Савченко Христина

Рік випуску - 2023
Моє навчання в Одеському національному морському університеті тривало довше ніж в моїх однокурсників, оскільки після завершення бакалаврського рівня вищої освіти я пішла працювати за спеціальністю у компанію, яка займається тендерною діяльністю. Лише з початком повномасштабного вторгнення я зрозуміла, що прийшов час завершити навчання вже на магістерському рівні вищої освіти Одеського національного морського університету.
Саме освітньо-професійна програма Морське право в Одеському національному морському університеті надало мені змогу в повному обсязі осягнути всі галузі права, в тому числі і морського права, яке було дуже цікавим для мене в період навчання на бакалавраті.
Велике дякую усім викладачам, які вклали в мене знання та душу, а також дякую Одеському національному морському університеті за можливість навчання у цьому навчальному закладі.

Яківчук Анна

Рік випуску - 2023

Пройшовши перший рівень отримання вищої освіти – бакалавр, у Вашому університеті, я продовжила навчання вже на другому рівні – магістр, і не пожалкувала. Я вибрала Одеський національний морський університет, за рівнем знань, які отримуєш та з глибокої поваги до викладацького складу. На мою думку, саме у Вашому університеті я відшукала однодумців, отримала певні навички та знання, які допоможуть реалізувати себе. Поглибила свої знання, отримала практичні навички, перейняла досвід викладачів та людей, які вже реалізувались у цій професії. Моє бажання займатись саме цією правозахисною професією щире та зовсім не несе в собі спраги грошей та слави, уваги. Мені подобається допомагати людям і хочу робити це на гідному рівні. Дякую за Ваш час та увагу. Я дуже рада, що стала частиною великої родини рідного Водного – Одеського національного морського університету.

Осипенко Оксана

Рік випуску - 2023

Перш за все, навчання в Одеському національному морському університеті на другому магістерському рівні вищої освіти спеціальності 081 Право за освітньо-професійною програмою "Морське право" не тільки допомогло збільшити та збагатити мої знання в галузі права, а й стати спеціалістом у сучасній у наш час галузі морського права. При здобуванні кваліфікації магістр з права, я мала змогу зрости особисто як правознавець, набула практичних знань у застосуванні чинного законодавства України в своїй професійній діяльності як юриста.

Навчання за освітньо-професійною програмою "Морське право" в Одеському національному морському університеті надало мені змогу осягнути весь спектр знань в юридичній науці та практиці, а також зрозуміти, що морське право є дуже актуальним питанням в Україні як у довоєнний період так і після нашої перемоги.

Дуже дякую викладачам Одеського національного морського університету за надані знання, практичні навички та власні практичні кейси.

Навроцька Єлизавета

Рік випуску - 2023

Вибір майбутньої професії та вищого навчального закладу, який допоможе стати професіоналом своєї справи, є одним із найвідповідальніших рішень у житті кожної людини. Тому я обрала Одеський національний морський університет, який є одним із найкращим ВНЗ.

Одеський національний морський університет — це океан можливостей та знань. Навчання в цьому університеті — це було найправильніше рішення у моєму житті. Студентське життя було наповнене позитивними емоціями, цікавими заходами та пізнавальними знаннями. ОНМУ — це тільки про досвідчених та професійних викладачів, які на високому рівні викладають дисципліни. Ви — справжні майстри своєї справи. Окремо хочу відзначити велику кількість практичних завдань, які були в процесі навчання, бо вважаю це дуже важливою складовою.

Завдяки Вашим старанням та вмінням, наука і освіта України поповнюється новими та кваліфікованими спеціалістами. Зараз я у повній мірі використовую отримані навички у своїй роботі. Жодного разу не пошкодувала, що здобула вищу юридичну освіту другого (магістерського) рівня саме у цьому вищому навчальному закладі та прийшла б сюди вчитися знову.

Багнюк Анастасія

Рік випуску - 2023

Я дуже вдячна Одеському Національному Морському Університету за все: за неймовірні знання, отримані в ході навчання, за талановитих викладачів, за справжніх друзів, яких я отримала за роки навчання та за свою професію.

