Наукова діяльність кафедри «Практична психологія» проводиться під керівництвом проф. Шевченко Петрівни та в.о. завідувачки кафедрою практичної психології доц. Чумаєвою Ю.В. спільно з професорсько-викладацьким складом кафедри.

Відповідальним за наукову роботу кафедри є к. юр. н , доцент Запорожцев Євген Георгієвич.

Основними завданнями науково-дослідницької діяльності кафедри є: творчий розвиток наукового потенціалу кафедри, і проведення, планування теоретико-практичних досліджень і розробки з актуальних наукових питань у сфері прикладної психології.

По темі науково-дослідної роботи закріпленої за кафедрою «Дослідження стресогенності у сучасному суспільстві» виконаний цілий ряд науково-дослідницьких робіт підсумком яких стали публікації в спеціалізованих професійних наукових журналах тих, що входять в науко-метричні бази даних у тому числі SCOPUS і WEB of SCІENCE.

Нині за ініціативою співробітників кафедри з урахуванням актуальних соціальних проблем українського суспільства, а так само на підставі накопиченого науково-практичного досвіду був розроблений і поданий на розгляд до Департаменту науки Міністерства освіти і науки проект ГБ НДР "Психологічний супровід військовослужбовців військово-морського флоту та працівників морського транспорту".

Професорсько-викладацький склад з почуттям глибокої гордості шанує і продовжує високі гуманістичні моральні і духовні традиції що сформувалися за багаторічною історію в стінах Національного Державного морського університету. Так само співробітники кафедри практичної психології є продовжувачами сильної наукової школи.

Нині науково-дослідницька робота кафедри здійснюється по наступних стратегічних напрямах:
робота професорсько-викладацького складу кафедри включає участь в наукових і науково-практичних конференціях з доповідями по тематичних напрямах науково-дослідницької роботи, закріпленої за кафедрою.
успішно проводяться робота над кандидатськими і докторськими дисертаціями. За звітний період за підсумками Вищої атестаційної комісій Міністерства освіти і науки співробітникові кафедри Р. П. Шевченко була присвоєна наукова ступінь доктора психологічних наук та присуджено звання професора.
проведення наукових розробок по фундаментальних і прикладних орієнтованих наукових проблемах. З наступним впровадженням результатів науково-дослідницької роботи в навчальний процес і в діяльність установ соціально-психологічної служби. За звітний період співробітниками кафедри було розроблено більше 10 навчально-методичних посібників і понад 70 робочих програм за навчальними дисциплінами, що викладаються кафедрою.
досягнення вищого рівня професійної компетентості і кваліфікації співробітників обумовлені науковою діяльністю кафедри практичної психології. формування позитивного іміджу кафедри відповідає заявленим науковими дослідженнями і практичними напрацюваннями.

Здобувачі освіти долучаються до активної наукової діяльності, беруть участь в професійних конкурсах і всеукраїнських олімпіадах. Беруть участь у всеукраїнських і міжнародних наукових конференціях. За звітний період професорсько-викладацьким складом кафедри була організована і успішно проведена чергова IV Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми психології у сучасному інноваційному просторі».

На теперішній час співробітниками кафедри, за підтримки науково-дослідницького сектора університету планується створення науково-дослідницької лабораторії та спеціалізованого видання (журналу) з актуальних питань практичної психології.

Наукова школа «Фактори стресостійкості у сучасному суспільстві та розвиток психокорекційних заходів на основі постстресової психотерапії»

Галузь знань: 053 Психологія

Керівник: Росина Петрівна Шевченко - доктор психологічних наук, професор.

Наукова школа була сформована на базовій основі наукових досліджень, що проводяться професорсько-викладацьким колективом кафедри практичної психології. Засновником і керівником Школи є доктор психологічних наук, професор Росина Петрівна Шевченко. В основу наукової діяльності школи професора Р. П. Шевченко була покладена програмна концепція по розробці науково обґрунтованих підходів до вирішення актуальних проблем теорії та методології практичної психології. Професор Шевченко Р. П. об'єднала навколо своїх наукових ідей багатьох дослідників. Весь склад кафедри розділяє і підтримує концептуальне напрямок школи, а також активно працює в рамках Держбюджетної і планованої науково-дослідної роботи за темою: «Психологічний супровід військовослужбовців військово-морського флоту і працівників морського транспорту». Весь педагогічний колектив кафедри бере активну участь в Всеукраїнських, Регіональних та Міжнародних наукових конференціях, пропагуючи наукові напрямки школи.

Результати наукових досліджень, що проводяться в рамках наукового напрямку школи, опубліковані в численних наукових виданнях, цитованих у міжнародних науко-метричних базах даних. Більшість підсумкових кваліфікаційних робіт виконаних, студентами на кафедрі спрямовані на вирішення проблеми позначеної науковою школою.

Наукова школа, як форма організації колективної наукової роботи вчених, згуртувала вчених цього наукового напрямку і включила їх до складу співробітників кафедри Практичної психології. Кваліфікаційний і кількісний склад наукової школи: докторів наук - 3; кандидатів наук - 9; старших викладачів - 4;вкладачів -1; аспірант- 1.

До складу кафедри входять: в.о. зав. каф., к. психол. н., ст. дослідник Ю.В. Чумаєва, д.психол.н., проф. Р.П. Шевченко д. філ. н., доцент В. М. Рубський; к. психол. н., доц. каф. А. В. Кернас; к. психол. н., доц. С. М. Бондаревич; к. психол. н., ; к. психол. н.,; к. психол. н., доц. Л.І. Котляр; доц. Мельничук: к. юр. н., доц. Є. Г. Запорожцев; к. психол. н., доц. Ю. Є. Кокоріна; к. мед. н., доц. В. А. Пахмурний; д. психол. н., проф. С. В. Ситнік; д. психол. н., ст. викл. В. Є. Малиш; ст. викл. О. А. Діколь-Кобріна; ст. викл. М.В. Жилін; викладач В. В. Мендело; к.психол.н., доцент Сідун О.Ю., доктор філософії з психології, ст. викладач Іванова О.С.

Співробітниками кафедри опубліковано понад 500 наукових робіт.

Кафедра Практичної психології одна з молодих і перспективних кафедр Одеського національного морського університету, що має свою наукову школу і сформований високопрофесійний науковий професорсько-викладацький колектив.

Щорічно на кафедрі практичної психології проводиться Міжнародна конференція за участю країн-співорганізаторів
OSNABRÜCK UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES (GERMANY)
ВЕЛИКОТИРНОВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ СВ. КИРИЛА ТА МЕФОДІЯ (БОЛГАРІЯ)
MASTER GOAL LTD – BIRMINGHAM - UNITED KINGDOM (BRITANNIA)
UNIVERSITATEA PEDAGOGICA DE STAT «ION CREANGA» (MOLDOVA)
Brückenangebote - Mittelschulen und Berufsbildung - Kanton Basel-Stadt in der Schweiz Institutul de Științe Penale și Criminologie Aplicată (Moldova)
ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ МЕДИЦИНИ ТА ФАРМАЦІЇ ІМ. НІКОЛАЄ ТЄСТЄМІЦАНУ
РЕСПУБЛІКИ МОЛДОВИ, КАФЕДРА ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я, МЕДИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ ТА ПСИХОТЕРАПІЇ CHARITY ORGANIZATION «CHARITY FUND” SPIRIT ODESA UKRAINE
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ, КАФЕДРА ПСИХІАТРІЇ, НАРКОЛОГІЇ ТА МЕДИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ

Upgrade освітньої програми «Морське право» в Одеському національному морському університеті

📢 Шановні здобувачі вищої освіти, роботодавці, академічна спільнота та інші зацікавлені особи!
📌 З метою подальшого удосконалення освітньої програми «Морське право» просимо всіх зацікавлених осіб взяти участь в опитуванні щодо змісту навчальних планів за вказаною освітньою програмою "МОРСЬКЕ ПРАВО".
📌 Просимо вас надати свої пропозиції щодо удосконалення освітньої програми у гугл-формі за посиланням👇
📌 Також будемо раді пропозиціям від майбутніх абітурієнтів та їх батьків.

Зустріч зі стейкхолдером

Стейкхолдер -– директор південної філії ДП "Адміністрація морського портів України" Адміністрація морського порту Південний Олександр БАСЮК


Бінарне лекційне заняття «Цивільний процес»

Стейкхолдер - адвокат і партнер АО «Експонента» ГОЛОВАТЮК Іван


Підготовка до ЄФВВ/ЄДКІ Право 2023

Стейкхолдер – к.ю.н., професор, адвокат Беніцький Андрій

Підписання договору про двостороннє співробітництво

30 грудня 2021 р. ректор Одеського національного морського університету доктор технічних наук, професор Сергій Руденко та ректор Одеського державного університету внутрішніх справ доктор юридичних наук, професор Сергій Кузніченко підписали договір про двостороннє співробітництво між закладами вищої освіти.

