Викладацький склад кафедри використовує прогресивні методи навчання і контролю знань студентів. Кафедра ЦІтаА (до 2020 року ІКВД) однією з перших в ОНМУ (з 2016 року) почала впроваджувати в навчальний процес інформаційні технології навчання, зокрема впровадження системи дистанційного навчання Moodle. Наші викладачі постійно підвищують свій викладацький рівень приймаючи участь у практико-орієнтованих конференціях та курсах підвищення кваліфікації по впровадженню дистанційної освіти на сучасному технологічному рівні. Детальніше

На кафедрі ЦІтаА широко використовується система дистанційного навчання ОНМУ Moodle. На базі якої розробленні сертифіковані в ОНМУ дистанційні курси за дисциплінами:

В навчальному процесі використовується сучасне програмне забезпечення: AutoCAD, Revit, Archicad, Autodesk Robot Structural Analysis Professional, Lira-SAPR, Midas GTS NX. Для більш поглибленого вивчення дисциплін студенти нашого факультету можуть скористатися блогом, який веде викладач нашої кафедри доцент, к.т.н. Адамчук М.В.

Всі дисципліни забезпечено навчально-методичною літературою, яка знаходяться на сайті дистанційного навчання ОНМУ та в бібліотеці ОНМУ. По деяким навчальним курсам записані відео-уроки, що доступні студентам на платформі дистанційного навчання.

Викладачами кафедри розроблено власні додатки до програмного комплексу Revit, Lira, Autodesk Robot Structural Analysis Professional, що використовуються в навчальному процесі і практичній діяльності інженерів.

У зв’язку з частковим переходом ОНМУ на дистанційне навчання у 2020/21 навчальному році на кафедрі почали використовувалося не тільки базові можливості LMS Moodle, але і підключені до неї інші ефективні програми, такі як H5P, і GeoGebra. Ці додатки значно підвищують рівень освітньої системи Moodle. Це дозволяє підвищити зацікавленість студентів в набутті професійних компетенцій, а також сприяють розвитку навичок практичного використання сучасних інформаційних технологій.

Ми у Фейсбуці

    Навчально-методична робота кафедри включає:
  • розробку і вдосконалення робочих навчальних програм з дисциплін кафедри, внесення до них змін відповідно до змін чинного законодавства та рекомендацій Міністерства освіти і науки, України і ОНМУ;
  • розробку підручників, навчальних посібників та методичних вказівок з усіх навчальних дисциплін кафедри;
  • впровадження елементів дистанційного навчання, електронні варіанти навчально-методичного забезпечення з кожної навчальної дисципліни
  • впровадження сучасних технологій навчання та інноваційних підходів викладачами кафедри;
  • контроль за дотриманням графіку проведення консультацій, індивідуальної роботи з викладачами кафедр;
  • взаємовідвідування занять;
  • підготовку викладачами комплексних контрольних робіт з метою визначення рівня залишкових знань студентів;
  • підготовку індивідуальних планів роботи викладачів кафедри та їх затвердження.
    Організаційно-методична робота кафедри включає:
  • розробку графіків стажування викладачів у науково дослідних установах морської галузі та ВНЗ;
  • розробку графіків взаємних відвідувань поточних занять викладачами кафедр;
  • участь представників кафедри у засіданнях вченої ради ОНМУ і вченої ради факультету воднотранспортних та шельфових споруд;
  • участь представників кафедри у засіданнях конференції трудового колективу ОНМУ;
  • участь представників кафедри у засіданнях науково-методичної комісії ФВТШС і ОНМУ;
  • розподіл начального навантаження викладачів кафедри;
  • участь у Всеукраїнських студентських науково-практичних конференцій;
  • організацію роботи по вихованню студентів.

Освітня програма: Архітектура та містобудування

Увага!!! Зауваження, пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення ПРОЄКТУ ОП «Архітектура та містобудування» на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти 2024 р.н. спеціальності 191 Архітектура та містобудування надсилати за електронною адресою:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Моргун Олена Леонідівна або за телефонами:
097-207-4835 Моргун Олена Леонідівна
067-982-0663 Литвиненко Вікторія Вікторівна

Проєкт ОП Архітектура та містобудування на першому (бакалаврськиму) рівні (2023)

Методичне забезпечення навчальних дисциплін спеціальності 191 Архітектура та містобудування першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітньої програми "Архітектура та містобудування"

