯ на ОПП ОПУТ бак 2024 В.А.Романченко (Рецензія від 17.11.2022);
РЕЦЕНЗІЯ на ОПП ОПУТ бак 2024 ІНМАР-КОМ О.Ященко (Рецензія від 28.08.2023).
РЕЦЕНЗІЯ на ОПП ОПУТ бак 2024 СОУЛ МАРІН І.М.Ніякій (Рецензія від 14.11.2023).
РЕЦЕНЗІЯ на ОПП ОПУТ бак 2024 ПП "СВС Менеджмент" О. Бурцев
РЕЦЕНЗІЯ на ОПП ОПУТ бак 2024 Самоврядування ОНМУ
РЕЦЕНЗІЇ на ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНУ ПРОГРАМУ "ОРГАНІЗАЦІЯ ПЕРЕВЕЗЕНЬ І УПРАВЛІННЯ НА ТРАНСПОРТІ" 2023 р. вступу надані наступними організаціями, підприємствами та установами:
Стивідорна компанія ТОВ «ТРАНС-СЕРВIС», Перший заступник генерального директора ТОВ «ТРАНС-СЕРВIС» В.А. РОМАНЧЕНКО (Рецензія від 11.10.2022);
Стивідорна компанія-елеватор ТОВ «НОВОТЕХ-ТЕРМІНАЛ», Директор з Охорони праці та технології ТОВ «НОВОТЕХ-ТЕРМІНАЛ», кандидат технічних наук, доцент А.О.СВЕРЧКОВ (Рецензія від 14.11.2022);
Сюрвейєрська компанія ТОВ «АСі Україна», Директор сюрвейєрської компанії ТОВ «АСі Україна» С.П. ПРЯДКА (Рецензія від 23.11.2022);
Асоціації портів України «УКРПОРТ», Генеральний директор Асоціації портів України «УКРПОРТ», кандидат технічних наук О.С. ЛЕСНІК (Рецензія від 05.07.2023).
РЕЦЕНЗІЇ на ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНУ ПРОГРАМУ "ОРГАНІЗАЦІЯ ПЕРЕВЕЗЕНЬ І УПРАВЛІННЯ НА ТРАНСПОРТІ" 2022 р. вступу надані наступними організаціями, підприємствами та установами:
Транспортно-експедиторська компанія ТОВ "ІНМАР-КОМ", Директор ТОВ "НМАР-КОМ" Ольга ЯЩЕНКО (Рецензія від 03.10.2021)
Самоврядування ОНМУ (Рецензія від 21.10.2021)
Одеський зерновий термінал ТОВ «НОВОТЕХ-ТЕРМІНАЛ», Директор з Охорони праці та технології, кандидат технічних наук, доцент СВЕРЧКОВ А.О. (Рецензія від 23.11.2021)
Стивідорна компанія ТОВ «ТРАНС-СЕРВIС», Перший заступник генерального директора ТОВ «ТРАНС-СЕРВIС» В.А. РОМАНЧЕНКО (Рецензія від 10.02.2022)
*Примітка. Рецензія від ТОВ «ТРАНС-СЕРВIС» поступила після змін, внесених до Стандарту ВО відповідно до наказу МОН України №26 від 13.01.2022 р
Опитування
Анкета «Карʼєрний шлях і траєкторія працевлаштування випускника ОНМУ»
РЕЗУЛЬТАТИ анкетування Кар'єрний шлях і траєкторія працевлаштування випускника
УГОДИ між ОНМУ і представниками професійної та академічної транспортної спільноти про СПІВПРАЦЮ, про ОСВІТНЬО-НАУКОВЕ СПІВРОБІТНИЦТВО, про організацію ПРАКТИКИ тощо
Договір про співпрацю ОНМУ-АМПУ 2013
Договір про співпрацю СНУ 2017
ДОГОВІР про організацію ПРАКТИКИ здобувачів ВО між ОНМУ та MSC Crewing LLC, від 03.09.2020 (2020)
Договір про співробітництво з Інститутом проблем ринку та економіко-екологічних досліджень (2021)
Договір про співробітництво з НТУ (2022)
Договір про організацію практики здобувачів MSC SHIPMANAGMENT LIMITED (2022)
Договір про організацію практики здобувачів ТОВ ПОРТУС ЛІБЕРА (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ "Соул Марін" (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ "Ітеріс" (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ "Асі Україна" (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ "Новотех Термінал" (2023)
Меморандум про співробітництво з Державним університетом інфраструктури та технологій (2023)
Меморандум про співробітництво з NJD ТОВ "Юнайтед лайнер едженсі" (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ "Панта рей Україна" (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ "Клевер Тим" (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ С.М.Т.-ЛТД (2023)
Меморандум про співробітництво з ТГЛ УКРАЇНА (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ УКРФЕРРІ (2023)
Меморандум про співробітництво з КВАНТ-ПАБЛІК (2023)
Меморандум про співробітництво з TTS HUB (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ АС ТРАНСПОРТ (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ БРУКЛІН_КИЇВ ПОРТ (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ ГРЕЙМАР (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ МУЛЬТИТРАНС (2023)
ДОГОВІР про організацію ПРАКТИКИ здобувачів ВО_ОНМУ-ТОВ "АЛЬФАКОСТА ЮКРЕЙН"_22.11.2023. (2023)
ДОГОВІР про організацію ПРАКТИКИ здобувачів ВО ОНМУ-ТОВ "КТЛ УКРАЇНА" 04.12.2023 (2023)
Поєднання навчання і досліджень ОПП ОПУТ
Академічна мобільність
![]() |
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МОРСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ |
||
Шифр за ОПП | НАЗВА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ | Робоча програма | Силабус |
ОБОВ’ЯЗКОВІ ОСВІТНІ КОМПОНЕНТИ ОПП | |||
І. ЦИКЛ ЗАГАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ | |||
ОК ЦЗП 1 | Вища математика | + | + |
ОК ЦЗП 2 | Інформатика (загальний курс) | + | + |
ОК ЦЗП 3 | Вступ до фаху | + | + |
ОК ЦЗП 4 | Історія України та української культури | + | + |
ОК ЦЗП 5 | Українська мова (за професійним спрямуванням) | + | + |
ОК ЦЗП 6 | Фізика | + | + |
ОК ЦЗП 7 | Безпека життєдіяльності та екологія | + | + |
ОК ЦЗП 8 | Правознавство | + | + |
ОК ЦЗП 9 | Основи економіки | + | + |
ОК ЦЗП 10 | Загальний курс транспорту | + | + |
ОК ЦЗП 11 | Технічна механіка | + | + |
ОК ЦЗП 12 | Філософія | + | + |
ОК ЦЗП 13 | Навчальна практика | Наскрізна програма практики Положення про практику ОНМУ |
|
ОК ЦЗП 14 | Теорія ймовірності і математична статистика | + | + |
ОК ЦЗП 15 | Основи управління проєктами | + | + |
ОК ЦЗП 16 | Основи теорії систем і управління | + | + |
ОК ЦЗП 17 | Професійна англійська мова (курс 1) | + | + |
Професійна англійська мова (курс 2) | + | + | |
Професійна англійська мова (курс 3) | + | + | |
Професійна англійська мова (курс 4) | + | + | |
ІІ. ЦИКЛ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ | |||
2.1. Освітні компоненти за спеціальністю 275 Транспортні технології (на морському та річковому транспорті) відповідно до стандарту вищої освіти | |||
ОК ЦЗП 18 | Вантажознавство | + | + |
ОК ЦЗП 19 | Основи геоінформаційних систем у судноплавстві | + | + |
ОК ЦЗП 20 | Інформаційні системи і технології на транспорті | + | + |
ОК ЦЗП 21 | Дослідження операцій в транспортних системах | + | + |
ОК ЦЗП 22 | Організація вантажних перевезень | + | + |
ОК ЦЗП 23 | Основи теорії транспортних процесів і систем | + | + |
ОК ЦЗП 24 | Основи управління портами | + | + |
ОК ЦЗП 25 | Організація пасажирських перевезень | + | + |
ОК ЦЗП 26 | Технологія вантажних операцій | + | + |
ОК ЦЗП 27 | Митне забезпечення зовнішньоторговельних операцій | + | + |
ОК ЦЗП 28 | Логістика | + | + |
ОК ЦЗП 29 | Технологія морських перевезень | + | + |
ОК ЦЗП 30 | Взаємодія видів транспорту | + | + |
ОК ЦЗП 31 | Безпека транспортної діяльності в портах | + | + |
ОК ЦЗП 32 | Внутрішньопортове оперативне управління | + | + |
ОК ЦЗП 33 | Транспортно-експедиторська діяльність | + | + |
ОК ЦЗП 34 | Інтермодальні перевезення | + | + |
ОК ЦЗП 35 | Управління роботою флоту | + | + |
2.2. Освітні компоненти за профілем ОПП "Організація перевезень і управління на транспорті" | |||
ОК ЦЗП 36 | Улаштування та обладнання портів (ОПП ОПУТ) | + | + |
ОК ЦЗП 37 | Транспортні засоби (ОПП ОПУТ) | + | + |
ОК ЦЗП 38 | Тарифи, фрахти, збори у системі морських перевезень (ОПП ОПУТ) | + | + |
ОК ЦЗП 39 | Агентування (ОПП ОПУТ) | + | + |
ОК ЦЗП 40 | Фрахтування (ОПП ОПУТ) | + | + |
ОК ЦЗП 41 | Судноплавний менеджмент (ОПП ОПУТ) | + | + |
ОК ЦЗП 42 | Переддипломна практика | Наскрізна програма практики Положення про практику ОНМУ |
|
ОК ЦЗП 43 | Дипломне проєктування | ПОЛОЖЕННЯ про КВАЛІФІКАЦІЙНУ РОБОТУ БАКАЛАВРА | |
ОК ЦЗП 44 | Єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ) | ПРОГРАМА ЄДКІ зі спеціальності "Транспортні технології (за видами)" на першому (бакалаврському) рівні | |
ВИБІРКОВІ ОСВІТНІ КОМПОНЕНТИ ОПП «ОПУТ» | |||
ІІІ. ЦИКЛ ВИБІРКОВИХ ОСВІТНІХ КОМПОНЕНТІВ ЗАГАЛЬНОЇ, ПРОФЕСІЙНОЇ ТА ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ | |||
3.1. Вибірковий блок професійної підготовки і прикладної орієнтації здобувачів вищої освіти за профілем випускової кафедри «Експлуатація портів і технологія вантажних робіт» | |||
3.1. Семестр 4, 6, 8 - У кожному з означених семестрів обирається ОДНА дисципліна за бажанням Здобувача із вибіркового блоку професійної підготовки і прикладної орієнтації Здобувачів вищої освіти за профілем випускової кафедри «Експлуатація портів і технологія вантажних робіт» | |||
ВБ 3.1.1 | Інфраструктура транспортних систем (ВС) | + | + |
Транспортні вузли і порти в системі міжнародної торгівлі (ВС) | + | + | |
Основи транспортно-експедиторського обслуговування вантажів (ВС) | + | + | |
ВБ 3.1.2 | Взаємодія порту з клієнтурою (ВС) | + | + |
Управління термінальними і транспортно-складськими системами (ВС) | + | + | |
Організація портового бізнесу (ВС) | + | + | |