Бінарне лекційне заняття з навчальної дисципліни «Господарське процесуальне право»

Стейкхолдер – завідувач кафедри трудового, земельного та господарського права, кандидат юридичних наук, доцент, адвокат Володимир ДРИШЛЮК

Практичне бінарне заняття

Стейкхолдер – к.ю.н., професор, адвокат Беніцький А.С.

Зустріч з заступником голови спілки адвокатів України

Стейкхолдер – д.ю.н., доцент, заступник голови Спілки адвокатів України Олександр Дроздов

Бінарне лекційне заняття «Актуальні проблеми захисту прав ВПО

Стейкхолдер – кандидат юридичних наук, адвокат, провідний юрист Представництва Норвезької Ради у справах біженців ГРАБОВА Яніна

Бінарне заняття «Посвідчення цивільно-правових договорів під час воєнного стану»

Стейкхолдер – приватний нотаріус Чорноморського міського нотаріального округу Одеської області ПРУТЯНОВА Людмила

Бінарна лекція "Регулювання нотаріальної діяльності"

Стейкхолдер – приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу Одеської області ІВАНІЩЕНКО Світлана

Бінарне лекційне заняття з дисципліни «Міжнародне морське право»

Стейкхолдер – к.т.н., завідувач кафедри «Навігація та керування судном», Капітан Далекого Плавання, Член Морського Інституту Великобританії (AFNI - Associate Fellow of London Nautical Institute), Член Морського Інституту України, Член Міжнародної Федерації Асоціацій Морських Капітанів, Член Асоціації Морських капітанів Одеси - Євген КАЛІНІЧЕНКО

Робочі зустрічі

Стейкхолдер – д.ю.н., професор, перший заступника Голови Національної служби посередництва та примирення Світлана ЗАПАРА

Робоча зустріч з керівництвом регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в місті Одеса

Стейкхолдер – керівник регіонального представництва КМЄС в Одесі Раймондс Дейчманіс; радник/ тренер з питань належного врядування Мартінс Толс;

ЗДОБУВАЧІ ОНМУ ВІДВІДАЛИ ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Стейкхолдер – к.ю.н., головуючийсуддя Одеського апеляційного суду КОСТРИЦЬКИЙ Віталій

Консультативне засідання викладачів кафедри Приватно-правові дисципліни та морське право

Стейкхолдер – к.ю.н., головуючий суддя Одеського апеляційного суду КОСТРИЦЬКИЙ Віталій

Обговорення освітніх програм

Стейкхолдер – к.ю.н., головуючий суддя Одеського апеляційного суду КОСТРИЦЬКИЙ Віталій

Обговорення освітніх програм

Стейкхолдер – к.ю.н., суддя Луганського апеляційного суду Кострицький Віталій

Бінарне лекційне заняття «Заборона катування в розумінні ЄСПЛ»

Стейкхолдер – слідча слідчого відділу Одеського районного управління поліції ГУНП в Одеській області старший лейтенант поліції Крівега Дар’я

Бінарне заняття з суддею Касаційного кримінального суду

Стейкхолдер – суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду України к.ю.н., доцент МАЗУР Микола.

V міжнародний юридичний форум

Стейкхолдер – член-кореспондента НАПрН України, д.ю.н., професор Кузніченко Сергій та член-кореспондента НАПрН України, д.ю.н., професор Максимов Сергій

Робочі зустрічі "Перспективи розвитку та оптимізації комунікації зі студентською громадою"

Стейкхолдер – в.о. директора ННМГІ, д.і.н., професор Михайлуца М.І.

Бінарне практичне заняття з дисципліни «Цивільне право» на тему «Юридичні особи»

Стейкхолдер – адвокат, др. юр. Свен Готтшальксон (м. Потсдам, ФРН), керівник і засновник Адвокатської фірми Dr. Sven Gottschalkson - Partner - Dr. Gottschalkson Rechtsanwälte

Робоча зустріч з питань реалізації освітніх програм та вдосконалення освітньої діяльності

В Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулася робоча зустріч з питань реалізації освітніх програм та вдосконалення освітньої діяльності.

    У зустрічі взяли участь:
  • професор кафедри оперативно-розшукової діяльності факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції ОДУВС кандидат юридичних наук, професор Сергій Албул,
  • начальник навчально-методичного відділу ОДУВС кандидат технічних наук, доцент Олександр Сіфоров,
  • старший науковий співробітник навчально-методичного відділу ОДУВС Діана Карабаджак,
  • заступник директора Навчально-наукового морського гуманітарного інституту Одеського національного морського університету, кандидат історичних наук Олександр Осипенко,
  • завідувач кафедри цивільного і трудового права Навчально-наукового морського гуманітарного інституту ОНМУ, кандидат юридичних наук, доцент Оксана Кузніченко,
  • доцент кафедри кримінального та адміністративного права Навчально-наукового морського гуманітарного інституту ОНМУ, доктор філософських наук, доцент Олександр Стовпець.

Підписання Угоди про співпрацю між Головним управлінням Державної міграційної служби в Одеській області та ОНМУ

Стейкхолдер – начальник управління Державної міграційної служби в Одеській області Олена ПОГРЕБНЯК

Бінарна лекція на тему «Міжнародний та регіональний захист прав людини»

Стейкхолдер – д.ю.н., професор Одеського державного університету внутрішніх справ ПЯДИШЕВ Володимир

Бінарне лекційне заняття «Морська логістика в умовах війни»

Стейкхолдер – випускниця спеціальності «Право», менеджер фрахтового відділу Укрсімтранс Дар’я РАЙЧЕВА

Зустріч "Удосконалення міжнародно-правового забезпечення діяльності поліції місії ООН"

Стейкхолдер – д.ю.н., професор Одеського державного університету внутрішніх справ ПЯДЕШЕВ Володимир

Бінарне лекційне заняття «Відповідальність судновласника за життя та здоров’я моряків»

Стейкхолдер – випускниця спеціальності 081 Право, керівник юридичного відділу United Multimodal Services Sp. z O.O., адвокатеса - Вікторія РИБАЛЬЧЕНКО

Засідання робочої групи ОП "Морське право"

Стейкхолдер – ТОВ «ДЖЕНЕРАЛ КОНТЕЙНЕР СЕРВІСЕС», начальник юридичного відділу м. Київ, адвокат Вікторія РИБАЛЬЧЕНКО

Вебінар на тему «Політика академічної доброчесності в сфері вищої освіти»

Стейкхолдер – зам. директора інституту права та безпеки Одеського державного університету внутрішніх справ, к.ю.н. доцент Ірина РИЖЕНКО
Стейкхолдер – к.ю.н., професор, адвокат Андрій БЕНІЦЬКИЙ

Підписання угоди між Інститутом законодавства Верховної Ради України та ОНМУ

Стейкхолдер – академік Національної академії правових наук України, д.ю.н., професор, Голова Верховної Ради України, Руслан СТЕФАНЧУК

Бінарне лекційне заняття за темою «Правове регулювання імміграції, притулку та репатріації»

Стейкхолдер – головний спеціаліст відділу соціальної інтеграції управління з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції Головного управління Державної міграційної служби в Одеській області ЧЕГОДАР Світлана

Визначаємо напрями подальшого розвитку ОПП «Морське право» з урахуванням пропозицій професіоналів-практиків

Стейкхолдер – юрисконсульт ТОВ «СМА СІ ДЖИ ЕМ ШИППІНГ ЕДЖЕНСІЗ Україна» Дмитро ЮР’ЄВ

Удосконалюючи освітньо-професійну програму «Морське право»: робоча зустріч зі стейкхолдером

Стейкхолдер – юрисконсульт ТОВ «СМА СІ ДЖИ ЕМ ШИППІНГ ЕДЖЕНСІЗ УКРАЇНА» Дмитро ЮР’ЄВ

Наукова школа морського права

Наукова школа морського права при Одеському національному морському університеті була заснована видатним вченим-мариністом професором Олегом Максимовичем Балобановим.

Професор О.М. Балобанов створив наукову та навчальну базу з морського права в Одеському національному морському університеті. Завідував кафедрою комерційної експлуатації морського транспорту та морського права ОІІМФ, очолював факультет підвищення кваліфікації працівників морського транспорту, чим був забезпечений зв'язок науки з виробництвом. Був активним учасником Асоціації міжнародного морського права.