Раджу всім вступати до Одеського Національного Морського Університету і набувати нових та цінних знань!

Паланчук Вікторія

Рік випуску – 2023

Студентство – це без перебільшення найбільш яскравий етап в житті кожної людини. Саме в цей період відбувається остаточне становлення особистості, формування світогляду, а також безліч інших метаморфоз, які в подальшому визначають характер і долю особи. Найголовнішим чинником, який впливає на ці процеси, є середовище, в якому формується такий індивід, тобто факультет університету.
Я обрала юридичний факультет ОНМУ і провчившись тут п’ять років, можу із впевненістю сказати, що це було правильне рішення. І на це є декілька причин. По-перше, юридичний факультет ОНМУ володіє широким спектром наукових зв’язків, завдяки цій співпраці студенти мають змогу постійно проходити стажування та брати участь у студентських науково-практичних конференціях, а це просто надзвичайна перевага університету в конкурентній сфері освіти. По-друге, це зрештою самі студенти юридичного факультету ОНМУ. У такому середовищі виховують лідерів. Приємно визнавати той факт, що саме тут я познайомилася з багатьма різносторонніми людьми. Під час спілкування з ними я відкрила для себе безліч нової інформації, яку в майбутньому можна використати для досягнення своїх цілей.
Хочу подякувати викладацькому складу за отриману мною теоретичну підготовку. Вони завжди допоможуть і поділяться своїм досвідом зі студентами. При виникненні питань, викладачі ніколи не відмовляли у підтримці та намагалися зарадити всім, чим можливо. Я можу впевнено стверджувати, що п’ять років навчання стали найкращими для мене.

Колісова Наталія

Рік випуску - 2022

В 2022 році закінчила магістратуру «Морське право» Одеського національного морського університету за спеціальністю «Право».
Вступила до морського університету у 2017 році, тому що мене приваблювали перспективи робити кар'єру в юридичній сфері, а саме із спеціалізацією в галузі морського права. Після отримання диплома бакалавра мій вибір був тільки за магістратурою спеціальності «Морське право» в ОНМУ, оскільки я вже була ознайомлена з високим рівнем викладання на даному факультеті.
За період навчання в університеті мною було освоєно широкий спектр юридичних дисциплін, серед яких доцільно виділити як теоретико-методологічні, так і прикладні дисципліни. Саме на магістратурі я опанувала такі важливі дисципліни як: Філософія права, Міжнародні транспортні організації, Діяльність міжнародних організацій в морському бізнесі, Міжнародне морське право та морське право країн ЄС, Цивільне право країн ЄС та багато інших.
Також хочеться відмітити, що за період навчання викладачі допомагають здобувачам при написанні наукових робіт та статей, а також заохочують до участі в наукових конференціях та конкурсах наукових робіт.
Закінчення спеціальності «Право» в ОНМУ відкриває великі перспективи для випускників, оскільки вони можуть працювати в адміністрації морських портів, судноплавних, агентських, транспортно-експедиторських компаніях, в судових і правоохоронних органах України, органах державної влади й місцевого самоврядування, органах Міністерства юстиції України, юридичних службах підприємств усіх форм власності, навчальних закладах, науково-дослідних інститутах.
Бажаю зробити правильний вибір!

Сосновська Аліна

Рік випуску - 2022

Навчання серед супер-крутих професіоналів на освітній програмі «Морське право» в Одеському національному морському університеті відкрило двері у моє квітуче професійне майбутнє. Завдяки вдалому підбору дисциплін, які завжди були зорієнтовані на майбутній фах, та особливо вправному, креативному й сучасному колективу викладачів маю змогу працювати в обраній юридичній сфері та надавати професійну правову допомогу. Сьогодні у своїй професійній подорожі маю відлуння кожного слова з кожної пари, кожної можливості практики та величезної мотивації і підтримки з боку адміністрації університету та викладачів правничих кафедр зокрема. Не пошкодувала отримати освітній рівень магістра на рідній ОПП «Морське право. Вдячна кожному за надану мотивацію, бажання до розвитку, уміння та навички!