ВБ 3.1.3 | Конкуренція на ринку портових послуг (ВС) | + | + |
Організація діяльності портових операторів (ВС) | + | + | |
Сюрвейєрська і тальманська діяльність в портах (ВС) | + | + | |
3.2. Вибірковий блок професійної підготовки і прикладної орієнтації здобувачів вищої освіти за профілем випускової кафедри «Експлуатація флоту і технологія морських перевезень» | |||
Семестр 4, 5, 7 - У кожному з означених семестрів обирається ОДНА дисципліна за бажанням Здобувача із вибіркового блоку професійної підготовки і прикладної орієнтації Здобувачів вищої освіти за профілем випускової кафедри «Експлуатація флоту і технологія морських перевезень» | |||
ВБ 3.2.1 | Організація і управління рухом суден (ВС) | + | + |
Міжнародне регулювання судноплавства (ВС) | + | + | |
Основи комерційної діяльності судноплавних підприємств (ВС) | + | + | |
ВБ 3.2.2 | Транспортне забезпечення зовнішньоекономічних зв'язків (ВС) | + | + |
Лінійне судноплавство (ВС) | + | + | |
Крюїнг і шипчандлерська діяльність (ВС) | + | + | |
ВБ 3.2.3 | Управління персоналом (ВС) | + | + |
Організація і управління роботою спеціалізованого флоту (ВС) | + | + | |
Теорія і практика претензійної роботи на транспорті (ВС) | + | + | |
Вибірковий блок загальноуніверситетських дисциплін інших рівнів вищої освіти та інших ОПП ОНМУ | |||
Семестр 4 - Обираються ДВІ дисципліни за бажанням Здобувача із каталогу загальноуніверситетських дисциплін ОНМУ | |||
ВБ 3.4.1 | Дисципліна 1 (семестр 4) | ||
ВБ 3.4.2 | Дисципліна 1 (семестр 4) | ||
Технології прийняття управлінських рішень | + | ||
Системна організація бізнес-процесів на транспорті | + | + | |
Історія суднобудування та мореплавання | + | + | |
Глобалізм | |||
Ділова англійська мова | + | ||
Німецька мова | + | ||
Основи кар'єрного росту | |||
Дисципліни інших рівнів вищої освіти, інших кафедр та інших освітніх програм ОНМУ із каталогу загальноуніверситетських дисциплін ОНМУ (4 семестр) | Каталог загальноуніверситетських дисциплін 2022-2023 2023-2024 |
||
Семестр 6 - Обираються ДВІ дисципліни за бажанням Здобувача із каталогу загальноуніверситетських дисциплін ОНМУ | |||
ВБ 3.4.3 | Дисципліна 1 (семестр 6) | ||
ВБ 3.4.4 | Дисципліна 2 (семестр 6) | ||
Політологія і соціологія | + | + | |
Логіка | + | ||
Термінознавство (морська термінологія) | |||
Постачання та збут в логістиці | + | + | |
Антикризове управління на транспорті | + | + | |
Моделювання транспортних процесів та систем | + | + | |
Ділова англійська мовa | + | ||
Німецька мова | + | ||
Теорія і устрій судна | + | + | |
Ергономіка | |||
Страхування | + | + | |
Дисципліни інших рівнів вищої освіти, інших кафедр та інших освітніх програм ОНМУ із каталогу загальноуніверситетських дисциплін ОНМУ (4 семестр) | Каталог загальноуніверситетських дисциплін 2022-2023 2023-2024 |
||
Семестр 7, 8 - Обираються ТРИ дисципліни за бажанням Здобувача із каталогу загальноуніверситетських дисциплін ОНМУ | |||
ВБ 3.4.5 | Дисципліна 1 (семестр 7) | ||
ВБ 3.4.6 | Дисципліна 2 (семестр 8) | ||
ВБ 3.4.7 | Дисципліна 3 (семестр 8) | ||
Психологія стресу в професійній діяльності в морегосподарській галузі | + | + | |
Методи корекції стресових станів | + | + | |
Проекти розвитку підприємств транспортного комплексу | |||
Імітаційне моделювання та оптимізація технічних та економічних систем | |||
Транспортне право | + | + | |
Морське право | + | + | |
Правове регулювання митної діяльності | + | + | |
Економіка морського транспорту | + | + | |
Галузевий переклад у сфері морського бізнесу | + | ||
Німецька мова | + | ||
Дисципліни інших рівнів вищої освіти, інших кафедр та інших освітніх програм ОНМУ із каталогу загальноуніверситетських дисциплін ОНМУ (семестр 8) | Каталог загальноуніверситетських дисциплін 2022-2023 2023-2024 |
ВІДОМОСТІ про самооцінювання освітньої програми «Організація перевезень та управління на транспорті»

Вітаємо вас на сторінці кафедри «Управління логістичними системами та проектами» (УЛСтаП) Одеського національного морського університету.
Представлена інформація буде цікава для широкого кола відвідувачів: співробітників ВНЗа, колег-викладачів, студентів, абітурієнтів і їх батьків, а також для небайдужих випускників.
Кафедра УЛСтаП є випускаючою за наступною спеціальністю:
- освітньо-кваліфікаційний рівень:
бакалавр
магістр
доктор філософії
- освітньо-кваліфікаційні рівні:
бакалавр
магістр
При кафедрі працює лабораторія «Управління проектами».
У своїй діяльності кафедра УЛСтаП керується стратегією партнерства викладачів і студентів у навчанні, участі в олімпіадах, конференціях, наукових пошуках.
У якості головної цінності на кафедрі УЛСтаП визнані знання. У нас є ресурси для нових освітніх і наукових ініціатив, які будуть інтригувати, надихати й змінювати відношення кожного студента до майбутньої професійної діяльності.
Ми відкриті до діалогу із зацікавленими особами, запрошуємо до співробітництва й до одержання вищої освіти по спеціальностях нашої кафедри!
З найкращими побажаннями, завідувач кафедри, д.е.н., проф. Лапкіна Інна Олександрівна
Завідуюча кафедрою "Управління логістичними системами та проектами"
Лапкіна
Інна Олександрівна
професор, доктор економічних наук
Режим роботи кафедри "Управління логістичними системами та проектами"
понеділок – п'ятниця: 8.30 – 16.30
технічна перерва: 12.00 – 13.00
Час прийому завідуючого кафедри "Управління логістичними системами та проектами"
понеділок, середа, п'ятниця: з 9.00 до 14.00
Контакти кафедри "Управління логістичними системами та проектами"
Адрес: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34, каб. 305 лаб. корп., ОНМУ
Телефон: + 38 (048) 728-13-49
+ 38 (048) 7320744
email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА "ОРГАНІЗАЦІЯ
ПЕРЕВЕЗЕНЬ І УПРАВЛІННЯ НА ТРАНСПОРТІ": хронологія
впровадження і перегляду з метою удосконалення
Організація перевезень та управління на транспорті (проєкт 2023)
Організація перевезень та управління на транспорті (2023)
Організація перевезень та управління на транспорті (проєкт 2024)
Організація перевезень та управління на транспорті (2024)
Організація перевезень та управління на транспорті (проєкт 2025)
Рецензії
Рецензії на освітньо-професійну програму ОПУТ 2024 р. вступу надані наступними організаціями, підприємствами та установами:
РЕЦЕНЗІЯ на ОПП ОПУТ маг 2024 від во Директора ПрАТ Українське Дунайське Пароплавство (Нікіфоров В) 16.10.2023;
РЕЦЕНЗІЯ на ОПП ОПУТ маг 2024 від Генерального директора Асосіації портів України УКРПОРТ (Леснік ОС) 05.07.2023;
РЕЦЕНЗІЯ на ОПП ОПУТ маг 2024 від Директора ДП МТП Південний (Олійник ОО) 12.10.2023;
РЕЦЕНЗІЯ на ОПП ОПУТ маг 2024 від доцента кафедри НУ Одеська морська академія (Максимов С.) 14.12.2023;
РЕЦЕНЗІЯ на ОПП ОПУТ маг 2024 від Президента Асосіації Міжнародних експедиторів України (Берестенко В.В.) 13.12.2023;
Рецензії на освітньо-професійну програму ОПУТ 2023 р. вступу надані наступними організаціями, підприємствами та установами:
РЕЦЕНЗІЯ на ОПП ОПУТ маг 2023 від Директора ІНМАР-КОМ (Ященко О) 04.10.2022;
РЕЦЕНЗІЯ на ОПП ОПУТ маг 2023 від менеджера компанії КОСКО ШИПІНГ (Волянський ФА) 21.10.2022;
УГОДИ між ОНМУ і представниками професійної та академічної транспортної спільноти про СПІВПРАЦЮ, про ОСВІТНЬО-НАУКОВЕ СПІВРОБІТНИЦТВО, про організацію ПРАКТИКИ тощо
Договір про співпрацю ОНМУ-АМПУ 2013
Договір про співпрацю СНУ 2017
ДОГОВІР про організацію ПРАКТИКИ здобувачів ВО між ОНМУ та MSC Crewing LLC, від 03.09.2020 (2020)
Договір про співробітництво з Інститутом проблем ринку та економіко-екологічних досліджень (2021)
Договір про співробітництво з НТУ (2022)
Договір про організацію практики здобувачів MSC SHIPMANAGMENT LIMITED (2022)
Договір про організацію практики здобувачів ТОВ ПОРТУС ЛІБЕРА (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ "Соул Марін" (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ "Ітеріс" (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ "Асі Україна" (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ "Новотех Термінал" (2023)
Меморандум про співробітництво з Державним університетом інфраструктури та технологій (2023)
Меморандум про співробітництво з NJD ТОВ "Юнайтед лайнер едженсі" (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ "Панта рей Україна" (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ "Клевер Тим" (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ С.М.Т.-ЛТД (2023)
Меморандум про співробітництво з ТГЛ УКРАЇНА (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ УКРФЕРРІ (2023)
Меморандум про співробітництво з КВАНТ-ПАБЛІК (2023)