Свої наукове життя професор О.М. Балобанов присвятив розробці науково-практичних рекомендацій щодо розвитку морського права, зокрема в сфері пасажирських перевезень та круїзів, що були втілені у науково-дослідницькій роботі «Правове регулювання пасажирських перевезень за Афінською конвенцією, 1974». Активно займався дослідженнями, спрямованими на впровадження правових норм в практику експлуатації та управління морським транспортом.

Сьогодні традиції правників-мариністів розвиваються Олександром Олеговичем Балобановим, професором ОНМУ, випускником Морського університету та Університету ім.І.І. Мечнікова. Професор О.О. Балобанов є морським інженером, практиком, визнаним законознавцем з міжнародного права, адвокатом, Почесним працівником морського та річкового транспорту України. Є автором більш ніж 70 наукових публікацій.

У співпраці з вченими інших галузей науки проф. О.О. Балобанов розвиває сучасні галузі морського права, пов'язані з безпекою судноплавства, регулюванням діяльності морських портів, морським страхуванням. Разом з молодими вченими проф. Олександр Олександрович Балобанов проводить наукові дослідження, які служать базою для розвитку морської галузі та підготовки спеціалістів для морських підприємств.

Інформація про колектив НШ

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ МОРСЬКОГО ПРАВА

ПУБЛІКАЦІЇ У ПЕРІОДИЧНИХ НАУКОВИХ ВИДАННЯХ, ЩО ВКЛЮЧЕНІ ДО ПЕРЕЛІКУ ФАХОВИХ ВИДАНЬ УКРАЇНИ, ДО НАУКОМЕТРИЧНИХ БАЗ, ЗОКРЕМА SCOPUS, WEB OF SCIENCE CORE COLLECTION

1. Пальченко А.А., Балобанов О.О. Правові аспекти передачі в бербоут-чартер морських суден, що плавають під прапором України. Юридичний вісник, ОЮА №6, Одеса 2021.-С.175-184 ISSN 1561–4999 DOI https://doi.org/10.32837/yuv.v0i6.2280 URL:http://yuv.onua.edu.ua/index.php/yuv/article/view/2280

2. Пальченко А.А., Балобанов О.О. Розвиток аварійно- рятувальної діяльності на морі та забезпечення безпеки мореплавства. Київський часопис права №3, Київ 2021.-С.221-227 ISSN 2786-5037 DOI URL:https://doi.org/10.32782/klj/2021.3.35 http://kyivchasprava.kneu.in.ua/index.php/kyivchasprava/article/view/67

3. Пальченко А.А., Балобанов О.О. Основні заходи та захист морського середовища від забруднення, забезпечені міжнародним та національним законодавством України. Науковий вісник Ужгородського національного університету .НВУжНУ №68/2021 , Ужгород 2021.- С.253-258 DOI: https://doi.org/10.24144/2307-3322.2021.68.44 URL:http://visnyk-pravo.uzhnu.edu.ua/article/view/254067

4. Пальченко А.А., Піщанська О.С. Правове регулювання міжнародних чартерних та лінійних морських перевезень. Розвиток методів управління та господарювання на транспорті, №3(76), 2021 ОНМУ, Одеса. C.64-71 DOI: https://doi.org/10.31375/2226-1915-2021-3-64-7 URL:https://www.daemmt.odesa.ua/index.php/daemmt/article/view/377

5. Пальченко А.А., Балобанов О.О. Правовий статус портових операторів- стивідорів у морських портах. Нове українське право, вип.6, 2021. Київ.С.16-21 URL:http://newukrainianlaw.in.ua/index.php/journal/article/view/151

6. Пальченко А.А., Балобанов О.О. Правові аспекти реєстрації малих суднів в Україні. Юридичний бюлетень №22, Херсон 2021.- С.60-70 DOI https://doi.org/10.32850/LB2414-4207.2021.22.08 URL:http://www.lawbulletin.oduvs.od.ua/archive/2021/22/8.pdf

7. Пальченко А.А., Балобанов О.О. Організаційно-правові пропозиції щодо

удосконалення діяльності портових операторів. Розвиток методів управління та господарювання на транспорті №4 (77), 2021 Одеса, ОНМУ. -С.68-80 DOI: https://doi.org/10.31375/2226-1915-2021-4-68-80 URL:https://www.daemmt.odesa.ua/index.php/daemmt/article/view/388

8. Пальченко А.А., Самойловська В.П. Особливості застосування міжнародних договорів в торговельному мореплавстві України, (прийнято до публікації). Київський часопис права №4, Київ 2022. DOI https://doi.org/10.32782/klj/2021.3.35 URL:https://onmu-moodle.od.ua/mod/resource/view.php?id=50647

9. Пальченко А. А. Євроінтеграція України та морське право країн Європейського Союз. Південноукраїнський правничий часопис №4 Том 3, 2022. С.191-196 DOI https://doi.org/10.32850/sulj.2022.4.3.32 URL: http://www.sulj.oduvs.od.ua/archive/2022/4/part_3/32.pdf

10. Данилова І.О. Щодо формування морського законодавства / І.О. Данилова //Часопис Київського Університету права: Київський університет права України – 2021. – 2 - С. 324-328 DOI: 10.36695/2219-5521.2.2021.67

11. DOI: 10.36695/2219-5521.2.2020.50

12. Данилова І.О. Щодо кримінального провадження на морському чи річковому судні, що перебуває за межами України під прапором України .../ І.О. Данилова //Часопис Київського Університету права: Київський університет права України – 2018. – 3 - С.273-277

13. Данилова І.О. Правове регулювання туристичної діяльності в Україні/ І.О. Данилова //Часопис Київського Університету права: Київський університет права України – 2018. – 1 - С.191-195

14. Данилова І.О. Визнання одностатевих шлюбів в Україні: бути чи не бути? / І.О. Данилова // Науковий журнал «Молодий вчений» -2018 - 11 (51) - С.868-871

15. Данилова І.О. Зарубіжний досвід забезпечення житлом репатріантів та можливість його застосування в Україні / І.О. Данилова // Науковий журнал «Молодий вчений» -2018 - 4 (44) - С. 295-298

16. . DopilkaV.O. Legal Regulation of Territorial Defense of Ukraine and the Place of Administrative Legislation in it. // Anatolii Anatoliiovych Rusetskyi1, Serhii Mykolaiovych Lelet2, Vladyslav Oleksiiovych Dopilka3, Nelli Yuriivna Tsybulnyk4 // FSH UIN Syarif Hidayatullah Jakarta Vol. 8 No. 2 (2020), pp. 231-242, DOI: 10.15408/jch.v8i2.16769 URL: http://dspace.univd.edu.ua/xmlui/bitstream/handle/123456789/11025/Submission%20of%20a%20Civil%20Suit_Brusakova_Shayturo_Simonovych_Kuzubova_2021.pdf?sequence=1&isAllowed=y

17. 2. Допілка В.О., Загороднюк С. О. Акциз у системі законодавства України // Південноукраїнський правничий часопис №1, 2018. С. 198 – 201. URL:http://dspace.oduvs.edu.ua/handle/123456789/1211

18. Допілка В.О., Явдощук Р.В. Правові засоби протидії контрабанді та порушенням митних правил на транспорті: сучасний стан. 2019. Lex Portus, 4. Р.90-104. URL:https://doi.org/10.26886/2524-101X.4.2019.6.

19. Допілка В.О. Правове регулювання медико-санітарних формальностей морських перевезень. /Морське право та менеджмент: еволюція та сучасні виклики. Національний університет «Одеська Національна морська академія», № 14. 2020. С. 102-110

20. Допілка В. О. Правове регулювання послуг морського транспорту у сфері туризму і міжнародних подорожей. /ПРАВО І СУСПІЛЬСТВО. Науковий журнал. №2-3. 3,2020. С. 67-70.-URL:http://www.pravoisuspilstvo.org.ua/archive/2020/2_2020/part_3/35.pdf

21. Допілка В.О., Загороднюк С.О. Типологія економічних правопорушень, пов’язаних з обманом на морському судні. /Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія «Юриспруденція». № 49. 2021. С. 136-139 URL:http://www.vestnik-pravo.mgu.od.ua/archive/juspradenc49/31.pdf

22. Допілка В.О., Загороднюк С.О. Правове забезпечення телекомунікаційних засобів у морському судноплавстві /Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія «Юриспруденція». № 50. 2021. С. 67-70 URL:http://www.vestnik-pravo.mgu.od.ua/archive/juspradenc50/16.pdf

23. Допілка В.О., Павловська І.Б. ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОРУШЕННЯ МИТНИХ ПРАВИЛ. Науковий вісник Ужгородського Національного Університету, Серія ПРАВО. Випуск 67. 2021 С. 190-194. URL:http://visnyk-pravo.uzhnu.edu.ua/article/view/250448