Примакіна Світлана

Рік випуску – 2022

Навчання на освітній програмі «Морське право» було важливим та безсумнівно одним з найкращих етапів мого життя. Ця спеціальність дала мені можливість спробувати себе у багатьох ролях, а саме: помічника адвоката та юриста в сфері морегосподарського комплексу. Завдяки навчанню на цій ОП я тепер працюю помічником юриста, займаюсь своєю улюбленою справою, яка приносить мені задоволення. Не можу не згадати усі матеріали, з якими ми працювали, це не були просто закони, а різні інформаційні ресурси, практичні кейси, бінарні заняття від практиків, які тепер я надалі використовую у своїй професійній діяльності. Окреме дякую викладачам, які вклали всю душу та всі знання, якими самі володіли, без них я б не стала тим, ким я наразі є.

Носенко Дарʼя

Рік випуску - 2021

Я завершила навчання в магістратурі «Морське право» Одеського національного морського університету по спеціальності Право, і можу висловити тільки слова подяки за якість освіти та відмінну підготовку, яку я отримала.
Компетентність викладачів та їхній практичний досвід дозволили мені отримати не тільки теоретичні знання, але й реальне уявлення про те, як працює система права. Бінарні лекції з практичними працівниками та проходження практики на базі відомих юридичних установ дозволили мені впевнено відчувати себе в роботі з правовими аспектами.
Крім того, університет активно підтримує студентську ініціативу та розвиток наукових досліджень, що теж позитивно можна зазначити.
Вивчення права в магістратурі за спеціальністю Право в Одеському національному морському університеті стало для мене неймовірним викликом та захоплюючим досвідом. Рекомендую магістратуру «Морське право» в ОНМУ для всіх, хто мріє про професійний розвиток в сфері морського права.

Голубенко Єлизавета

Рік випуску – 2021

Ключовими факторами вибору магістратури «Морське право» Одеського національного морського університету для мене стали високий рейтинг і позитивні рекомендації випускників, які успішно працевлаштувалися за фахом та із задоволенням згадують свою «альма-матер». Саме вивчення особливостей діяльності на морському транспорті є унікальним напрямом галузі знань, що безумовно вирізняє даний заклад вищої освіти серед інших. Завдяки цьому випускники магістратури «Морське право» ОНМУ мають змогу здобути кваліфікацію не лише «сухопутного», але й «морського» фахівця.
Освітньо-професійна програма «Морське право» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 081 «Право» сформована з урахуванням сучасних аспектів юридичної практики. Окрему увагу приділено вивченню нормативно-правового регулювання діяльності в морегосподарському комплексі.
На мою думку, зазначена програма навчання вдало поєднує базову фундаментальну підготовку майбутніх юристів будь-якої сфери з правовим регулюванням роботи морського транспорту в Україні та міжнародних країнах.
В Одеському національному морському університеті працюють справжні професіонали своєї справи, які залюбки діляться досвідом як стати висококваліфікованим спеціалістом. Викладацький склад кафедр правових дисциплін надає якісну теоретичну базу, використовуючи сучасні форми і методи навчання.
Я дуже вдячна викладачам Навчально-наукового морського гуманітарного інституту (у минулому юридичний факультет ОНМУ) за їх багаторічний досвід і всі практичні поради, що я отримала під час навчання. Кожного викладача я згадую з теплом у серці, дякуючи за їхній труд і знання, якими вони зі мною поділилися.
Можна з впевненістю сказати, що навчання в магістратурі Одеського національного морського університету відкриває багато можливостей для становлення та розвитку особистості. Університет дбає не лише про високий рівень навчання студентів, а й велику увагу зосереджує на їхньому дозвіллі.
За роки навчання я неодноразово брала участь в засіданнях круглих столів, роботі науково-практичних конференцій, активно приймала участь в організації числених культурно-масових заходах (конкурси, виставки. розважальні та інтелектуальні ігри, спортивні змагання тощо). Окрім цього, діяльність в органах студентського самоврядування дозволяє отримати різноманітний досвід і спробувати розкривати свій потенціал як керівника, організатора, творчої людини Дякую всім викладачам та дирекції ННМГІ за щиру підтримку та можливість проявляти себе!
Навчання в магістратурі за спеціальністю 081 «Право» надає широкі перспективи для подальшої професійної pеалізації. 3а рoки свого студентства я набула фахові знання і навички, лідерські якості та отримала безціниий досвід взаємовідносин з людьми, які зараз допомагають мені у роботі за фахом.
З гордістю продовжую нести статус «родини Водників» і рекомендую навчання в магістратурі «Морське право» за спеціальністю 081 «Право» в Одеському національному морському університеті усім, хто бажає пов'язати своє життя та кар'єру з юриспруденцією.

