Факультет воднотранспортних і шельфових споруд ОНМУ був створений в 1945 році (тоді він до 1994 року називався «Гідротехнічний»). Це найбільша і найстаріша наукова школа в галузі проектування, будівництва та експлуатації морських і берегових споруд. Займає одну з провідних позицій в Україні в області морської гідротехніки.

Зараз ми готуємо інженерів-гідротехніків, інженерів-будівельників та архітекторів за такими спеціальностями: 194 «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології», 192 «Будівництво та цивільна інженерія» і 191 «Архітектура та містобудування».

Гідротехніка є однією з найстаріших і найважливіших галузей людської діяльності. Основне її призначення - освоєння морів і океанів для потреб народного господарства, а саме: будівництво морських портів і водних шляхів, хвилезахисних і причальних споруд, суднопідіймальних і берегових портових споруд, спеціальних гідротехнічних споруд для освоєння континентального шельфу, захисту узбережжя від руйнівного впливу хвиль. Фахівців з даного напрямку факультет готує за фахом 194 «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології».

Будівництво належить до базових, фундаментальних і фондоутворюючих галузей, які визначають темпи розвитку економіки України.

На сьогоднішній день інтеграція України в світовий економічний простір показує необхідність підготовки висококваліфікованих фахівців в області проектування, будівництва, реконструкції та технічного переоснащення виробничих підприємств, будівель і споруд, створення нового та реконструкція що стало непридатним громадського і житлового фонду. Ми готуємо таких фахівців за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія».

Сучасний будівельний ринок потребує свіжих ідей, сучасний підхід, грамотне виконання проектів будівель і споруд, як на морі, так і на суші. Саме відкрита на факультеті спеціальність 191 «Архітектура та містобудування» для підготовки архітекторів вносить новий підхід в проектну діяльність, перетворюючи її в художньо-технічний процес вирішення поставлених завдань з урахуванням тенденцій сучасної моди і споживчого ринку. Це крім містобудування - ландшафтна архітектура прибережної зони, намивні острови, проектування туристично-рекреаційних об'єктів і т.д.

Широка загальнобудівельна освіта за переліченими спеціальностями дозволяє нашим випускникам працювати практично у всіх сферах будівельної діяльності.

За час існування факультет випустив понад 5 000 інженерів, які працюють на керівних та провідних посадах в морських і річкових портах, на суднобудівних і судноремонтних підприємствах, в управліннях водними шляхами і підрозділах аварійно-рятувальних і підводно-технічних робіт, проектних і науково-дослідних організаціях, будівельних фірмах, в навчальних закладах.

Факультет воднотранспортних і шельфових споруд бере участь у багатьох міжнародних науково-технічних проектах спільно з профільними організаціями різних країн, підтримує тісні зв'язки з портами та іншими об'єктами морегосподарського комплексу України та країн СНД. Колектив факультету, в цілому, складає єдину наукову і педагогічну школу, здатну готувати висококваліфікованих фахівців і виховувати наукові кадри вищої кваліфікації.

Декан факультету воднотранспортних і шельфових споруд

Мироненко
Ігор Миколайович

кандидат технічних наук, доцент

 

 

Положення про факультет

Режим роботи деканату факультету воднотранспортних і шельфових споруд

Понеділок - п'ятниця: 8.30 - 17.30

технічна перерва: 12.00 - 13.00

Контакти деканату факультету воднотранспортних і шельфових споруд

65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34, ауд. 219 стар. корп., ОНМУ.

тел.: + 38 (048) 732-05-91

Оголошення

Новини

Гід-схема

Інтерактивний довідник освітнього середовища ОНМУ

Періодичні видання ОНМУ

Наверх

background