24. Допілко В.О., Щегольська К.О. ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТТЯ «СУДНО» ВІДПОВІДНО ДО МІЖНАРОДНИХ ТА НАЦІОНАЛЬНИХ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ Науковий вісник Ужгородського Національного Університету, Серія ПРАВО. Випуск 67. 2021. С. 307-312 URL: http://visnyk-pravo.uzhnu.edu.ua/article/view/250447/247903

НАЯВНІСТЬ ВИДАНОГО ПІДРУЧНИКА ЧИ НАВЧАЛЬНОГО ПОСІБНИКА (ВКЛЮЧАЮЧИ ЕЛЕКТРОННІ) АБО МОНОГРАФІЇ

1.Пальченко А.А. Problems and prospects of development of consulting activity on maritaime transport in Ukr. Inl com-tion in the context of globalization dialo. Monographic series Evropean Science Book 4. Part 8. Odessa.May,2021.- Р.146-156

2. Пальченко А.А., Балобанов О.О. Збірник лекційних і практичних матеріалів з правового регулювання морського агентування: навчальний посібник. Одеса, ОНМУ; [ISBN 978-966-289-569-8]; Херсон: Вид. ОЛДІ ПЛЮС.2021.103 с. (заг. об. – 6,05 ав. ар.)

3. О. В. Логінов, Л. В. Логінова, В.О. Допілка, В. П. Самойловська. Правознавство та морське право: навчальний посібник Одеса: ОНМУ, 2022. 185 с.

УЧАСТЬ У НАУКОВИХ КОНФЕРЕНЦІЯХ

1. Пальченко А.А. Агентування та правова сутність агентського договору. Матеріали 74 професорсько-викладацької конференціїї ОНМУ. 26-28 травня 2021 р. Одеса.- С.168-171

2. Пальченко А.А. Проблеми розвитку повітряного транспорту України та перспективи їх вирішення. Матеріали міжнародної студентської конференції «Сучасний стан та перспективи розвитку науки», 18 грудня 2020 р. Ужгород .- С.120-123

3. Пальченко А.А. Колізії при застосуванні права з обмеженням відповідальності за шкоду, заподіяну при зіткненні суден. Національний університет «Одеська морська академія» 25-26 листопада 2021 р. Одеса.- С.51-55

4. Пальченко А.А. Проблеми та перспективи розвитку консалтингової діяльності на морському транспорті в Україні.1 Міжнародна науково-практична конференція «Міжкультурна комунікація в контексті глобалізм». ОНМУ, 27.05-28.05.2021 р. Одеса.- С.146-156

5. Пальченко А.А. Аналіз, сутність та правова характеристика договору морського круїзу. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. 27 жовтня 2021 р. Львів.- С.60-63

6. Пальченко А.А. Правові проблеми процесу становлення інституту визнання держав на міжнародній світовій арені. Матеріали міжнародної науково-практичної інтернет конференції, 16 вересня 2021 р. Тернопіль.- С.22-27

7. Пальченко А. А., Ільченко М. А. ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ВИКЛЮЧНОЇ (МОРСЬКОЇ) ЕКОНОМІЧНОЇ ЗОНИ. Proceedings of II International Scientific and Practical Conference 17-19 November 2022.Osaka, Japan.- С.802-807

8. Пальченко А.А. Обмеження відповідальності за шкоду, заподіяну при зіткненні суден та колізії при застосуванні права. Міжнародна науково-практична конференція. м. Одеса.- С.298-301.

9. Пальченко А. А., Хутак А. Ш. ПРОБЛЕМИ МОРСЬКОГО АРБІТРАЖНОГО ВИРІШЕННЯ СПОРІВ.MODERN RESEARCH IN WORLD SCIENCE Proceedings of IX International Scientific and Practical Conference Lviv. 2022.-С. 1865-1870

10. Пальченко А. А., Дубенко О. О. ОСОБЛИВОСТІ ЗАХИСТУ ПРАВ МОРЯКІВ НА ІНОЗЕМНИХ СУДАХ.MODERN RESEARCH IN WORLD SCIENCE Proceedings of IX International Scientific and Practical Conference Lviv, 2022.-С.1858-1870

11. Пальченко А.А. Імплементація положень міжнародних конвенцій з морського права в національне право України. МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «МОРСЬКА БЕЗПЕКА БАЛТО-ЧОРНОМОРСЬКОГО РЕГІОНУ: ВИКЛИКИ ТА ЗАГРОЗИ», м. Одеса, 23.12.2022 р. С.55-59

12. Пальченко А.А. Правове визначення і сфера застосування договору морс. перевезення пасажиру. Мор. право та менеджмент: ев. та сучасні виклики: мат. VІІІ Всеукр. науково-практична онлайн конференція молодих науковців НУ «ОМА». – Одеса: НУ «ОМА», 2022 – С.25-29

13. Пальченко А. А. АНАЛІЗ, СУТНІСТЬ ТА ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОГОВОРУ МОРСЬКОГО КРУЇЗУ Шістдесяті економіко-правові дискусії: матеріали міжнародної науково-практичної інтернет-конференції (м. Львів 27 жовтня 2021 р.). - Львів,2021.- С.60-63

14. Данилова І.О. Особливості удосконалення механізмів правового регулювання портової галузі України. Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання вдосконалення законодавства України у сучасних умовах розвитку держави» - 2022.- С.271-274

15. Данилова І.О. Щодо захисту трудових прав українських Досліджено рівень захисту соціально-економічних, у тому Захист моряків, моряків. Збірний наукових матеріалів XXXIX Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Сучасний вектор розвитку науки»-2020- с.38-40

16. Данилова І.О. Щодо приписів універсальних міжнародноправових інструментів захисту прав моряків: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції Громадська організація «Причорноморська фундація права», - 2018 р.- Одеса: С. 80-83

17. Допілка В.О. Попередження правопорушень, які вчинюються з використанням можливостей мережі Інтернет// Проблеми розвитку транспортної логістики: матеріали восьмої міжнар. наук.-практ. конф., Україна – Батумі, Грузія – Самсун, Туреччина, 27 лютого 2018 р., м. Одеса: ОНМУ, 2018. С.31 – 39.

18. В.О. Допілка, С. О. Загороднюк. Правові основи протидії кіберзлочинності на морському транспорті // Проблеми розвитку транспортної логістики: матеріали восьмої міжнар. наук.-практ. конф., Україна – Батумі, Грузія – Самсун, Туреччина, 16 - 27 лютого 2018 р., м. Одеса: ОНМУ, 2018. С.45 – 56

19. Допілка В.О., Загороднюк С.О. Міжнародно-правові норми про відповідальність за морський тероризм // Морське право та менеджмент: еволюція та сучасні виклики: матеріали ХІІ Міжнародної науково-практичної конференції НУ «ОМА» (квітень 2018). Одеса: НУ «ОМА», 2018. С.51 – 54.

20. Допілка В.О., Загороднюк С.О. Міжнародно-правове регулювання протидії морській контрабанді наркотичних засобів. / Розвиток поромних перевезень на Чорному морі та міжнародні транспортні коридори: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. – Одеса – Стамбул – Одеса 28 квітня – 2 травня 2018 р.: ОНМУ. 2018. С.33 – 39.

21. Допілка В.О., Загороднюк С.О. Забезпечення безпеки міжнародного судноплавства правовими заборонами/ Проблеми розвитку логістики на морському транспорті: Матеріали науково-практичної конференції. 28 жовтня – 2 листопада 2018 р. Одеса – Батумі –Одеса. Одеса: ОНМУ, 2019. С.4 – 9.

Савченко Христина

Рік випуску - 2023
Моє навчання в Одеському національному морському університеті тривало довше ніж в моїх однокурсників, оскільки після завершення бакалаврського рівня вищої освіти я пішла працювати за спеціальністю у компанію, яка займається тендерною діяльністю. Лише з початком повномасштабного вторгнення я зрозуміла, що прийшов час завершити навчання вже на магістерському рівні вищої освіти Одеського національного морського університету.
Саме освітньо-професійна програма Морське право в Одеському національному морському університеті надало мені змогу в повному обсязі осягнути всі галузі права, в тому числі і морського права, яке було дуже цікавим для мене в період навчання на бакалавраті.
Велике дякую усім викладачам, які вклали в мене знання та душу, а також дякую Одеському національному морському університеті за можливість навчання у цьому навчальному закладі.