Меморандум про співробітництво з TTS HUB (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ АС ТРАНСПОРТ (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ БРУКЛІН_КИЇВ ПОРТ (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ ГРЕЙМАР (2023)
Меморандум про співробітництво з ТОВ МУЛЬТИТРАНС (2023)
ДОГОВІР про організацію ПРАКТИКИ здобувачів ВО_ОНМУ-ТОВ "АЛЬФАКОСТА ЮКРЕЙН"_22.11.2023. (2023)
ДОГОВІР про організацію ПРАКТИКИ здобувачів ВО ОНМУ-ТОВ "КТЛ УКРАЇНА" 04.12.2023 (2023)
Академічна мобільність
![]() |
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МОРСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ |
||||
Шифр за ОПП | Назва ОК | Робоча програма | Силабус | ||
ОБОВ’ЯЗКОВІ ОСВІТНІ КОМПОНЕНТИ ОПП | |||||
І. ЦИКЛ ЗАГАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ | |||||
ОК ЦЗП 1 | Методи наукових досліджень | ☑ | ☑ | ||
ОК ЦЗП 2 | Проєктний аналіз | ☑ | ☑ | ||
ОК ЦЗП 3 | Іноземна мова наукового спілкування | ☑ | ☑ | ||
ОК ЦЗП 4 | Охорона праці та цивільний захист в галузі | ☑ | ☑ | ||
ІІ. ЦИКЛ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ | |||||
ОКС 5 | Управління ланцюгом постачань та ризиками в логістиці | ☑ | ☑ | ||
ОКС 6 | Теоретичні основи функціонування транспортних систем | ☑ | ☑ | ||
ОКС 7 | Теоретичні основи організації і управління морським та річковим флотом | ☑ | ☑ | ||
ОКС 8 | Безпека і надійність морських перевезень | ☑ | ☑ | ||
ОКС 9 | Митно-брокерське обслуговування транспортних процесів | ☑ | ☑ | ||
ОКС 10 | Технології транспортно-експедиторського обслуговування | ☑ | ☑ | ||
ОКС 11 | Теорія і практика інтермодальних перевезень | ☑ | ☑ | ||
ОК ОПП 12 | Комерційна експлуатація флоту і дослідження фрахтових ринків | ☑ | ☑ | ||
ОК ОПП 13 | Організація портового обслуговування вантажів і транспортних засобів | ☑ | ☑ | ||
ОК ОПП 14 | Дослідницька (переддипломна) практика | Наскрізна програма практики Положення про практику ОНМУ |
|||
ОК ОПП 15 | Дипломна (магістерська робота) | Посилання на Положення про ВКР магістрів | |||
ВИБІРКОВІ ОСВІТНІ КОМПОНЕНТИ ОПП «ОПУТ» | |||||
ІІІ. ЦИКЛ ВИБІРКОВИХ ОСВІТНІХ КОМПОНЕНТІВ ЗАГАЛЬНОЇ, ПРОФЕСІЙНОЇ ТА ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ | |||||
3.1. Вибірковий блок професійної підготовки і прикладної орієнтації здобувачів вищої освіти за профілем випускової кафедри «Експлуатація портів і технологія вантажних робіт» | |||||
із зазначеного обирається 2 ОК для вивчення в 2-му семестрі | |||||
ВБ 1.1 | Сучасні транспортні технології | ☑ | ☑ | ||
ВБ 1.2 | Транспортно-складські системи | ☑ | ☑ | ||
ВБ 1.3 | Документаційне забезпечення управління на підприємствах транспорту | ☑ | ☑ | ||
ВБ 1.4 | Інфраструктура транспортних систем | ☑ | ☑ | ||
ВБ 1.5 | Сюрвейєрська і тальманська діяльність в портах | ☑ | ☑ | ||
3.2 Вибірковий блок професійної підготовки і прикладної орієнтації здобувачів вищої освіти за профілем випускової кафедри «Експлуатація флоту і технології морських перевезень» | |||||
із зазначеного обирається 2 ОК для вивчення в 2-му семестрі | |||||
ВБ 2.1 | Транспортне забезпечення туристичного бізнесу | ☑ | ☑ | ||
ВБ 2.2 | Організація морських та річкових круїзів | ☑ | ☑ | ||
ВБ 2.3 | Форми судноплавства | ☑ | ☑ | ||
ВБ 2.4 | Крюїнг і шипчандлерська діяльність | ☑ | ☑ | ||
ВБ 2.5 | Управління персоналом | ☑ | ☑ | ||
Вибірковий блок загальноуніверситетських дисциплін інших рівнів вищої освіти та інших ОПП ОНМУ | |||||
обирається 1 ОК для вивчення в 3-му семестрі | |||||
ВБ 3.1 | Дисципліна зазальуніверситетського каталогу | Посилання на каталог |
Соціальні проєкти
Інформація
про навчально-методичне забезпечення навчальних дисциплін
зі спеціальності "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність"
рівень - магістр
3. Пояснювальна записка до навчального плану
4. Інформація про комплекс навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін
Методологія наукових досліджень і методика викладання економічних дисциплін | ||||||
Охорона праці і цивільний захист | ||||||
Економічне і бізнес-моделювання | ||||||
Морська торгівля | ||||||
Підприємницька діяльність в морській галузі | ||||||
Організація біржової діяльності | ||||||
Стратегічний менеджмент і маркетинг | ||||||
Безпека бізнесу | ||||||
Інформаційні системи та технології в бізнесі | ||||||
Лідерство та партнерство в підприємницькій діяльності | ||||||
Міжнародний бізнес | ||||||
Міжнародний маркетинг | ||||||
Морське страхування | ||||||
Обґрунтування та експертиза бізнес-проектів | ||||||
Оподаткування та валютно-фінансове забезпечення міжнародної торгівлі | ||||||
Оціночна діяльність в морській галузі | ||||||
Правове регулювання в міжнародній торгівлі | ||||||
Управління розвитком організацій | ||||||
Малий бізнес у морській галузі | ||||||
Управління якістю та конкурентоспроможністю | ||||||
Організація та здійснення процедур публічних закупівель |
Освітньо-наукова програма "Управління проектами" 2023 р. (проєкт)
Усі пропозиції та зауваження щодо змісту Проєкту ОНП просимо надсилати на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Освітньо-наукова програма "Управління проектами" 2020 р
Освітньо-наукова програма "Управління проектами" 2019 р
Навчальний план ОП "Управління проектами" ОР PhD (денна форма)
Навчальний план ОП "Управління проектами" ОР PhD (заочна форма)
Каталог вибіркових дисциплін ОП "Управління проектами" ОР PhD
Рецензії на ОП
Рецензія-відгук на ОП "Управління проектами" (ЧорноморНДІпроект)
Рецензія-відгук на ОП "Управління проектами" (Асоціація портів України)
Рецензія-відгук на ОП "Управління проектами" (Асоціация міжнародних експедиторів України)
Рецензія-відгук на ОП "Управління проектами" (Військова академія)
Рецензія-відгук на ОП "Управління проектами" (Державного університету Одеська політехніка)
Рецензія-відгук на ОП "Управління проектами" (Морегосподарство і підприємництво"
Рецензія-відгук на ОП "Управління проектами" (Національний університет кораблебудування)
Рецензія-відгук на ОП "Управління проектами" (ОНЕУ)
Рецензія-відгук на ОП "Управління проектами" (ТОВ МАТАЙП ХЕІ МАШІНЕРІ)
Навчальні дисципліни, які викладаються на ОП | Кафедра | Силлабус диципліни |
Актуальні проблеми економ теорії | ЕФ | + |
Бази даних і знань | ТКтаІТ | + |
Дослідження робочих процесів суднового енергетичного обладнання | СЕУтаТЕ | + |
Економіка портового господарства | ЕФ | + |
Економіка судноплавства | ЕФ | + |
Економіко-математичне моделювання | ПТ | + |
Економічна безпека | ЕФ | + |
Експлуатація і ремонт суднових технічних систем і комплексів | СЕУтаТЕ | + |
Інноваційні розробки та їх патентування | МРПВШТЕ | + |
Креативні та інноваційні технології | УЛСіП | + |
Логістичний менеджмент | MM | + |
Малий бізнес на водному транспорті | ПТ | + |
Менеджмент на водному транспорті | MM | + |
Методологія організації транспортного обслуговування зовнішньоторговельних вантажів | ЕФТМП | + |
Методологія формування тарифів та фрахтів | ЕФТМП | + |
Міжнародна торгівля | ПТ | + |
Моделювання комп'ютерних інформаційних систем | ТКтаІТ | + |
Моделювання суднових автоматизованих систем | СЕУтаТЕ | + |
Моніторинг та параметрична діагностика | СЕУтаТЕ | + |
Надійність і оптимізація експлуатації машин | ПТМтаІПТО | + |
Наук.осн.орг.та упр.проц.обслуг.вантажів і тр.засобів у портах | ЕПіТВР | + |
Наук.осн.орг.техн.проц.ПЕРЕВ.та ПЕРЕВЕЗ.вант.,УПР.роб.флоту і портів | ЕПіТВР | + |
Наукові основи конкуренції | ЕПіТВР | + |
Оптимізація та автоматизація перевант машин і процесів | ПТМтаІПТО | + |
Перспективні напрямки розвитку та дослідження морської гідротехніки | МРПВШтаТЕ | + |
Підприємницька діяльність на водному транспорті | ПТ | + |
Програма педагогічної практики | УЛСіП | + |
Інформаційні технології та підтримка прийняття рішень в УП | УЛСіП | + |
Методологія управління ризиками в проектах | УЛСіП | + |
Сучасні механізми менеджменту | УЛСіП | + |
Управління проектами, програмами та портфелями розвитку підприємств та виробництв | УЛСіП | + |
Сучасні тенденції в розвитку підйомно-транспортних машин | ПТМтаІПТО | + |
Теорія ймовірності і мат статистика | МФА | + |
Технології комп'ютерного зору на платформі OpenCV | КТКтаІТ | + |
Управління конкурентоспроможністю на ВТ | ММ | + |
Управлінський аналіз | ЕФ | + |
Чисельне моделювання інженерних задач в морській гідротехніці | МРПВШтаТЕ | + |
Чисельні методи математичного моделювання | КТКтаІТ | + |
Педагогіка та психологія вищої школи | Філософія | + |
Методологія сучасної освіти | Філософія | + |
Інформація
про навчально-методичне забезпечення навчальних дисциплін
зі спеціальності "Економіка"
рівень - магістр
3. Пояснювальна записка до навчального плану
4. Інформація про комплекс навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін
Методологія наукових досліджень і методика викладання економічних дисциплін | ||||||
Економіка і організація діяльності об'єднань підприємств | ||||||
Економічна безпека підприємства | ||||||
Економічна діагностика | ||||||
Економічне і бізнес-моделювання | ||||||
Проектне управління | ||||||
Стратегічний менеджмент | ||||||
Управління потенціалом підприємства | ||||||
Економіка і організація діяльності сервісних підприємств морського транспорту | ||||||
Економіка і організація портового господарства | ||||||
Сучасна економічна теорія | ||||||
Цивільний захист та охорона праці в галузі | ||||||
Економіка і організація діяльності судноплавних компаній | ||||||
Економіка і організація пасажирських перевезень | ||||||
Правове регулювання зовнішньо-економічної діяльності | Міжнародне економічне право | Фінансовий менеджмент | Міжнародні стандарти фінансової звітності | Управління розвитком організацій | Судновий менеджмент і фрахтові операції |
Освітня програма "Бізнес на транспорті", 2020
Освітня програма "Бізнес на транспорті", 2021
Освітня програма "Бізнес на морському транспорті", 2022
Освітня програма "Бізнес на морському транспорті", 2023
Освітня програма "Бізнес на морському транспорті", 2024
Увага!!! Зауваження, пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення проєкту ОП Бізнес на морському транспорті на першому (бакалаврському) рівні (2024), надсилати за електронною адресою:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Наврозова Юлія Олександрівна (гарант ОП)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Гребенник Наталя Григоріївна,
або за телефонами:
067-904-59-69 Наврозова Юлія Олександрівна
063 -471-92-08 Гребенник Наталя Григоріївна
Проєкт ОП Бізнес на морському транспорті на першому (бакалаврському) рівні (2023)
Рік | Денна форма | Заочна форма |
2020 | Навчальний план 2020 | Навчальний план 2020 |
2021 | Навчальний план 2021 | Навчальний план 2021 |
2022 | Навчальний план 2022 | Навчальний план 2022 |
2023 | Навчальний план 2023 | Навчальний план 2023 |
2024 | Навчальний план 2024 | Навчальний план 2024 |
Відомості про гаранта
Підтвердження досягнень у професійній діяльності
Стажування
Довідка про підвищення кваліфікації
Сертифікат про участь у вебінарі UNICHECK
Сертифікат про участь у вебінарах "Наукові публікації - Publ. Science"
Свідоцтво про підвищення кваліфікації
Сертифікат про проходження курсу "Управління якістю та безпекою в туризмі"
Сертифікат про проходження курсу "Основи фінансів та інвестицій"
Сертифікат про проходження програми "Маркетингові комунікації: інтегрована система, що розвивається"
Сертифікат про проходження курсу "SMM: фундамент"
Сертифікат про проходження курсу "Як почати власну справу в часи невизначеності"
Рецензії
2024
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на морському транспорті"
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на морському транспорті"
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на морському транспорті"
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на морському транспорті"
2023
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на морському транспорті"
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на морському транспорті"
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на морському транспорті"
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на морському транспорті"
2022
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на морському транспорті"
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на морському транспорті"
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на морському транспорті"
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на морському транспорті"
2021
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на транспорті"
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на транспорті"
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на транспорті"
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на транспорті"
2020
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на транспорті"
Рецензія-відгук на ОП "Бізнес на транспорті"
Робота зі стейкхолдерами
Шановні роботодавці!
Метою анкетування є оцінювання якості забезпечення освітнього процесу підготовки бакалаврів за спеціальністю 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" в Одеському національному морському університеті за освітньо-професійною програмою (ОПП) "Бізнес на транспорті" (метою є підготовка висококваліфікованих фахівців з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, які володіють сучасними загальнонауковими й спеціальними методами, професійними методиками і технологіями, застосування яких дозволяє вирішувати складні практичні завдання з організації, ефективного функціонування та розвитку підприємницьких структур в транспортній сфері, зокрема на морському транспорті).
Збір інформації через анкетування є частиною щорічного моніторингу ОПП, тому Ваші відповіді будуть використані з метою покращення якості підготовки та організації освітнього процесу.
Дякуємо за співпрацю!
Угода про співробітництво з Одеським ліцеєм № 22
Угода про про організацію практики з ТОВ "Армар Онлайн Рітейл"
Угода про співробітництво з Хмельницьким національним університетом
Угода про співробітництво з Національним авіаційним університетом
Угода про співробітництво з ТОВ "Дельта Вілмар Україна"
Угода про співробітництво з Одеським національним технологічним університетом
Угода про співробітництво з Івано-Франковським національним технічним університетом
Угода про співробітництво з ТОВ «Глобал Оушен Лінк»
Угода про співробітництво з CARRYLANDLOGISTICS
Договір про співпрацю з агентською компанією "Портус Лібера"
Договір про практику з агентською компанією "Портус Лібера"
Угода про співробітництво з Сумським національним аграрним університетом
Угода про співробітництво з Inter Trans Logistics
Угода про організацію практики здобувачів вищої освіти з Inter Trans Logistics
Угода про співробітництво з Університетом митної справи та фінансів
Угода про співробітництво з Ужгородським національним університетом
Угода про співробітництво з ТОВ "СЕЛЕКТ БЛЕК СІ ТУРС"
Угода про організацію практики здобувачів вищої освіти з ТОВ "Мортелеком"
Угода про організацію практики здобувачів вищої освіти з ТОВ "СЕЛЕКТ БЛЕК СІ ТУРС"
Угода про співробітництво з Уманським національним університетом садівництва
Угода про співробітництво з ТОВ "Рібас Хотелс Груп"
Договір про співпрацю з Ізмаїльським державним гуманітарним університетом
Договір про співпрацю з ТОВ "Транс-Сервіс-КТТ
Договір про практику з ТОВ "Транс-Сервіс-КТТ
Договір про співпрацю з ТОВ "Форс Індастріал Марін"
Договір про співпрацю з ПАТ "Іллічівськзовніштранс"
Договір про співпрацю з ТОВ "Дюк Актив"
Договір про співпрацю з ТОВ "Укрекспортер"
Спільні заходи
Відкрита лекція від директора "ZIM"
Відкрита лекція від керівника Центру підтримки бізнесу
Мастер-класи та відвідування компанії від керівника логістичної компанії Inter Trans Logistics
Відкрита лекція від директора логістичної компанії OneWhale
Відкрита лекція від тім лідера логістичної компанії "Clever team"
Відкрита лекція від власника та керівника Arber Group Юрія ШПИРТА
Витяги
Методичне забезпечення навчальних дисциплін спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітньої програми "Бізнес на морському транспорті"
ОК 1 | Політологія і соціологія | 3 | залік |
ОК 2 | Українська мова (за професійним спрямуванням) | 3 | екзамен |
ОК 3 | Вища та прикладна математика | 6 | залік |
ОК 4 | Історія України | 3 | екзамен |
ОК 5 | Інформатика (загальний курс) | 3 | залік |
ОК 6 | Іноземна (німецька або англійська) мова | 3 | залік |
ОК 7 | Правознавство | 3 | залік |
ОК 8 | Філософія | 3 | екзамен |
ОК 9 | Екологія | 3 | залік |
ОК 12 | Основи підприємництва, торгівлі та біржової діяльності | 6 | екзамен |
ОК 13 | Історія підприємницької діяльності | 4 | екзамен |
ОК 14 | Бізнес-комунікації в підприємництві, торгівлі та біржовій діяльності | 5 | екзамен |
ОК 15 | Соціальна відповідальність в організаціях | 4 | залік |
ОК 16 | Психологія ділових відносин | 4 | залік |
ОК 17 | Навчальна практика | 3 | залік |
ОК 18 | Товарознавство | 8 | екзамен |
ОК 9 | Екологія | 3 | залік |
ОК 10 | Професійна англійська мова (3 та 4 семестр) | 6 | залік |
ОК 20 | Економіка підприємства морського транспорту | 3 | залік |
ОК 21 | Менеджмент | 4 | екзамен |
ОК 22 | Господарське право | 3 | залік |
ОК 23 | Інформаційно-комунікаційні системи та технології у бізнесі | 3 | залік |
ОК 24 | Організація торгівлі | 3 | залік |