Навчальні дисципліни, які викладаються на ОП Силлабус диципліни
Вища математика +
Англiйська мова +
Історія України та української культури +
Українська мова (за професійним спрямуванням) +
Екологія +
Філософія +
Iнформатика +
Безпека життєдіяльності і охорона праці +
Будівельна фізика +
Основи архітектурного проєктування +
Архітектурні конструкції +
Типологія будівель +
Будівельне матеріалознавство +
Металеві конструкції +
Основи містобудування +
Архітектурне проєктування +
Образотворче мистецтво (рисунок, живопис, скульптура).Вступ +
Інженерна геодезія (загальний курс) +
Історія архітектури та містобудування +
Нарисна геометрія +
Основи ландшафтної архітектури +
Архітектурна композиція +
Інженерний благоустрій територій та транспорт +
Техніко-економічні показники та визначення вартості проєкту +
Комп'ютерна графіка +
Основи теорії споруд +
Основи дизайну інтер'еру +
Архітектурна графіка +
Інженерне обладнання будинків та інженерні мережі +
Історія культури та мистецтва +
Обмірна практика +
Геодезична практика +
Проектно-виробнича практика +
Практика за темою кваліфікаційної роботи +
Виконання кваліфікаційної роботи +
    Область наукових інтересів викладачів кафедри пов'язана з наступними напрямками:
  • рішення пружнов'язкопластичних контактних задач при дії статичних і динамічних навантажень. Опубліковано більше 130 наукових і науково-методичних робіт (з 1983 р.). (д.т.н., проф. Гришин А. В.)
  • обґрунтування оптимальних запасів міцності і надійності суднових конструкцій з урахуванням економічних чинників і з розробкою алгоритмів і програм оптимального проектування конструкцій. Опубліковано близько 60 наукових і науково-методичних робіт (з 1974 р.). (к.т.н., доцент к.т.н. доцент Олейников В.В.)
  • стенди на основі гідропружного привода для випробування виробів на дію уданих навантажень, прилади для ущільнення ґрунту, застосування матричних методів розрахунку систем із застосуванням системи Mathcadю Опубліковано більше 60 наукових і науково-методичних робіт, 11 авторських свідоцтв (к.т.н., доцент Шишлаков П.В.).
  • дослідження несучої здатності будівельних конструкцій. Опублікувано близько 40 наукових і науково-методичних робіт (з 2005 р.) (к.т.н., доцент Яременко Н.О.).
    Всі викладачі кафедри беруть участь в розробці держбюджетної НДР «Вдосконалення методів розрахунку інженерних конструкцій і споруд» за наступними темами:
  • чисельна реалізація пружнопластичних задач розрахунку підпірних споруд з використанням математичного моделювання (д.т.н., проф. Гришин А.В.)
  • оцінка стійкості стиснутих зв'язків при розрахунках загальної міцності корпусу судна (к.т.н., доцент Олейников В.В.)
  • матрична форма розрахунку стержневих конструкцій методом сил (к.т.н., доцент Шишлаков П.В., ст. викладач Орлов М.А.)
  • попередньо напружені залізобетонні кесонні перекриття (к.т.н., доцент Яременко Н.О.).

У січні 2005 р були об'єднані дві кафедри - "Теоретична механіка" і "Опір матеріалів і будівельна механіка корабля". Очолив об'єднану кафедру теоретичної і прикладної механіки д.т.н., професор В. А. Гришин, випускник ОІІМФ, видатний фахівець в області механіки ґрунтів і нелінійних контактних задач. Підготував 10 кандидатів наук. Оскільки до 2005 р кафедри були самостійними, то нижче викладається короткий історичний нарис окремо про кожну з них.

Кафедра "Теоретична механіка" була створена в 1930р. До 1935 року її очолював відомий механік-теоретик, професор Г. К. Суслов, автор одного з найкращих підручників з теоретичної механіки для вузів. З нього й розпочинається традиційно високий рівень викладання курсу теоретичної механіки в ОНМУ. Семінари кафедри, очолювані Г. К. Сусловим були загальноміським центром тонких аналітичних досліджень в галузі теоретичної механіки.

З 1930 по 1934р. на кафедрі працював талановитий учень Г. К. Суслова і його найближчий помічник по керівництву кафедрою - Ф. Р. Гантмахер, який вже до 22 років займав посаду професора. Згодом він став великим математиком і механіком, одним з творців нової галузі механіки - зовнішньої балістики реактивних снарядів.

У 1936 і 1937р кафедрою керував професор Гвідо Бек - великий фахівець з теоретичної фізики, колишній співробітник Нільса Бора. З 1937 по 1954р кафедрою завідував доцент А. П. Шварцман, який почав роботу разом з Г. К. Сусловим. Це були роки насиченою комплектації кафедри оригінальними методичними розробками, авторами яких були її співробітники.