Яківчук Анна

Рік випуску - 2023

Пройшовши перший рівень отримання вищої освіти – бакалавр, у Вашому університеті, я продовжила навчання вже на другому рівні – магістр, і не пожалкувала. Я вибрала Одеський національний морський університет, за рівнем знань, які отримуєш та з глибокої поваги до викладацького складу. На мою думку, саме у Вашому університеті я відшукала однодумців, отримала певні навички та знання, які допоможуть реалізувати себе. Поглибила свої знання, отримала практичні навички, перейняла досвід викладачів та людей, які вже реалізувались у цій професії. Моє бажання займатись саме цією правозахисною професією щире та зовсім не несе в собі спраги грошей та слави, уваги. Мені подобається допомагати людям і хочу робити це на гідному рівні. Дякую за Ваш час та увагу. Я дуже рада, що стала частиною великої родини рідного Водного – Одеського національного морського університету.

Осипенко Оксана

Рік випуску - 2023

Перш за все, навчання в Одеському національному морському університеті на другому магістерському рівні вищої освіти спеціальності 081 Право за освітньо-професійною програмою "Морське право" не тільки допомогло збільшити та збагатити мої знання в галузі права, а й стати спеціалістом у сучасній у наш час галузі морського права. При здобуванні кваліфікації магістр з права, я мала змогу зрости особисто як правознавець, набула практичних знань у застосуванні чинного законодавства України в своїй професійній діяльності як юриста.

Навчання за освітньо-професійною програмою "Морське право" в Одеському національному морському університеті надало мені змогу осягнути весь спектр знань в юридичній науці та практиці, а також зрозуміти, що морське право є дуже актуальним питанням в Україні як у довоєнний період так і після нашої перемоги.

Дуже дякую викладачам Одеського національного морського університету за надані знання, практичні навички та власні практичні кейси.

Навроцька Єлизавета

Рік випуску - 2023

Вибір майбутньої професії та вищого навчального закладу, який допоможе стати професіоналом своєї справи, є одним із найвідповідальніших рішень у житті кожної людини. Тому я обрала Одеський національний морський університет, який є одним із найкращим ВНЗ.

Одеський національний морський університет — це океан можливостей та знань. Навчання в цьому університеті — це було найправильніше рішення у моєму житті. Студентське життя було наповнене позитивними емоціями, цікавими заходами та пізнавальними знаннями. ОНМУ — це тільки про досвідчених та професійних викладачів, які на високому рівні викладають дисципліни. Ви — справжні майстри своєї справи. Окремо хочу відзначити велику кількість практичних завдань, які були в процесі навчання, бо вважаю це дуже важливою складовою.

Завдяки Вашим старанням та вмінням, наука і освіта України поповнюється новими та кваліфікованими спеціалістами. Зараз я у повній мірі використовую отримані навички у своїй роботі. Жодного разу не пошкодувала, що здобула вищу юридичну освіту другого (магістерського) рівня саме у цьому вищому навчальному закладі та прийшла б сюди вчитися знову.

Багнюк Анастасія

Рік випуску - 2023

Я дуже вдячна Одеському Національному Морському Університету за все: за неймовірні знання, отримані в ході навчання, за талановитих викладачів, за справжніх друзів, яких я отримала за роки навчання та за свою професію.

Раджу всім вступати до Одеського Національного Морського Університету і набувати нових та цінних знань!

Паланчук Вікторія

Рік випуску – 2023

Студентство – це без перебільшення найбільш яскравий етап в житті кожної людини. Саме в цей період відбувається остаточне становлення особистості, формування світогляду, а також безліч інших метаморфоз, які в подальшому визначають характер і долю особи. Найголовнішим чинником, який впливає на ці процеси, є середовище, в якому формується такий індивід, тобто факультет університету.
Я обрала юридичний факультет ОНМУ і провчившись тут п’ять років, можу із впевненістю сказати, що це було правильне рішення. І на це є декілька причин. По-перше, юридичний факультет ОНМУ володіє широким спектром наукових зв’язків, завдяки цій співпраці студенти мають змогу постійно проходити стажування та брати участь у студентських науково-практичних конференціях, а це просто надзвичайна перевага університету в конкурентній сфері освіти. По-друге, це зрештою самі студенти юридичного факультету ОНМУ. У такому середовищі виховують лідерів. Приємно визнавати той факт, що саме тут я познайомилася з багатьма різносторонніми людьми. Під час спілкування з ними я відкрила для себе безліч нової інформації, яку в майбутньому можна використати для досягнення своїх цілей.
Хочу подякувати викладацькому складу за отриману мною теоретичну підготовку. Вони завжди допоможуть і поділяться своїм досвідом зі студентами. При виникненні питань, викладачі ніколи не відмовляли у підтримці та намагалися зарадити всім, чим можливо. Я можу впевнено стверджувати, що п’ять років навчання стали найкращими для мене.

Колісова Наталія

Рік випуску - 2022

В 2022 році закінчила магістратуру «Морське право» Одеського національного морського університету за спеціальністю «Право».
Вступила до морського університету у 2017 році, тому що мене приваблювали перспективи робити кар'єру в юридичній сфері, а саме із спеціалізацією в галузі морського права. Після отримання диплома бакалавра мій вибір був тільки за магістратурою спеціальності «Морське право» в ОНМУ, оскільки я вже була ознайомлена з високим рівнем викладання на даному факультеті.
За період навчання в університеті мною було освоєно широкий спектр юридичних дисциплін, серед яких доцільно виділити як теоретико-методологічні, так і прикладні дисципліни. Саме на магістратурі я опанувала такі важливі дисципліни як: Філософія права, Міжнародні транспортні організації, Діяльність міжнародних організацій в морському бізнесі, Міжнародне морське право та морське право країн ЄС, Цивільне право країн ЄС та багато інших.
Також хочеться відмітити, що за період навчання викладачі допомагають здобувачам при написанні наукових робіт та статей, а також заохочують до участі в наукових конференціях та конкурсах наукових робіт.
Закінчення спеціальності «Право» в ОНМУ відкриває великі перспективи для випускників, оскільки вони можуть працювати в адміністрації морських портів, судноплавних, агентських, транспортно-експедиторських компаніях, в судових і правоохоронних органах України, органах державної влади й місцевого самоврядування, органах Міністерства юстиції України, юридичних службах підприємств усіх форм власності, навчальних закладах, науково-дослідних інститутах.
Бажаю зробити правильний вибір!

Сосновська Аліна

Рік випуску - 2022

Навчання серед супер-крутих професіоналів на освітній програмі «Морське право» в Одеському національному морському університеті відкрило двері у моє квітуче професійне майбутнє. Завдяки вдалому підбору дисциплін, які завжди були зорієнтовані на майбутній фах, та особливо вправному, креативному й сучасному колективу викладачів маю змогу працювати в обраній юридичній сфері та надавати професійну правову допомогу. Сьогодні у своїй професійній подорожі маю відлуння кожного слова з кожної пари, кожної можливості практики та величезної мотивації і підтримки з боку адміністрації університету та викладачів правничих кафедр зокрема. Не пошкодувала отримати освітній рівень магістра на рідній ОПП «Морське право. Вдячна кожному за надану мотивацію, бажання до розвитку, уміння та навички!

Примакіна Світлана

Рік випуску – 2022

Навчання на освітній програмі «Морське право» було важливим та безсумнівно одним з найкращих етапів мого життя. Ця спеціальність дала мені можливість спробувати себе у багатьох ролях, а саме: помічника адвоката та юриста в сфері морегосподарського комплексу. Завдяки навчанню на цій ОП я тепер працюю помічником юриста, займаюсь своєю улюбленою справою, яка приносить мені задоволення. Не можу не згадати усі матеріали, з якими ми працювали, це не були просто закони, а різні інформаційні ресурси, практичні кейси, бінарні заняття від практиків, які тепер я надалі використовую у своїй професійній діяльності. Окреме дякую викладачам, які вклали всю душу та всі знання, якими самі володіли, без них я б не стала тим, ким я наразі є.

Носенко Дарʼя

Рік випуску - 2021

Я завершила навчання в магістратурі «Морське право» Одеського національного морського університету по спеціальності Право, і можу висловити тільки слова подяки за якість освіти та відмінну підготовку, яку я отримала.
Компетентність викладачів та їхній практичний досвід дозволили мені отримати не тільки теоретичні знання, але й реальне уявлення про те, як працює система права. Бінарні лекції з практичними працівниками та проходження практики на базі відомих юридичних установ дозволили мені впевнено відчувати себе в роботі з правовими аспектами.
Крім того, університет активно підтримує студентську ініціативу та розвиток наукових досліджень, що теж позитивно можна зазначити.
Вивчення права в магістратурі за спеціальністю Право в Одеському національному морському університеті стало для мене неймовірним викликом та захоплюючим досвідом. Рекомендую магістратуру «Морське право» в ОНМУ для всіх, хто мріє про професійний розвиток в сфері морського права.