ОК 25 | Підприємництво (3 та 4 семестр) | 10 | залік, екзамен, KP |
ОК 26 | Маркетинг | 3 | залік |
ОК 27 | Облік та оподаткування | 6 | залік |
ОК 28 | Інфраструктура портового бізнесу | 3 | екзамен |
BB | Соціальне підприємництво | 3 | залік |
BB | Етика бізнесу | 3 | залік |
BB | Теорія ймовірності і математична статистика | 3 | залік |
ОК 12 | Охорона праці | 3 | екзамен |
ФК 15 | Морська торгівля | 6 | екзамен, КР |
ФК 16 | Інформаційні системи і технології в бізнесі | 4 | залік |
ФК 17 | Стандартизація і сертифікація продукції та послуг | 4 | залік |
ФК 18 | Фінансове підприємництво | 5 | екзамен |
ФК 19 | Бізнес–процеси в ланцюгах постачання | 3 | залік |
ФК 20 | Біржова справа | 3 | залік |
ФК 21 | Мотивація та стимулювання в бізнесі | 3 | екзамен |
ФК 22 | Зовнішньоекономічна діяльність підприємства | 3 | екзамен |
ФК 23 | Виробнича практика | 6 | залік |
BB | Облік і аудит | 4 | залік |
BB | Консалтинг | 4 | залік |
BB | Паблік рілейшнз | 4 | залік |
ФК 26 | Бізнес-середовище морської галузі | 3 | залік |
ФК 27 | Стратегія бізнесу | 4 | екзамен |
ФК 28 | Організація судноплавного підприємства | 3 | залік |
ФК 29 | Інноваційне підприємництво та розвиток стартапів | 3 | екзамен |
ФК 30 | Управління витратами та ціноутворення (7 та 8 семестр) | 10 | залік, екзамен, КР |
ФК 31 | Планування підприємницької діяльності | 3 | екзамен |
ФК 32 | Переддипломна практика | 3 | залік |
ФК 33 | Дипломне проектування | 6 | кваліфікаційна робота |
BB | Потенціал і розвиток підприємства | 4 | залік |
BB | Банківська справа | 3 | залік |
BB | Краудфандинг | 3 | залік |
BB | Оцінка бізнесу | 3 | залік |
BB | Митне право | 3 | залік |
BB | Тренінг-курс «Агентування флоту» | 3 | залік |
Дисципліна вибору | Кафедра | Силлабус диципліни |
Теорія і устрій судна | ПТ | + |
Економіка підприємства | ПТ | + |
Стартап-екосистема | ПТ | + |
Теорія ймовірності та математична статистика | ПТ | + |
Економічна кібернетика | ПТ | + |
Економетрика | ПТ | + |
Оцінка ризиків в судноплавстві | ПТ | + |
Бізнес в судноплавстві | ПТ | + |
Крюїнг | ПТ | + |
Бізнес-процеси в ланцюгах постачання | ПТ | + |
Основи експедиторської діяльності | ПТ | + |
Морське страхування | ПТ | + |
Cтрахування | ПТ | + |
Організація морських та річкових круїзів | ПТ | + |
Маркетинг інновацій | ПТ | + |
Агентування флоту. Тренінг-курс | ПТ | + |
Оцінка бізнесу | ПТ | + |
Комерційне підприємництво | ПТ | + |
Фінансове підприємництво | ПТ | + |
Фінансовий менеджмент | ПТ | + |
Безпека судноплавства | ПТ | + |
Економічне обґрунтування господарських рішень та оцінювання ризиків | ПТ | + |
Бізнес-аналітика | ПТ | + |
Інвестиційний менеджмент | ПТ | + |
Інвестиційний менеджмент | ПТ | + |
Паблік рилейшнз | ПТ | + |
Потенціал і розвиток підприємства | ПТ | + |
Формування і розвиток потенціалу | ПТ | + |
Дисципліна вибору | Кафедра | Силлабус диципліни |
Теорія і устрій судна | ПТ | + |
Економіка підприємства | ПТ | + |
Стартап-екосистема | ПТ | + |
Теорія ймовірності та математична статистика | ПТ | + |
Економічна кібернетика | ПТ | + |
Економетрика | ПТ | + |
Оцінка ризиків в судноплавстві | ПТ | + |
Крюїнг | ПТ | + |
Бізнес в судноплавстві | ПТ | + |
Бізнес-процеси в ланцюгах постачання | ПТ | + |
Основи експедиторської діяльності | ПТ | + |
Морське страхування | ПТ | + |
Cтрахування | ПТ | + |
Організація морських та річкових круїзів | ПТ | + |
Маркетинг інновацій | ПТ | + |
Агентування флоту. Тренінг-курс | ПТ | + |
Транспортне (морське) право | ПТ | + |
Менеджмент організацій морського транспорту+ | ПТ | + |
Оцінка бізнесу | ПТ | + |
Митне право | ПТ | + |
Правове регулювання круїзних перевезень | ПТ | + |
Біржова справа | ПТ | + |
Дисципліна вибору | Кафедра | Силлабус диципліни |
Агентування флоту. Тренінг-курс | ПТ | + |
Банківська справа | ПТ | + |
Бізнес консалтінг | ПТ | + |
Бізнес-процеси в ланцюгах постачання | ПТ | + |
Біржова справа | ПТ | + |
Економетрика | ПТ | + |
Економіка підприємства | ЕіФ | + |
Економіка підприємств морського транспорту | ПТ | + |
Економічна кібернетика | ПТ | + |
Етика бізнесу | ПТ | + |
Інноваційне підприємництво | ПТ | + |
Інвестиційний менеджмент | ПТ | + |
Інформаційні системи та технології в бізнесі | ПТ | + |
Маркетинг інновацій | ПТ | + |
Облік і аудит | ПТ | + |
Оперативна та управлінська аналітика в Excel | ПТ | + |
Організація готельного бізнесу | ПТ | + |
Організація ресторанного бізнесу | ПТ | + |
Основи експедиторської діяльності | ПТ | + |
Оцінка бізнесу | ПТ | + |
Оцінка бізнесу (Тренінг - тестування бізнес-ідей) | ПТ | + |
Потенціал і розвиток підприємства | ПТ | + |
Pеклама та PR-технології в ПТБД | ПТ | + |
Стратегія бізнесу | ПТ | + |
Соціальне підприємництво | ПТ | + |
Торги і контракти | ПТ | + |
Торговельне підприємництво | ПТ | + |
Фінансовий менеджмент | ПТ | + |
Наукова робота студентів
Положення про постійно діючий студентський науковий гурток "Фінансовий аналітик"
Наказ про призначення керівника постійно діючого студентського наукового гуртка "Бізнес-консалт"
План роботи наукового гуртка «Фінансовий аналітик» на 2023-2024 навчальний рік
План роботи наукового гуртка «Фінансовий аналітик» на 2024-2025 навчальний рік
Положення про підприємницький клуб YEP!
Меморандум про взаємне розуміння між ГО "Платформа інноваційного партнерства" та ОНМУ
Основні події підприємницького клубу YEP!: Facebook Instagram Telegram
Наказ про нагородження переможців конкурсу студентських наукових робіт (стартап-проектів) 2023
Перелік публікацій студентів 2018-2022 рр.
Перелік публікацій студентів за 2022-2023 н.р.
Звіти з наукової роботи студентів
Звіт про виконану роботу гуртка «Фінансовий аналітик» за ІІ семестр 2023_2024 н.р
Звіт про виконану роботу гуртка «Фінансовий аналітик» за 2022_2023 н.р
Звіт про роботу Підприємницького клубу YEP! за перше півріччя 2023-2024 н. р.
Навчально-методичні матеріали для студентів
Методичні вказівки. Кваліфікаційна робота (магістра та бакалавра) (2023)
Організація практики
Методичні рекомендації до оформлення звіту з виробничої практики
Предмет договору | Назва підприємства чи організації з яким укладається договір | Номер договору і дата підписання | Термін дії договору |
Про організацію практики | 1. MSC Crewing LLC | №54 від 03.09.2020р | До 31.12.2025р |
Про організацію практики | 2. ПАТ "ОДЕСКАБЕЛЬ" | №20/21 від 22.11.2021р. | До 31.12.2026р. |
Про організацію практики | 3. ТОВ "Туристична компанія "ЖАРА" | №21/21 від 29.11.2021р. | До 31.12.2025р. |
Про організацію практики | 4. Причорноморський науково-дослідний університет економіки та інновацій | №12/05 від 12.12.2022р. | До 12.12.2025р. |
Про організацію практики | 5. ПП "ЛЮКС-СМС" | №3/23 від 03.01.2023р. | До 01.01.2028р. |
Про організацію практики | 6. ТОВ "АВГУСТ-V" | №4/23 від 03.01.2023р. | До 01.01.2028р |
Про організацію практики | 7. . ПП "Старс Транс" | №5/23 від 03.01.2023р. | До 01.01.2028р |
Про організацію практики | 8. КП "Одесміськелектротранс" | №6/23 від 03.01.2023р | До 01.01.2028р |
Про організацію практики | 9. ТОВ "МОРТЕЛЕКОМ" | №8/23 від 04.01.2023р. | До 01.01.2028р. |
Про організацію практики | 10. ТОВ "ПОРТУС ЛІБЕРА" | №9/23 від 04.01.2023р | До 01.01.2028р. |
Про організацію практики | 11. ТОВ "СЕЛЕКТ БЛЕК СІ ТУРС" | №10/23 від 04.01.2023р. | До 01.01.2028р. |
Про організацію практики | 12. ТОВ "ІНТЕР ТРАНС ЛОДЖИСТІКС" | №15/3/23 від 01.02.2023р. | До 02.02.2028р. |
Про організацію практики | 13. ТОВ "БАСТІКО УКРАЇНА" | №22/23 від 14.04.2023р. | До 14.04.2023р. |
Про організацію практики | 14. ТОВ "ПРОФІ ПРОДУКТ" | №25/01.02.2023 від 01.02.2023р. | До 01.02.2024р. |
Про проведення об'єднаної виробничої практики | 15. ДП "ОМТП" | №КД-22089 від 03.08.2023р. | До 31.12.2024р. |
Організація практики здобувачів вищої освіти ОНМУ | 16. ТОВ «ТРАНС-СЕРВІС-КІТ» | 62/23 від 30.11.2023 | до 30.11.2028 року |
Організація практики здобувачів вищої освіти ОНМУ | 17. ТОВ «Судноплавна компанія «УКРФЕРРІ» | 56/23 від 01.12.2023 р. | До 01.12.2028 року |
Організація практики здобувачів вищої освіти ОНМУ | 18. ТОВ «АРМАР ОНЛАЙН РІТЕЙЛ» | 16/10-23 від 16.10.2023 р | До 16.10.2028 року |
Організація практики здобувачів вищої освіти ОНМУ | 19. ТОВ «Укрекспортер» | 7/24 від 13.12.2023 р | До 13.12.2028 року |
Організація практики здобувачів вищої освіти ОНМУ | 20. ТОВ «Валко Груп» | 31/24 від 03.01.2024 р | До 31.12.2024 року |
Організація практики здобувачів вищої освіти ОНМУ | 21. ПАТ «Іллічівськзовніштранс» | 30/24 від 29.01.2024 р | До 29.01.2029 року |
Олімпіада за спеціальністю
Наказ про проведення Студентської олімпіади в ОНМУ в 2023-2024 н.р.
Список учасників І туру олімпіади 2023-2024 рр.