Масловська Єлизавета

Рік випуску – 2021
Як випускниця магістратури «Морське право» Одеського національного морського університету спеціальності «Право», я хотіла б поділитися своїми враженнями.
Моє студентське життя було захоплюючим і насиченим подіями, які надали мені не лише теоретичні знання, але й незабутні враження та дружбу. Магістратура «Морське право» Одеського національного морського університету відзначається широким спектром дисциплін, які дають можливість здобувачам глибше вивчати морську та транспортну галузі права. Важливою частиною моєї освіти було вивчення практичних аспектів правозахисту, вирішення юридичних конфліктів в морегосподарському комплексі. Це дозволило мені не лише розуміти теоретичні аспекти законодавства, але і набути навичок їх практичного застосування.
Вибір магістратури «Морське право» в Одеському національному морському університеті для мене став очевидним завдяки його високій академічній репутації, досвідченим викладачам та унікальному студентоцентрованому підходу. Викладачі не лише передають знання, а й стежать за розвитком кожного здобувача, надаючи необхідну підтримку та поради. Велика увага приділяється не тільки вивченню предметів, але і розвитку особистості здобувача.
Студентське життя в університеті було цікавим і різноманітним завдяки численним студентським організаціям та клубам. Участь у різноманітних заходах, від конференцій до культурних заходів, не лише поглиблює знання, але і розширює коло знайомств та дозволяє розвивати соціальні навички.
Враховуючи все, можу сказати, що випуск з магістратури Одеського національного морського університету - це не просто отримання диплому, але і готовність до професійного та особистісного росту в сфері морського права.

Кереруш Юстина

Рік випуску - 2021
Хочу висловити свою вдячність Одеському морському університету за надану можливість навчання. Програма другого (магістерського) рівня вищої освіти була цікавою і корисною. Вона була добре структурована, і відповідала до потреб сучасного ринку праці. Особливо сподобалась можливість долучитися до наукових досліджень та участі в конференціях.
Крім того, навчання в університеті допомогло мені розвинути в собі навички самостійності, креативності та вміння працювати в команді. Цей досвід став безцінним у моєму особистому та професійному житті.
Я щиро вдячна всім викладачам, співробітникам та адміністрації за їхню працю та відданість нам, здобувачам.

За останні 5 років були підготовлені та направлені репозитарію ОНМУ такі навчально-методичні праці:

1. Пальченко А.А., Балобанов О.О. Збірник лекційних і практичних матеріалів з правового регулювання морського агентування: навчальний посібник. Одеса, ОНМУ; [ISBN 978-966-289-569-8]; Херсон: Вид. ОЛДІ ПЛЮС.2021.103 с. (заг. об. – 6,05 ав.ар.)

2. Пальченко А.А. Міжнародне морське право : навчально-методичний посібник (для студентів денної та заочної форми навчання) / А. А. Пальченко. — Херсон : Олді+, 2022. — 120 с.(загальний обсяг – 6,98. авторських аркушів)

3. Пальченко А.А. Міжнародне морське право. Методичні вказівки до практичних занять. Спеціальність 081 Право. Одеса:ОНМУ.2021. 23 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.)