Голубенко Єлизавета

Рік випуску – 2021

Ключовими факторами вибору магістратури «Морське право» Одеського національного морського університету для мене стали високий рейтинг і позитивні рекомендації випускників, які успішно працевлаштувалися за фахом та із задоволенням згадують свою «альма-матер». Саме вивчення особливостей діяльності на морському транспорті є унікальним напрямом галузі знань, що безумовно вирізняє даний заклад вищої освіти серед інших. Завдяки цьому випускники магістратури «Морське право» ОНМУ мають змогу здобути кваліфікацію не лише «сухопутного», але й «морського» фахівця.
Освітньо-професійна програма «Морське право» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 081 «Право» сформована з урахуванням сучасних аспектів юридичної практики. Окрему увагу приділено вивченню нормативно-правового регулювання діяльності в морегосподарському комплексі.
На мою думку, зазначена програма навчання вдало поєднує базову фундаментальну підготовку майбутніх юристів будь-якої сфери з правовим регулюванням роботи морського транспорту в Україні та міжнародних країнах.
В Одеському національному морському університеті працюють справжні професіонали своєї справи, які залюбки діляться досвідом як стати висококваліфікованим спеціалістом. Викладацький склад кафедр правових дисциплін надає якісну теоретичну базу, використовуючи сучасні форми і методи навчання.
Я дуже вдячна викладачам Навчально-наукового морського гуманітарного інституту (у минулому юридичний факультет ОНМУ) за їх багаторічний досвід і всі практичні поради, що я отримала під час навчання. Кожного викладача я згадую з теплом у серці, дякуючи за їхній труд і знання, якими вони зі мною поділилися.
Можна з впевненістю сказати, що навчання в магістратурі Одеського національного морського університету відкриває багато можливостей для становлення та розвитку особистості. Університет дбає не лише про високий рівень навчання студентів, а й велику увагу зосереджує на їхньому дозвіллі.
За роки навчання я неодноразово брала участь в засіданнях круглих столів, роботі науково-практичних конференцій, активно приймала участь в організації числених культурно-масових заходах (конкурси, виставки. розважальні та інтелектуальні ігри, спортивні змагання тощо). Окрім цього, діяльність в органах студентського самоврядування дозволяє отримати різноманітний досвід і спробувати розкривати свій потенціал як керівника, організатора, творчої людини Дякую всім викладачам та дирекції ННМГІ за щиру підтримку та можливість проявляти себе!
Навчання в магістратурі за спеціальністю 081 «Право» надає широкі перспективи для подальшої професійної pеалізації. 3а рoки свого студентства я набула фахові знання і навички, лідерські якості та отримала безціниий досвід взаємовідносин з людьми, які зараз допомагають мені у роботі за фахом.
З гордістю продовжую нести статус «родини Водників» і рекомендую навчання в магістратурі «Морське право» за спеціальністю 081 «Право» в Одеському національному морському університеті усім, хто бажає пов'язати своє життя та кар'єру з юриспруденцією.

Масловська Єлизавета

Рік випуску – 2021
Як випускниця магістратури «Морське право» Одеського національного морського університету спеціальності «Право», я хотіла б поділитися своїми враженнями.
Моє студентське життя було захоплюючим і насиченим подіями, які надали мені не лише теоретичні знання, але й незабутні враження та дружбу. Магістратура «Морське право» Одеського національного морського університету відзначається широким спектром дисциплін, які дають можливість здобувачам глибше вивчати морську та транспортну галузі права. Важливою частиною моєї освіти було вивчення практичних аспектів правозахисту, вирішення юридичних конфліктів в морегосподарському комплексі. Це дозволило мені не лише розуміти теоретичні аспекти законодавства, але і набути навичок їх практичного застосування.
Вибір магістратури «Морське право» в Одеському національному морському університеті для мене став очевидним завдяки його високій академічній репутації, досвідченим викладачам та унікальному студентоцентрованому підходу. Викладачі не лише передають знання, а й стежать за розвитком кожного здобувача, надаючи необхідну підтримку та поради. Велика увага приділяється не тільки вивченню предметів, але і розвитку особистості здобувача.
Студентське життя в університеті було цікавим і різноманітним завдяки численним студентським організаціям та клубам. Участь у різноманітних заходах, від конференцій до культурних заходів, не лише поглиблює знання, але і розширює коло знайомств та дозволяє розвивати соціальні навички.
Враховуючи все, можу сказати, що випуск з магістратури Одеського національного морського університету - це не просто отримання диплому, але і готовність до професійного та особистісного росту в сфері морського права.

Кереруш Юстина

Рік випуску - 2021
Хочу висловити свою вдячність Одеському морському університету за надану можливість навчання. Програма другого (магістерського) рівня вищої освіти була цікавою і корисною. Вона була добре структурована, і відповідала до потреб сучасного ринку праці. Особливо сподобалась можливість долучитися до наукових досліджень та участі в конференціях.
Крім того, навчання в університеті допомогло мені розвинути в собі навички самостійності, креативності та вміння працювати в команді. Цей досвід став безцінним у моєму особистому та професійному житті.
Я щиро вдячна всім викладачам, співробітникам та адміністрації за їхню працю та відданість нам, здобувачам.

Кафедра «Практична психологія» одна з молодих, перспективних кафедр Одеського національного морського університету. Спеціальність «Психологія» в ОНМУ пройшла процедуру ліцензування в лютому 2017р. У період вступної компанії 2017-2018 рр. На спеціальність «Психологія» були прийняті 2 навчальні групи, 1 група заочного відділення, а так само група за скороченим курсом навчання на базі дипломів бакалавра і магістра.

Подальший розвиток спеціальності та високий рівень зацікавленості здобувачів вищої освіти дозволив значно збільшити обсяг студентів до майже 270 та відкрити магістратуру.

Специфіка навчання на спеціальності «Психологія» в ОНМУ в наданні випускникам можливості практики і подальшого працевлаштування за кількома напрямками: педагогічний (робота в навчальних закладах 1-4 рівня акредитації); медичний (робота в лікувальних установах стаціонарного і поліклінічного профілю), військовий (робота в установах силових структур, поліції, установах пенітенціарної системи, реабілітаційні центри для військовослужбовців, учасників АТО, ООС, бойових дій, біженців, тимчасово переміщених осіб та ін.), морський (робота в крюїнгах , у морських та річкових портах, у реабілітаційних центрах для моряків і членів їх сімей).

З 2017 р посаду завідуючої кафедрою займає доктор психологічних наук, проф. Шевченко Росіна Петрівна. З вересня 2022року обов’язки завідувачки кафедри практичної психології виконує доцент Чумаєва Юлія Володимирівна.

Кадровий склад кафедри «Практична психологія» включає 3 доктори наук, 9 кандидатів психологічних наук. Основними пріоритетами роботи кафедри «Практична психологія» ОНМУ є висока якість викладання дисциплін, уважне, дбайливе ставлення до здобувачів.

Освоєння практичних навичок роботи студентами спеціальності «Психологія» проходить на базі Головного управління Національної поліції в Одеській області, Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області, , Одеської спеціалізованої школи № 90 І — ІІІ ступенів ім. О.С. Пушкіна з поглибленим вивченням німецької мови Одеської міської ради Одеської області, Одеського дитячого будиноку-інтернату, Медичного центру KIND, Комунальної Установи "Одеський інклюзивно-ресурсний центр № 1" Одеської обласної психіатричної лікарні №2. Національна ліга психотерапії, психосоматики та медичної психології України (м.Харків), Одеського національного юридичного ліцею, Центру психологічної культури Spirit та ін.

Кафедра Практична психологія співпрацює з багатьма стейкхолдерами.

    Перелік стейкхолдерів кафедри "Практична психологія"
  1. Комунальне некомерційне підприємство «Одеська обласна психіатрична лікарня№ 2».
  2. Центр формування здорового способу життя «РеВанш».
  3. Одеська дирекція страхування.
  4. Одеський юридичний ліцей Одеської міської ради Одеської області.
  5. Комунальна установа «Одеський інклюзивно-ресурсний центр №1»
  6. Одеська загальноосвітня школа №31 I-III ступенів Одеської міської ради .
  7. Медичний центр «KIND».
  8. Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтер Транс Лоджістікс»
  9. ДП український науково- дослідний інститут медицини транспорту міністерства охорони здоров'я України.
  10. Відділ психологічного забезпечення управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Одеській області.
  11. Одеський Навчально-Виховний Комплекс №90 імО.С. Пушкіна.
  12. Національна ліга психотерапії, психосоматики та медичної психології України.
  13. Теплодарська загальноосвітня школа №1.
  14. Студія РР «Совушка».
  15. Одеський дитячий будинок-інтернат.