2023
- проф. Холоденко А.М., Baltic research institute of transformation economic area problems. "Innovative educational technologies: European experience and its application in training in economics and management" (180 годин, 6 кредитів EСTS)
- доц. Наврозова Ю.О., Dunarea de Jos University of Galati, Romania,. Staff Mobility For Training, 2 nd Erasmus+, International Staff Week «Active citizenship and inclusion of students with fewer opportunities in HEIs (180 годин, 6 кредитів EСTS)
- проф. Котлубай О.М., International Internship "Digital Future: Blended Learning" (180 годин, 6 кредитів EСTS)
- доц. Савінок О.М., «QUALITY AND SUSTAINABILITY IN HIGHER EDUCATION: WORLD EXPERIENCE AND AND CURRENT TRENDS (ЯКІСТЬ І СТАЛИЙ РОЗВИТОК ВИЩОЇ ОСВІТИ: СВІТОВИЙ ДОСВІД ТА СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ)» у період з 2.05.2023 року по 31.05.2023 року, 120 годин/4 кредити, сертифікат АА № 10030.
2022
2021
- доц. Гребенник Н.Г. Varna university of management, "Adaptive teaching methods, global trends and innovative practices in higher education: the European experience" (180 годин, 6 кредитів EСTS)
- доц. Однолько В.О. Varna university of management, "Adaptive teaching methods, global trends and innovative practices in higher education: the European experience" (180 годин, 6 кредитів EСTS)
- ст. викл. Пустовіт О.Г. Varna university of management, "Adaptive teaching methods, global trends and innovative practices in higher education: the European experience" (180 годин, 6 кредитів EСTS)
2020
- доц. Мельников С.В. UC San Diego, "Introduction to Big Data"
- доц. Матвієнко М.В., Вища школа управління охороною праці, Катовіце, Польща, тема: "Забезпечення якості освіти у вищих навчальних закладах", термін з 10 грудня 2019 року по 20 січня 2020 року, обсяг 6 кредитів (180 годин), в т.ч. 40 годин - очна частина стажування, 40 годин - виконання проєктних завдань, 100 годин - e-learning.
Акти впровадження результатів наукових досліджень кафедри
Акт впровадження в навчальний процес монографії 2022-2023
Акт впровадження в навчальний процес підручника "Галузеве підприємництво" 2022-2023
Акт впровадження в навчальний процес підручника "Галузеве підприємництво" 2022-2023
Акт впровадження результатів навчально-методичної роботи в практичну діяльність
Акт впровадження результатів науково-дослідної теми
Акт впровадження результатів дисертаційного дослідження
Акт впровадження результатів дисертаційного дослідження
Акт впровадження результатів дисертаційного дослідження
Акт впровадження результатів дисертаційного дослідження
Акт впровадження результатів студентської наукової роботи
Акт впровадження результатів студентської наукової роботи
Інформація
про навчально-методичне забезпечення навчальних дисциплін
зі спеціальності "Економіка"
рівень - бакалавр
3. Пояснювальна записка до навчального плану
4. Інформація про комплекс навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін
Англійська мова |
Освітня програма "Підприємництво", 2021
Освітня програма "Підприємництво", 2022
Дисципліна вибору | Кафедра | Силлабус диципліни |
EVENT- менеджмент | УЛСП | + |
Агентування | ЕФТМП | + |
Географія туризму (Туристичне країнознавство) | ПТ | + |
Друга іноземна мова (німецька) | Філологія | + |
Друга іноземна мова (німецька) | Філологія | + |
Економічна кібернетика | ПТ | + |
Імітаційне моделювання | ТКІТ | + |
Інвестиційний менеджмент | ПТ | + |
Іноземна (англійська або німецька) мова | Філологія | + |
Іноземна (англійська або німецька) мова | Філологія | + |
Логістичні центри та аутсорсінг логістичних послуг | УЛСП | + |
Математичні методи дослідження операцій | ТКІТ | + |
Облік і аудит | ПТ | + |
Організація пасажирських перевезень | ЕФТМП | + |
Основи управління портами | ЕПТВР | + |
Правові питання страхування та нагляду | МП | + |
Професійна англійська мова (3 курс) | Філологія | + |
Системний аналіз | ТКІТ | + |
Теорія і устрій судна | ТіПК | + |
Теорія ймовірності і математична статистика | ПТ | + |
Торги і контракти | ПТ | + |
Фінансовий менеджмент | ПТ | + |
Фрахтування | ЕФТМП | + |
Юридична психологія | Практична психологія | + |
Стартап-екосистема | ПТ | + |
Економіка підприємства | ЕіФ | + |
Інформація
про навчально-методичне забезпечення навчальних дисциплін
зі спеціальності "Економіка"
рівень - PhD
3. Пояснювальна записка до навчального плану
4. Інформація про комплекс навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін
Професійна англійська мова наукового спілкування | ||||||
Історія та філософія науки | ||||||
Історія економічної науки | ||||||
Методологія управління проектами та програмами | ||||||
Методи наукових досліджень та планування експерименту | ||||||
Педагогіка та психологія вищої школи | ||||||
Економічна теорія | ||||||
Економіка судноплавства | ||||||
Економіка портового господарства | ||||||
Фінансовий менеджмент | ||||||
Математична економіка | ||||||
Управлінський аналіз | ||||||
Статистика для економістів | ||||||
Управління конкурентоспроможністю | ||||||
Економіко-математичне моделювання | ||||||
Контроллінг | ||||||
Економічна безпека | ||||||
Управління діяльністю транспортно-логістичних систем | ||||||
Інформаційні технології в науці та освіті |
Навчально-методична робота кафедри «Підприємництво та туризм» спрямована на досягнення основної мети університету: підготовка висококваліфікованих фахівців, які є конкурентними на сучасному ринку праці.
Робота кафедри спрямована на: модернізацію та осучаснення навчальних дисциплін кафедри, оптимізацію навчального процесу, розвиток наукових та педагогічних якостей викладачів.
- Основними напрямами навчально-методичної роботи кафедри є:
- удосконалення навчальних програм з дисциплін, що викладаються на кафедрі, у відповідності до вимог ринку та сучасних світових трендів розвитку вищої освіти;
- популяризація сучасної наукової літератури вітчизняних та іноземних авторів, ознайомлення студентів з добірками за окремими перспективними галузями знань;v
- розробка та впровадження механізмів для мотивації самостійної роботи студентів, їх прагненню до самоосвіти;
- розвиток у студентів критичного мислення для ефективної самостійної роботи з великими масивами інформації;
- підвищення рівня професіоналізму професорсько-викладацького складу;
- використання у навчальному процесі сучасних та інноваційних методів та форм навчання, навчальних технологій;
- впровадження новітніх форм та методів моніторингу якості знань та критеріїв оцінювання знань студентів з профільних дисциплін кафедри;
- наукове керівництво атестаційними роботами освітнього рівня «бакалавр» та «магістр» за спеціальностями кафедри;
- систематичне проведення методичних семінарів кафедри з метою удосконалення викладацької техніки та впровадження сучасних викладацьких методик викладачами кафедри;
- підготовка та видання навчально-методичних посібників та наукових видань для розповсюдження наукового доробку викладачів кафедри;
- організація та участь у профільних зустрічах з колегами та спеціалістами в галузях за напрямками кафедри: форуми, симпозіуми, конференції, дискусії, круглі столи, семінари, вебінари тощо;
- розробка матеріалів з навчальних дисциплін для Moodle (модульне об’єктно-орієнтоване динамічне навчальне середовище) та курсів дистанційного навчання.
- Банківська та біржова діяльність;
- Державно-приватне партнерство в портовій діяльності, приватизація та корпоратизація в морських портах;
- Екологія і економіка природокористування;
- Економіка туризму та готельного-ресторанного господарства;
- Економіко-математичне моделювання;
- Економічні відносини суб’єктів морегосподарського комплексу;
- Землекористування в туризмі;
- Інвестиційний та фінансовий менеджмент на підприємствах;
- Інноваційне підприємництво
- Інституційні засади формування територіально-рекреаційних комплексів;
- Кластеризація в економіці;
- Крюїнгова діяльність;
- Логістика, морська торгівля;
- Моделі та інформаційні технології у підприємництві;
- Національна і регіональна економіка;
- Пасажирські перевезення, круїзне судноплавство;
- Транспортний бізнес, підприємницька діяльність в морській галузі;
- Управління витратами;
- Управління конкурентоспроможністю сфери туризму та готельного господарства;
- Управління якістю;
- Фінанси, облік та оподаткування у бізнесі.
У навчально-методичних працях викладачі кафедри відображають результати своїх наукових досліджень.
- Наукові інтереси викладачів кафедри зосереджені у багатьох галузях знань, зокрема:
Кожна дисципліна, яка закріплена за кафедрою, має повне методичне забезпечення: конспект лекцій, методичні рекомендації до практичних та семінарських робіт, СРС, виконання курсових робіт(проектів), підготовки до кваліфікаційного іспиту, написання та захисту кваліфікаційних та випускових кваліфікаційних робіт тощо.
Кафедра була утворена у 1973 р. на інженерно-економічному факультеті ОІІМФу і називалася «Організація праці і заробітної плати». У обсяг її роботи були включені економічні та фінансові дисципліни, такі як «Фінанси СРСР і іноземних країн», «Грошовий обіг і кредит», «Валютні розрахунки на морському транспорті», «Фінанси і кредит», «Організація праці» та ін. Кафедра була випускаючою по спеціальностях «Бухгалтерський облік» і «Фінанси і кредит». Першим завідувачем кафедри був талановитий організатор і вчений, ветеран Великої Вітчизняної війни, д.е.н., професор М.І.Збарський. Колектив кафедри складався з 7 професорів і доцентів. Один з яких к.е.н. доцент Ю.Н. Слєдньов працював деканом інженерно-економічного факультету (нині факультет економіки та управління) з 1985 по 1989 роки. Тривалий час на кафедрі працював Г. І. Шубартовський к.е.н., доцент (заступник декана, завідувач кафедрою), який потім перейшов до ОНЕУ і працює там проректором з науково-педагогічної, виховної роботи та міжнародних зв’язків.
В 1990 році було змінено назву кафедри на «Економіка праці, фінанси та облік». Поступово змінювалися дисципліни, які читали викладачі кафедри: у навчальних планах з’явилися такі сучасні предмети, як «Економічна діагностика», «Фінансовий менеджмент», «Аудит», «Контролінг», «Інвестиційна діяльність», «Податкова система» тощо. Це спричинило зміну назви кафедри; у 1998 р. її перейменовано на кафедру «Облік, фінанси та аудит». Протягом 1998–2001 рр. завідувачем кафедри був д. е. н., професор, академік Транспортної Академії України Н. Ф. Сердюк. У цей час на кафедрі працювали 3 професора, 5 доцентів, старші викладачі та асистенти.