4. Пальченко А.А. Морське право України. Методичні вказівки до практичних занять. Спеціальність 081 Право. Одеса:ОНМУ.2021. 14 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.)

5. Пальченко А.А. Правознавство. Методичні вказівки до практичних занять. Для всіх спеціальностей. Одеса:ОНМУ.2021. 25 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.)

6. Пальченко А.А. Міжнародне публічне право. Методичні вказівки до практичних занять. Спеціальність 081 Право. Одеса:ОНМУ.2021. 23 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.)

7. Пальченко А.А. Транспортне право. Методичні вказівки до практичних занять. Спеціальність 081 Право. Одеса:ОНМУ.2021. 31 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.)

8. Балобанов О.О., Пальченко А.А. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ РОБОТИ ПОРТІВ. Методичні вказівки до практичних занять. Спеціальність 081 Право. Одеса:ОНМУ.2021. 31 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.)

9. Балобанов О.О., Пальченко А.А. Міжнародне морське право та морське право країн ЕС. Методичні вказівки до практичних занять. Для студентів за напрямом підготовки 081 «Право». (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.).

10. Данилова І.О. ГОСПОДАРАСЬКЕ ПРАВО УКРАЇНИ. КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ. Одеса:ОНМУ.2021. 45 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.).

11. Данилова І.О. ТРУДОВЕ ПРАВО. КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ. Одеса:ОНМУ.2021. 75 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.).

12. Данилова І.О. ПРАВОЗНАВСТВО. КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ. Одеса:ОНМУ.2021. 95 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.).

13. Балобанов О.О. Правове регулювання морської безпеки. Методичні вказівки до практичних занять. Для студентів за напрямом підготовки 081 «Право». Затверджено на засіданні кафедри МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.

14. О. В. Логінов, Л. В. Логінова, В.О. Допілка, В. П. Самойловська. Правознавство та морське право: навчальний посібник Одеса: ОНМУ, 2022. 185 с.

15. Кулієв А.Ю. Транспортне право: методичні рекомендації до самостійної підготовки / А.Ю. Кулієв. – Одеса: Магістр, 2020. – 54 с.

16. Кулієв А.Ю. Міжнародно-правові норми безпеки судноплавства: методичні рекомендації до самостійної підготовки / А.Ю. Кулієв. – Одеса: Магістр, 2020. – 14 с.

17. Кулієв А.Ю. Правове регулювання морської логістики: навч.-метод. посібник / А.Ю. Кулієв. – Одеса: Магістр, 2020. – 21 с.

18. Кулієв А.Ю. Міжнародно-правові норми безпеки судноплавства: навч.-метод. посібник / А.Ю. Кулієв. – Одеса: Магістр, 2020. – 16 с.

19. Логінов О.В., Логінова Л.В. Англійська мова за професійним спрямуванням: метод. роз. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2019. С. 54

20. Логінов О.В., Логінова Л.В. Професійна англійськамова. метод. вказівки. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2020. с. 60.

21. Логінов О.В., Логінова Л.В., Шумило О.М. Морські адміністрації. метод. вказівки. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2019. с. 15.

22. Логінов О.В., Логінова Л.В., Шумило О.М. Законодавство і політика в морській сфері. метод.вказівки. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2019. с. 19.

23. Логінов О.В., Логінова Л.В. Професійна англійська мова. метод. вказівки. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2022. с. 26.

24. Логінов О.В. Логінова Л.В. Англійськамова за професійним спрямуванням. навч. посібник. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2021. с. 100.

25. Волошин А.О.,Логінов О.В., Логінова Л.В.Морські адміністрації. метод. вказівки. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2022. с. 16.

26. Волошин А.О.,Логінов О.В., Логінова Л.В. Правове забезпечення судноплавства. метод.вказівки. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2022. с. 19.

27. Волошин А.О.,Логінов О.В., Логінова Л.В.Законодавство і політика в морській сфері. метод.вказівки. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2022. с. 17.