В.о. завідувача кафедри "Практична психологія"

Чумаєва
Юлія Володимирівна
 

канд.психол .н., старший дослідник


 

Режим роботи кафедри "Практична психологія"

понеділок – п'ятниця: 8.30 – 17.30

технічна перерва: 12.00 – 13.00

Контакти кафедри "Практична психологія"

Адреса: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34, ауд. ОНМУ

Телефон: + 38 (048) .

За останні 5 років були підготовлені та направлені репозитарію ОНМУ такі навчально-методичні праці:

1. Пальченко А.А., Балобанов О.О. Збірник лекційних і практичних матеріалів з правового регулювання морського агентування: навчальний посібник. Одеса, ОНМУ; [ISBN 978-966-289-569-8]; Херсон: Вид. ОЛДІ ПЛЮС.2021.103 с. (заг. об. – 6,05 ав.ар.)

2. Пальченко А.А. Міжнародне морське право : навчально-методичний посібник (для студентів денної та заочної форми навчання) / А. А. Пальченко. — Херсон : Олді+, 2022. — 120 с.(загальний обсяг – 6,98. авторських аркушів)

3. Пальченко А.А. Міжнародне морське право. Методичні вказівки до практичних занять. Спеціальність 081 Право. Одеса:ОНМУ.2021. 23 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.)

4. Пальченко А.А. Морське право України. Методичні вказівки до практичних занять. Спеціальність 081 Право. Одеса:ОНМУ.2021. 14 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.)

5. Пальченко А.А. Правознавство. Методичні вказівки до практичних занять. Для всіх спеціальностей. Одеса:ОНМУ.2021. 25 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.)

6. Пальченко А.А. Міжнародне публічне право. Методичні вказівки до практичних занять. Спеціальність 081 Право. Одеса:ОНМУ.2021. 23 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.)

7. Пальченко А.А. Транспортне право. Методичні вказівки до практичних занять. Спеціальність 081 Право. Одеса:ОНМУ.2021. 31 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.)

8. Балобанов О.О., Пальченко А.А. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ РОБОТИ ПОРТІВ. Методичні вказівки до практичних занять. Спеціальність 081 Право. Одеса:ОНМУ.2021. 31 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.)

9. Балобанов О.О., Пальченко А.А. Міжнародне морське право та морське право країн ЕС. Методичні вказівки до практичних занять. Для студентів за напрямом підготовки 081 «Право». (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.).

10. Данилова І.О. ГОСПОДАРАСЬКЕ ПРАВО УКРАЇНИ. КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ. Одеса:ОНМУ.2021. 45 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.).

11. Данилова І.О. ТРУДОВЕ ПРАВО. КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ. Одеса:ОНМУ.2021. 75 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.).

12. Данилова І.О. ПРАВОЗНАВСТВО. КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ. Одеса:ОНМУ.2021. 95 с. (Схвалено кафедрою МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.).

13. Балобанов О.О. Правове регулювання морської безпеки. Методичні вказівки до практичних занять. Для студентів за напрямом підготовки 081 «Право». Затверджено на засіданні кафедри МП, Протокол №1, від 28.08.2021 р.

14. О. В. Логінов, Л. В. Логінова, В.О. Допілка, В. П. Самойловська. Правознавство та морське право: навчальний посібник Одеса: ОНМУ, 2022. 185 с.

15. Кулієв А.Ю. Транспортне право: методичні рекомендації до самостійної підготовки / А.Ю. Кулієв. – Одеса: Магістр, 2020. – 54 с.

16. Кулієв А.Ю. Міжнародно-правові норми безпеки судноплавства: методичні рекомендації до самостійної підготовки / А.Ю. Кулієв. – Одеса: Магістр, 2020. – 14 с.

17. Кулієв А.Ю. Правове регулювання морської логістики: навч.-метод. посібник / А.Ю. Кулієв. – Одеса: Магістр, 2020. – 21 с.

18. Кулієв А.Ю. Міжнародно-правові норми безпеки судноплавства: навч.-метод. посібник / А.Ю. Кулієв. – Одеса: Магістр, 2020. – 16 с.

19. Логінов О.В., Логінова Л.В. Англійська мова за професійним спрямуванням: метод. роз. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2019. С. 54

20. Логінов О.В., Логінова Л.В. Професійна англійськамова. метод. вказівки. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2020. с. 60.

21. Логінов О.В., Логінова Л.В., Шумило О.М. Морські адміністрації. метод. вказівки. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2019. с. 15.

22. Логінов О.В., Логінова Л.В., Шумило О.М. Законодавство і політика в морській сфері. метод.вказівки. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2019. с. 19.

23. Логінов О.В., Логінова Л.В. Професійна англійська мова. метод. вказівки. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2022. с. 26.

24. Логінов О.В. Логінова Л.В. Англійськамова за професійним спрямуванням. навч. посібник. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2021. с. 100.

25. Волошин А.О.,Логінов О.В., Логінова Л.В.Морські адміністрації. метод. вказівки. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2022. с. 16.

26. Волошин А.О.,Логінов О.В., Логінова Л.В. Правове забезпечення судноплавства. метод.вказівки. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2022. с. 19.

27. Волошин А.О.,Логінов О.В., Логінова Л.В.Законодавство і політика в морській сфері. метод.вказівки. Одеса: Одеса.нац. мор. ун-т, 2022. с. 17.

Організація навчально-методичної роботи на кафедрі «Філософія» ОНМУ передбачає розробку, оновлення та затвердження в установленому порядку типових і навчальних програм з дисциплін кафедри.

Кафедрою регулярно здійснюється планування і підготовка до видання навчальних і навчально-методичних посібників, розробка та оновлення змісту лекційних курсів, вдосконалення методичних вказівок, форм контролю знань, організація і активізація самостійної роботи студентів, підвищення педагогічної майстерності професорсько-викладацького складу кафедри.

Концепція розвитку кафедри - це високий рівень вимог до викладання навчальних дисциплін, що викладаються на кафедрі, висока професійна і загальноосвітня наукова ерудиція професорсько-викладацького складу кафедри, висока культура подачі матеріалу.

Дисципліни, що викладаються на кафедрі, забезпечені навчально-методичними матеріалами, що знаходяться на кафедрі і бібліотеці університету.