Упродовж 2001–2008 рр. завідувачем кафедри був доктор економічних наук, професор Якушенко В.Г., який був дійсним членом (академіком) Російської академії підприємництва, членом-кореспондентом Російської академії природознавчих наук, автор понад 60 наукових та навчально-методичних праць. Член Спеціалізованих рад з захисту докторських і кандидатських дисертацій Одеського національного морського та Одеського державного економічного університетів. Під його керівництвом працівники кафедри проводили внутрішній аудит Одеського національного морського університету.
З 2010 р. кафедру очолює д. е. н., професор Л. В. Ширяєва. У 1987 р. із відзнакою закінчила Одеський інститут інженерів морського флоту за спеціальністю «Експлуатація водного транспорту», кваліфікація – інженер. Л.В. Кандидат економічних наук з 1995 року.
Л.В. Ширяєва захистила докторську дисертацію «Моделі відтворення парків обладнання в системі управління підприємством» 07 квітня 2009 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради в Одеському національному морському університеті. Автор понад 95 наукових праць, монографій та навчальних посібників у тому числі з грифом МОНМСУ. Є членом-кореспондентом Транспортної Академії наук України. Під її керівництвом захищені 2 кандидатські дисертації. Ширяєва Л.В. є членом Вченої ради ОНМУ, Вченої ради ФЕУ та Конференції трудового колективу ОНМУ.
Викладачі кафедри керують науково-дослідницькою роботою студентів. Результатом цієї роботи є друге місце, завойоване на республіканській олімпіаді з дисципліни “Фінанси” (керівник Чебанова Т.Є.) яка проводилась в Київському національному економічному університеті, 2 місце в командному заліку з дисципліни “Бухгалтерський облік” на республіканській олімпіаді в Київській Академії Управління (керівник Крисюк Л.М.).
Нині на кафедрі працює 9 викладачів, з яких 1 доктор економічних наук, 5 кандидатів економічних наук. Викладачі кафедри – к.е.н., доц. Чиж Л.П., к.е.н., доц. Вардіашвілі Н.Е., к.е.н., доц. Шумлянська О.І., к.е.н., доц. Хотєєва Н.В., к.е.н., доц. Крисюк Л.М., доц. Чебанова Т.Є., ст. викл. Онешко С.В., ст. викл. Корецька О.В.
У 2015 році кафедру було перейменовано в кафедру «Фінансово-економічна безпека, облік і аудит».
Завідуюча кафедрою Фінансово-економічна безпека, облік і аудит
Ширяева
Людмила Володимирівна
професор, доктор економічних наук
Режим роботи кафедри Фінансово-економічна безпека, облік і аудит
понеділок – п'ятниця: 8.30 – 17.30
технічна перерва: 12.00 – 13.00
Контакти кафедри Фінансово-економічна безпека, облік і аудит
Адреса: 65029, м. Одеса, вул. Мечнікова, 34, каб. 510 лаб. корп., ОНМУ
Телефон: + 38 (048) 728-31-30
Надійним партнером Навчально-наукового інституту морського бізнесу Одеського національного морського університету є Інститут сертифікованих фрахтових брокерів, Великобританія, (Institute of Chartered Shipbrokers, UK - ICS), повноважним представником якого в Україні є Інститут дистанційного навчання, більше 10 років здійснює свою освітню діяльність в Україні, Росії, країнах Балтії, Грузії, Азербайджані та Молдові.
В рамках освітніх программ Інституту сертифікованих фрахтових брокерів студенти дистанційно вивчають дисципліни, пов'язані з морським бізнесом (судноплавний бізнес, фрахтування, морське право, логістика та інтермодальні перевезення, агентування морських суден, морське страхування, фінанси в судноплавстві і т.п.). В процесі навчання студенти он-лайн отримують консультації від викладачів англійською мовою і працюють з оригінальною методичної та навчальною літературою Інституту сертифікованих фрахтових брокерів.
«ICS» був заснований в 1911 р і в 1920 році отримав Королівську хартію, яка дозволила йому об'єднувати в своїх рядах представників основних морських спеціальностей Великобританії: фрахтових брокерів, суднових менеджерів і агентів, експедиторів, фахівців з логістики, морських страховиків і юристів, старший командний склад суден. Отримавши в 1984 році доповнення до Королівської Хартії «ICS» став єдиною міжнародною професійною морської управлінської організацією, що визнається в усьому світі. Сьогодні «ICS» відіграє провідну роль в здійсненні навчання і підвищення кваліфікації дистанційними методами. Дистанційні навчальні програми таких відомих організацій, як «Lloyd's Maritime Academy" і "IBC Global Academy» схвалені їм.
За час роботи Інституту дистанційного навчання багато студентів і випускники Одеського національного морського університету отримали можливість підвищити свій професійний рівень.
Гнучка система навчання та складання іспитів дозволяє успішно поєднувати навчання в ОНМУ і дистанційне навчання за програмами Інституту сертифікованих фрахтових брокерів.
Історична назва інституту не обмежує кордону підготовки сертифікованих фахівців тільки фрахтово-брокерської сферою, що можна побачити за переліком дисциплін освітніх програм. Кваліфікація підготовлених фахівців дозволяє їм успішно працювати в компаніях різної спеціалізації в сфері морського транспорту.
Навчання може здійснюватися за однією з двох освітніх програм різного рівня складності: «Advanced Diploma», «Professional Qualification Examinations». Дані програми відрізняються кількістю і складом дисциплін, який формується з двох блоків - обов'язкового для вивчення і вибору студентів, що дозволяє максимально врахувати їх професійний інтерес.
"Introduction to Shipping", "Shipping Business", "Legal Principles of Shipping Business", "Economics of Sea Transport and International Trade": "Dry Cargo Chartering", "Tanker Chartering", "Ship Operations and Management", "Liner Trades", Ship Sale and Purchase ", Port Agency", Logistics and Multi-modal Transport "," Port and Terminal Management "," Offshore Support Industry "," Shipping Law "," Marine Insurance "," Shipping Finance "
Іспити з усіх дисциплін зазначених програм проводяться в Одеському національному морському університеті з періодичністю два рази на рік, що дозволяє студентам самостійно визначати найбільш підходящий для них графік здачі іспитів.
Успішне складання іспитів і отримання відповідного сертифікату за програмою Professional Qualification Examination (Професійний кваліфікаційний іспит) забезпечує членство в Інституті сертифікованих фрахтових брокерів, підтверджене сертифікатом.
- Сертифікати Інституту сертифікованих фрахтових брокерів і членство в даному інституті забезпечують наступне:
- Дозволяють увійти в світову морську еліту;
- Підвищують професійний рейтинг;
- Дозволяють придбати і розширити бізнес-зв'язку в морській транспортній сфері, а саме, дає можливість отримати ділові контакти з більш, ніж 3500 фізичними і більш, ніж 120 юридичними членами «ICS»;
- Підвищують шанси в успішному працевлаштуванні як в Україні, так і за кордоном.
Крім того, членство в Інституті забезпечує доступ до спеціалізованої професійної літератури, статистичної інформації, а також можливість входження в 60 афілійованих клубів в 28 країнах світу.
Дистанційне навчання в Інституті сертифікованих фрахтових брокерів дає унікальну можливість отримати Британське морську освіту англійською мовою без витрат на проживання, проїзд тощо!
Всю необхідну інформацію про навчання в Інституті дистанційного навчання Інституту сертифікованих фрахтових брокерів можна отримати за телефонами:
(+38) 050 333 1856
(+38) 067 939 2245
або по електронній пошті
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Марков Валерій Вадимович,
Директор Інституту дистанційного навчання,
к.т.н., професор, доктор транспорту,
академік ТАУ, FICS, Cs, FIMarEST, MNI
Звіт про науково-дослідну роботу "Cтратегії розвитку морських торговельних портів" 2022 р.
За ініціативою кафедри «Менеджмент і маркетинг на морському транспорті» у періоді 2009-2015 рр. було організовано 6 міжнародних науково-практичних конференцій «Проблеми розвитку транспортної логістики» Інтер-ТРАНСЛОГ.
Кафедра організувала проведення Першої міжнародної науково-практичної конференції молодих учених і студентів «Транспорт як фактор глобального розвитку» разом з Технологічним університетом Західної Померанії.
У травні 2015 р. кафедра разом з судноплавною компанією «Укрферрі» організувала міжнародну науково-практичну конференцію «Європейський вибір розвитку країн Чорноморського басейну та його вплив на поромні перевезення на Чорному морі».
З 2011 по 2014 рр. співробітники кафедри «Менеджмент і маркетинг на морському транспорті» брали участь у міжнародному проекті з акронімом “Log4Green”, що був однім з проектів ЄС у межах рамкової програми ЕС FP7 – REGIONS-CT-2011-287091-LOG4GREEN. Його повна назва така: «Розвиток транспортних кластерів і забезпечення умов впровадження стратегічного плану спільних дій щодо регіональної політики в шести регіонах».
В рамках проекту партнерами стали 12 університетів та організацій з Австрії, Німеччини, Бельгії, Франції та Туреччини.
Кафедра брала участь у проведенні 3 літніх шкіл під егідою Центрально-Європейської Ініціативи. Партнерами були Технологічний університет Західної Померанії (Щецин, Польща), Військово-морська академія ім. М. Вапцарова (Варна, Болгарія) та університет «Овідій» (Констанца, Румунія).
Наприкінці 2014 р. працівники кафедри брали участь у сумісному проекті разом з університетом Південного Міссурі (США) з підготовки спеціалістів з менеджменту і адміністрування за програмою цього університету з видачею студентам ОНМУ відповідного сертифікату, який дає їм право на працевлаштування у США.
У науково-дослідній роботі кафедри філософії бере участь весь науково-педагогічний склад, аспіранти та студенти.
Науково-дослідна робота на кафедрі виконується в рамках теми «Актуальні проблеми загальнолюдської цивілізації».
Об'єктом дослідження є загальні проблеми та перспективи розвитку сучасної цивілізації.
Предметом дослідження є трансформаційні процеси в сучасному суспільстві.