1. Кукшинова О.О. Адміністративне право України. Методичні вказівки до практичних занять. Одеса.: ОНМУ. 2022. 38 с. (Схвалено кафедрою КАП 25.07.2022, протокол №1)

2. Кукшинова О.О. Криміналістика. Методичні вказівки до практичних занять. Одеса.: ОНМУ. 2022. 33 с. (Схвалено кафедрою КАП 25.07.2022, протокол №1)

3. Кукшинова О.О. Адміністративне право України : [тести для здобувачів вищої освіти спеціальності 081 «Право»] Одеса.: ОНМУ. – 2020. – 34 с. (Схвалено кафедрою КАП 25.07.2022, протокол №1)

4. Кукшинова О.О. Криміналістика [дистанційний курс для слухачів 4 курсу спеціальності 081 «Право»]. – ОНМУ, 2022. – Режим доступу: https://dn.onmu.odessa.ua/course/view.php?id=400.

5. Кукшинова О.О. Адміністративне право. [дистанційний курс для слухачів 2 курсу спеціальності 081 «Право»]. – ОНМУ, 2022. – Режим доступу: https://dn.onmu.odessa.ua/course/view.php?id=716.

6. Стовпець В.Г. Право Європейського Союзу [дистанційний курс для слухачів 4 курсу спеціальності 081 «Право»]. – ОНМУ, 2022.

7. Стовпець В.Г. Конституційне право зарубіжних країн [дистанційний курс для слухачів 1 курсу спеціальності 081 «Право»]. – ОНМУ, 2022.

8. Стовпець В.Г. Латинська мова [дистанційний курс для слухачів всіх спеціальностей]. – ОНМУ, 2022.

9. Стовпець В.Г. Риторика [дистанційний курс для слухачів всіх спеціальностей]. – ОНМУ, 2022.

10. Стовпець В.Г. Загальне та спеціальне діловодство [дистанційний курс для слухачів 4 курсу спеціальності 081 «Право»]. – ОНМУ, 2022.

11. Запобігання корупції персоналом Державної прикордонної служби України: практичний посібник / О.О. Загоровський, Н.А. Орловська, Ю.П.Степанова та ін.: за ред.. Орловської Н.А. Хмельницький: Вид-во НАДПСУ, 2021. 52 с.

12. Орловська Н.А. Кримінальне право (Загальна частина): Навчально-методичний посібник для підготовки до практичних занять. Одеса: ОНМУ, 2022. 36 с.

13. Орловська Н.А. Кримінально-виконавче право: навчально-методичний посібник для підготовки для практичних занять. Одеса: ОНМУ, 2022. 20 с.

14. Державна служба: 081 Право. Тести/К.М. Соколецька, І.В. Солопова – м. Одеса : видавництво «Удача», вул. Гаванна, 3, тел.: (048)726-54-37, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 2022 – 24 c.

15. Адвокатська діяльність в Україні. Тести/К.М. Соколецька І.В. Солопова – м. Одеса., ОНМУ, 2022. 51 с.

16. Солопова І.В., Соколецька К.М. Організація судових та правоохоронних органів України. Методичні вказівки до практичних занять. Одеса.: ОНМУ. 2022. 47 с.

17. Зуєва І.І. Задачі з дисципліни «Кримінальне право. Особлива частина» для студентів спеціальності 081 «Право», Одесса, ОНМУ 2019. 76 с.

18. Зуєва І.І. Методичні рекомендації до виконання курсової роботи з дисципліни «Кримінальне право. Особлива частина» для студентів спеціальності 081 «Право», Одесса, ОНМУ 2018. 36 с.

19. Зуєва І.І. Тестові завдання з дисципліни «Кримінальне право. Особлива частина» для студентів спеціальності 081 «Право», Одесса, ОНМУ 2018. 38 с.

Навчально-методична робота кафедри «Приватно-правові дисципліни і морське право» спрямована на досягнення основної мети університету: підготовка висококваліфікованих юристів, які є конкурентними на сучасному ринку праці.

Робота кафедри спрямована на: модернізацію та осучаснення навчальних дисциплін кафедри, оптимізацію навчального процесу, розвиток наукових та педагогічних якостей викладачів.

Наверх

background