У 1954р завідування кафедрою перейшло до професора І. Ф. Котова, при якому основну увагу було направлено на методологічні проблеми курсу теоретичної механіки. З 1964р кафедрою керував професор Я. Л. Нудельман, автор монографії "Методи визначення власних частот і критичних сил для стержневих систем". У ці роки на кафедрі розроблялися складні питання динаміки і стійкості пружних систем.

У 1944-1954 рр. на кафедрі працював професор М. Г. Крейн – великий фахівець з математики і механіки, вчений зі світовим ім'ям, член-кореспондент АН України, почесний член Американської академії наук і мистецтв, Національної АН США, інших академій і наукових товариств, лауреат премії ім. Н. М. Крилова, а також найбільш престижною в світі серед математиків премії Вольфа.

З 1980 по 1985р завідував кафедрою к.т.н., доцент Б. Д. Літовчін - випускник ОІІВТа. Протягом трьох років (1985 - 1988 рр.) керував кафедрою д.т.н., професор В. К. Баженов.

З 1988р і до 2005р кафедру очолював к.т.н., професор А. Ф. Потєхін - випускник ОПИ, фахівець в області теорії гравітації і електродинаміки рухаючихся тел.

Кафедра "Опір матеріалів" була створена в 1930 р, і очолив її відомий спеціаліст по міцності матеріалів і конструкцій Б. Л. Ніколаї.

Одночасно з кафедрою "Опір матеріалів" була організована кафедра "Будівельна механіка", завідувати якою доручили великому фахівцю в області статики споруд - професору П. А. Міняєву.

У роки Великої Вітчизняної війни роботу об'єднаної кафедри "Будівельної механіки і опір матеріалів" очолив талановитий організатор і видатний фахівець в області міцності і конструювання суден доцент О. В. Будницкий.

У різні періоди кафедрою керували видатні фахівці в області наук міцнісного циклу - професора Л. Я. Резницький, В. К. Єгупов; доценти Г. Д. Буллах, Л. І. Календерьян, В. В. Холопцев. З 1957р тривалий період працював талановитий інженер, головний конструктор сучасних військових кораблів доц. Л. В. Дикович, який читав лекції на кораблебудівельному факультеті.

Новий імпульс розвитку об’єднана кафедра отримала в 1970-ті, коли очолив її д.т.н., професор В. В. Козляков. Колектив кафедри під керівництвом професора В. В. Козлякова виконав серію серйозних науково-дослідних робіт, присвячених різним аспектам підвищення надійності і безпеки експлуатації корпусів сучасних суден. Крім того, провів ряд комплексних тензометричних натурних випробувань і створив сучасне програмне забезпечення наукових дослідів. На кафедрі було захищено більше 20 кандидатських дисертацій.

З 1998р до об'єднання кафедрою керував д.т.н., професор В. А. Гришин. Як і до об'єднання кафедр, викладачі продовжують вести велику науково-методичну роботу з фундаментальних і прикладним темам, таким як створення нових пружнов'язкопластичних моделей портових гідротехнічних, промислових і цивільних споруд, взаємодіючих з ґрунтовим і водним середовищем. Розроблені моделі використовувались при розрахунку фундаментів Театру опери і балету в Одесі, дніпровських схилів у Київі, кріплення котлованів при реконструкції фундаментів під інститут зв'язку в Одесі; розробка алгоритмів розрахунку і програмних комплексів для ЕОМ різних споруд із застосуванням нових нелінійних моделей від дій статичних і динамічних навантажень та ін.

З 2017 р кафедру очолив д.т.н., професор А. В. Гришин.

На об'єднаної кафедрі продовжують працювати доценти В. В. Олейніков, Е. П. Лукаш, П. В. Шишлаков, Н.О. Яременко; старші викладачі М. А. Орлов, І. О. Біла і асистент Е. К. Рожко.

Завідувач кафедри "Теоретична і прикладна механіка"

Гришин
Андрій Володимирович
 

доктор технічних наук, професор


 

Режим роботи кафедри "Теоретична і прикладна механіка"

понеділок - п'ятниця: 8.30 – 17.30

технічна перерва: 12.00 – 13.00

Контакти кафедри "Теоретична і прикладна механіка"

Адреса: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34, ауд. ОНМУ

Телефон: + 38 (048) .

Навчально-науковий інститут морського бізнесу

Menu
Наверх

background