Метою дослідження є аналіз світоглядних і методологічних аспектів базисних цінностей сучасної цивілізації і соціокультурних характеристик життєдіяльності людини.
Кафедра регулярно проводить Міжнародні науково-практичні конференції «Україна в системі сучасних цивілізацій: трансформації держави і громадянського суспільства», а також міжнародний науково-методичний семінар «Роль філософських дисциплін у формуванні сучасного світогляду студентів».
Історична дорога кафедр факультету, існуючих в даний час, "Економіка і управління» бере свій початок в далекому 1930 році, коли в Одеському інституті водного транспорту (ОИВТ) була організована кафедра соціально-політичних дисциплін, викладачі якої проводили заняття з економіки підприємств морського транспорту.
У 1993 році з кафедри «Економічна теорія і господарський механізм управління» була виділена кафедра «Менеджмент, маркетинг і економіка водного транспорту». Завідувачем цієї нової кафедри був призначений д.е.н., професор, Заслужений діяч науки і техніки України В.І. Чекаловец.
Розвиток ринкових відносин в економіці України, зростаючий попит на фахівців в галузі управління та економіки на морському транспорті привели до значного зростання обсягу існуючих дисциплін і зміни змісту дисциплін, що викладаються на кафедрах факультету «Економіка і управління», а також до необхідності розробки нових курсів. У зв'язку з цим, в грудні 2000 року керівництвом УНІВЕРСИТЕТУ і факультету було Прийнято Рішення про створення на факультеті Нової кафедри «Менеджмент і маркетинг», основу ЯКІЙ склали Провідні Викладачі та молоді фахівці трьох кафедр: "МЕНЕДЖМЕНТ, МАРКЕТИНГ і економіка водного транспорту», «Облік , фінанси і аудит "," Економічна теорія і кібернетика ". У 2012 кафедра була перейменована в кафедру «Менеджмент і маркетинг на морському транспорті".
З лютого 2001 року кафедру очолює д.е.н., професор Михайло Якович Постан.
Провідні викладачі кафедри беруть участь у науковій атестації менеджерів, які працюють на раздлічних підприємствах морського транспорту, здійснюють опонування та рецензування кандидатських і докторських дисертацій з проблем економіки та управління, беруть участь у науково-дослідній, навчально-методичної та видавничої діяльності.
Завідуючий кафедрою Менеджмент і маркетинг
Постан
Михайло Якович
професор, доктор економічних наук
Режим роботи кафедри Менеджмент і маркетинг
понеділок – п'ятниця: 8.30 – 17.30
технічна перерва: 12.00 – 13.00
Контакти кафедри Менеджмент і маркетинг
Адреса: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34, каб. 503 лаб. корп., ОНМУ
Телефон: + 38 (048) 728-31-35
Історія кафедри філософії розпочалась на початку 30-х рр. XX ст. коли в ОІІВТе було створено кафедру соціально-економічних дисциплін, на якій викладалася марксистсько-ленінська філософія. Кафедру очолював доцент О.А. Трабізтейн.
У 1939 р. вона була перетворена в кафедру основ марксизму-ленінізму, яку очолювала доцент М.М. Савикова.
На початку 60-х рр. впроваджено викладання атеїзму, марксистсько-ленінської етики та естетики, а з 1963 р.- наукового комунізму.
У 1972 р. створена кафедра філософії та наукового комунізму (зав. кафедрою - доцент Г.П. Макеєнко). У 1982р. кафедру очолив професор А.Ф. Чумак.
У 1983 р. організована самостійна кафедра філософії. Спочатку нею керувала доцент Е.А. Гансова, з 1984 р. - доцент Г.А. Полікарпов, з 1989 р.- доцент Н.П. Бондаренко.
З 1997 року кафедру очолював професор О.М. Черниш.
Основними пріоритетами роботи кафедри філософії ОНМУ є дослідження трансформаційних процесів, яким підпорядковується сучасне суспільство в глобальному масштабі.
Кадровий склад кафедри забезпечує викладання дисциплін гуманітарного циклу на всіх факультетах денної та заочної форми навчання на освітньо-кваліфікаційних рівнях «бакалавр», «спеціаліст» та «магістр».
Важливим чинником підвищення ефективності діяльності кафедри філософії є співпраця з Одеською національною академією зв'язку ім. Попова, Одеською національною морською академією, Одеським національним університетом ім. І.І. Мечникова, Південноукраїнським національним педагогічним університетом ім. К.Д. Ушинського.
На даний час посаду завідувача кафедрою займає доцент В.В. Куліченко.
Завідувач кафедри філосовії
Куліченко
Володимир Вікторович
кандидат філософських наук, доцент
Режим роботи кафедри філософія
понеділок – п'ятниця: 8.30 – 17.30
технічна перерва: 12.00 – 13.00
Контакти кафедри філософія
Адреса: 65029, м. Одеса, вул. Мечнікова, 34, каб. 805, ОНМУ
Телефон:
Пандемія, військова агресія, як наслідок, дистанційне навчання, відтік талановитих абітурієнтів – це нові виклики, які постали перед нами. Приймаємо їх з готовністю та вірою, що ви – справжні патріоти, якими ми будемо незабаром пишатися. Впевнена, що саме ви відчуваєте потребу пишатися своєю країною, містом і саме ви готові розбудувати свою батьківщину після перемоги.
Я звертаюсь саме до вас і запевняю, що ми спроможні забезпечити належного рівня якість бізнес-освіти в умовах цифровізації з застосуванням сучасних інформаційно-комунікативних технологій, підготувати вас до особливостей нового світу, в якому вам доведеться працювати в найближчій перспективі.
Викладачі кафедри підприємництва та туризму за допомогою наших партнерів- представників бізнесу готує конкурентоспроможних на ринку праці фахівців за спеціальностями «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Туризм».
Український бізнес – це приклад самоорганізації, гнучкості та швидкої адаптації до ситуації. Морський бізнес продемонстрував наскільки велика його роль в постачанні критично важливих товарів. Туристична галузь, яка зараз зазнала крупних втрат, за прогнозами, буде відновлюватися швидкими темпами після перемоги, оскільки про Україну дізнався весь світ і багато туристів приїде саме до України. Тому морська та туристична галузі дуже потребують висококваліфікованих професіоналів, якими може стати саме ви!
Навчитися можна лише тому, що любиш (Гете І.). Бажаю вам любити справу вашого життя!
З повагою, завідувачка кафедри,
кандидат економічних наук, доцент
Юлія Наврозова
Кафедру очолює кандидат економічних наук, доцент Наврозова Юлія Олександрівна, знаний фахівець у галузі морського бізнесу, автор багатьох наукових та науково-методичних праць.
- На кафедрі ведеться підготовка фахівців за спеціальностями:
- 076 «Підприємництво та торгівля».
Спеціалізація:
«Бізнес на морському транспорті». - 242 «Туризм та рекреація».
Спеціалізації:
«Морський та річковий туризм»;
«Туристичний та готельно-ресторанний бізнес». - 075 «Маркетинг».
Спеціалізація:
«Маркетинг і бізнес-аналітика»
Професорсько-викладацький склад кафедри - це: 4 доктори наук, професори, 12 кандидатів наук, доцентів, 2 старших викладача, 1 викладач.
Викладачі кафедри здійснюють керівництво випускними кваліфікаційними роботами магістрів та бакалаврів за вищевказаними спеціальностями, багато з яких неодноразово відзначені призами та грамотами на конкурсах наукових робіт і проектів.
На кафедрі ведеться активна науково-дослідна діяльність, виконуються державні науково-дослідні роботи, відбувається співпраця з підприємствами морської галузі з метою підвищення якості освіти та працевлаштування випускників.
Процес навчання ґрунтується на широкому використанні методів активізації лекційних та практичних і лабораторних занять, дослідженні досвіду провідних суб'єктів підприємництва, зокрема, в морській галузі.
Головним завданням кафедри є підготовка висококваліфікованих фахівців економічного профілю на принципах міжнародної мобільності з розумінням особливостей функціонування світових тенденцій і досконалим знанням особливостей підприємницької діяльності в морському бізнесі та туризмі.
- Кафедра гарантує:
- високий рівень наукової професійної фахової підготовки;
- створення необхідних умов для розкриття кожним студентом своїх потреб та талантів;
- якісне працевлаштування.
- До сильних сторін та можливостей кафедри «Підприємництво та туризм» слід віднести:
- наявність висококваліфікованого професорсько-викладацького складу, який спеціалізується на підприємницькій діяльності на водному транспорті та у туристичному бізнесі;
- наявність акредитованих освітніх програм підготовки за бакалаврським та магістерськимі рівнем;
- досвід проведення викладачами навчальних тренінгів в організаціях та провідних підприємствах міста та Одеської області;
- проведення лекційних та практичних і лабораторних занять з використанням сучасних інформаційних засобів та технологій;
- багаторічний досвід організації та проведення Всеукраїнських та Міжнародних науково-практичних конференцій;
- наявність розроблених силами професорсько-викладацького складу новітніх навчальних та методичних матеріалів;
- значна кількість підготовлених призерів ІІ туру Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів студентських наукових робіт;
- наявність договорів про співпрацю з провідними підприємствами та установами міста в рамках реалізації практичної підготовки студентів;
- охоплення нормативних та вибіркових дисциплін підготовки студентів онлайн-курсами;
- можливість студентам проходити практику за кордоном на провідних підприємствах відповідних галузей економіки;
- унікальні новітні спецкурси, які розроблені викладачами кафедри;
- студенти мають можливість публікувати власні наукові розробки у фаховому науковому збірнику «Розвиток методів управління та господарювання на транспорті»;
- можливість отримання подвійних дипломів європейського зразка.
Завідувачка кафедрою «Підприємництво та туризм»
Наврозова
Юлія Олександрівна
доцент, кандидат економічних наук
Режим роботи кафедри «Підприємництво та туризм»
понеділок – п'ятниця: 8.30 – 17.30
технічна перерва: 12.00 – 13.00
Контакти кафедри «Підприємництво та туризм»
Адреса: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34, каб. 504 лаб. корп., ОНМУ
Телефон: + 38 (048) 728-31-36
Більш детальна інформація про нас за посиланнями:
Підриємництво, торгівля та біржова діяльність | Туризм |
---|---|
Спеціальна група Абітурієнтів у телеграм (Підприємництво, маркетинг) |