    Викладачами кафедри були підготовлені наступні підручники та навчально-методичні посібники:
  1. Голошубова А.О. Введення в філософію. Навчальний посібник для самостійної роботи. - Одеса: ОНМУ, 2007. - 44 с.
  2. Голошубова А.О. Словник філософських термінів. Навчально-методичний посібник. - Одеса: ОНМУ, 2007. - 28 с.
  3. Голошубова А.О. Філософія історії як методологія історичної науки. Конспект лекції. - Одеса: ОНМУ, 2009. - 24 с.
  4. Голошубова А.О. Введення в філософію. Частина друга. Навчальний посібник для самостійної роботи. - Одеса: ОНМУ, 2009. - 48 с.
  5. Голошубова А.О. Іміджелогія. Навчальний посібник (рекомендовано МОН України). - Одеса: ОНМУ, 2010. 80 с.
  6. Голошубова А.А. Філософія. Навчальний посібник. - Одеса: ОНМУ, 2013.
  7. Димова О.В. Політичні режими: суть, типологія, динаміка трансформацій в сучасному світі. ОНМУ, 2008. - 38 с.
  8. Димова О.В. Політичні партії і партійні системи. ОНМУ, 2009. - 32 с.
  9. Димова О.В. Громадянське суспільство: історія становлення та розвитку. Світова практика і вітчизняні перспективи. ОНМУ 2009 - 34 с.
  10. Димова О.В. Соціологія. Посібник до семінарських занять та самостійної роботи для бакалаврів усіх спеціальностей денної форми навчання. - ОГАХ. - Одеса, 2011. - 26 с.
  11. Димова О.В. Навчальний посібник «Політична система: світова теорія і вітчизняний досвід» для бакалаврів усіх спеціальностей денної та заочної форми навчання / О.В. Димова, М.І. Мілова - ОНАХТ. - Одеса, 2013. - 32 с.
  12. Димова О.В. Навчальний посібник з дисципліни «Соціологія» для студентів заочної форми навчання / ОНАХТ. - Одеса, 2013. - 23 с.
  13. Куліченко В.В., Черниш О.М. Філософія. Підручник для вузів. - Одеса: Вид-во БМВ, 2012. - 367 с.
  14. Куліченко В.В. Філософія правової соціалізації - Херсон, Гринь, 2014.-301 с.
  15. Куліченко В.В. Методологічні проблеми права. - Херсон, Гринь, 2015-го, 293 с.
  16. Куліченко В.В. Історія і теорія філософії - Херсон, Гринь, 2011,425 с.
  17. Куліченко В.В. Практикум з логіки. Одеса, БМВ, 2017. 85 с.
  18. Соловйова І.І. Основи психології і педагогіки. Методичні рекомендації .- Одеса: ОНМУ, 2002. - 21 с.
  19. Соловйова І.І. Психологія. Практикум.- Одеса: ОНМУ, 2004. - 26 с.
  20. Соловйова І.І. Словник-довідник психологічних термінів. Навчальний посібник для всіх спеціальностей - Одеса: ОНМУ, 2008. - 32 с.
  21. Соловйова І.І.Психологія в схемах. Навчальний посібник для всіх спеціальностей. - Одеса: ОНМУ, 2009. - 35 с.
  22. Соловйова І.І.Вища освіта України і Болонський процес. Навчальний посібник для всіх спеціальностей - Одеса: ОНМУ, 2010. - 25 с.
  23. Вища освіта і Болонський процес. Підручник для студентів вищих навчальних закладів. Затверджено МОНУ / Пономарьова Г.Ф., Харківська А.А., Бабакина О.О., Отрошко Т.В., Соловйова І.І. - Харків, 2011. - 369 с.
  24. Соловйова І.І. Педагогіка і психологія вищої школи. Методичний посібник для самостійної роботи докторів Ph.D. - Одеса, 2017. - 106 с.
  25. Сіньковська Т.В. Іміджелогія: Навчальний посібник Одеса: ОНМУ, 2003. - 25 с.
  26. Сіньковська Т.В. Політологія. Методичні рекомендації для студентів-заочників. - Одеса: ОНМУ, 2001. - 10 с.
  27. Сіньковська Т.В. Політологія. Методичні рекомендації для всіх спеціальностей. - Одеса: ОНМУ, 2001. - 26 с.
  28. Сіньковська Т.В. Робочий зошит з іміджелогії. Практикум для всіх спеціальностей. - Одеса: ОНМУ, 2003. - 24 с.
  29. Сіньковська Т. В. Політологія. Методичні рекомендації для студентів КБФ [спеціальність «Інформаційні управляючі системи та технології»]. - Одеса: ОНМУ, 2006. - 27 с.
  30. Сіньковська Т.В. Соціологія. Тести. Практикум для всіх спеціальностей. - Одеса: ОНМУ, 2004. - 30 с.
  31. Основи теорії і історії культури: навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. О. М. Черниша, Л. В. Шеєнко, І. О. Хлистовою, Л. О. Миколюк. - Одеса: ОДМУ, 2000. - 153 с.
  32. Шеєнко Л. В. (Словник основних термінів з релігієзнавства. Випуски 1. Загальні поняття 2. Іудаїзм і християнство 3. Релігії Сходу). - Одеса: ОНМУ, 2003 - 2006.
  33. Шеєнко Л.В. Даосизм і конфуціанство: навчальний посібник. - Одеса: ОНМУ, 2007. - 42 с.
  34. Шеєнко Л. В. Три гілки християнства: навчальний посібник. - Одеса: ОНМУ, 2008. - 70 с.
  35. Шеєнко Л. В. Іслам: навчальний посібник. - Одеса: ОНМУ, 2013. – 59 с.
  36. Шеєнко Л. В. Методичні засади та критерії якості викладання гуманітарних дисциплін у вищій школі. Методичний посібник для викладачів та аспірантів. - Одеса: ОНМУ, 2013. - 36 с
  37. Черниш О.М., Димова О.В., Сіренко О.М., Сіньковська Т.В. та ін. Хрестоматія з політології. Ч. 1. З часів Античності до Нового часу. - Одеса: ОНМУ, 2007. - 151 с.
  38. Черниш О.М., Димова О.В., Сіренко О.М., Сіньковська Т.В. та ін. Хрестоматія з політології. Ч. 2. З Нового часу - до ХХ ст. - Одеса: ОНМУ, 2007. - 153 с.
  39. Черниш О.М., Димова О.В., Сіренко О.М., Сіньковська Т.В. та ін. Хрестоматія з політології. Ч. 3. Політична думка в Україні: з часів Київської Русі до ХХ ст. - Одеса: ОНМУ, 2008. - 174 с.
  40. Черниш О.М., Сіренко О.М. та ін. Політологія. Плани семінарських занять для всіх спеціальностей. - Одеса: ОНМУ, 1999. - 57 с.
  41. Черниш О.М., Сіренко О.М. та ін. Політологія. Практикум для всіх спеціальностей.- Одеса: ОНМУ, 2001. - 60 с.

Навчальна робота кафедри здійснюється відповідно до навчальних програм дисциплін, що викладаються на кафедрі, планом роботи кафедри, індивідуальними планами роботи викладачів.

На кафедрі вже багато років здійснює свою роботу центр духовної культури.

1. Кукшинова О.О. Адміністративне право України. Методичні вказівки до практичних занять. Одеса.: ОНМУ. 2022. 38 с. (Схвалено кафедрою КАП 25.07.2022, протокол №1)

2. Кукшинова О.О. Криміналістика. Методичні вказівки до практичних занять. Одеса.: ОНМУ. 2022. 33 с. (Схвалено кафедрою КАП 25.07.2022, протокол №1)

3. Кукшинова О.О. Адміністративне право України : [тести для здобувачів вищої освіти спеціальності 081 «Право»] Одеса.: ОНМУ. – 2020. – 34 с. (Схвалено кафедрою КАП 25.07.2022, протокол №1)

4. Кукшинова О.О. Криміналістика [дистанційний курс для слухачів 4 курсу спеціальності 081 «Право»]. – ОНМУ, 2022. – Режим доступу: https://dn.onmu.odessa.ua/course/view.php?id=400.

5. Кукшинова О.О. Адміністративне право. [дистанційний курс для слухачів 2 курсу спеціальності 081 «Право»]. – ОНМУ, 2022. – Режим доступу: https://dn.onmu.odessa.ua/course/view.php?id=716.

6. Стовпець В.Г. Право Європейського Союзу [дистанційний курс для слухачів 4 курсу спеціальності 081 «Право»]. – ОНМУ, 2022.

7. Стовпець В.Г. Конституційне право зарубіжних країн [дистанційний курс для слухачів 1 курсу спеціальності 081 «Право»]. – ОНМУ, 2022.

8. Стовпець В.Г. Латинська мова [дистанційний курс для слухачів всіх спеціальностей]. – ОНМУ, 2022.

9. Стовпець В.Г. Риторика [дистанційний курс для слухачів всіх спеціальностей]. – ОНМУ, 2022.

10. Стовпець В.Г. Загальне та спеціальне діловодство [дистанційний курс для слухачів 4 курсу спеціальності 081 «Право»]. – ОНМУ, 2022.

11. Запобігання корупції персоналом Державної прикордонної служби України: практичний посібник / О.О. Загоровський, Н.А. Орловська, Ю.П.Степанова та ін.: за ред.. Орловської Н.А. Хмельницький: Вид-во НАДПСУ, 2021. 52 с.

12. Орловська Н.А. Кримінальне право (Загальна частина): Навчально-методичний посібник для підготовки до практичних занять. Одеса: ОНМУ, 2022. 36 с.

13. Орловська Н.А. Кримінально-виконавче право: навчально-методичний посібник для підготовки для практичних занять. Одеса: ОНМУ, 2022. 20 с.

14. Державна служба: 081 Право. Тести/К.М. Соколецька, І.В. Солопова – м. Одеса : видавництво «Удача», вул. Гаванна, 3, тел.: (048)726-54-37, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 2022 – 24 c.

15. Адвокатська діяльність в Україні. Тести/К.М. Соколецька І.В. Солопова – м. Одеса., ОНМУ, 2022. 51 с.

16. Солопова І.В., Соколецька К.М. Організація судових та правоохоронних органів України. Методичні вказівки до практичних занять. Одеса.: ОНМУ. 2022. 47 с.

1. Кукшинова О.О., Семчук В.Ю. Реалізація повноважень капітана судна під час розслідування злочинів на судні, що перебуває у далекому плаванні. Південноукраїнський правничий часопис. 2018. №3. С. 113-116. URL: http://www.sulj.oduvs.od.ua/archive/2018/3/30.pdf

2. Онешко С.В., Кукшинова О.О. Економіко-правові аспекти формування доходів підприємств портової діяльності. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2018. №64. С. 300-310. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vetp_2018_64_43

3. Кукшинова О.О., Кушнєрова Г.П. Особливості міжнародно-правового регулювання протидії незаконному обігу наркотиків на морі. Порівняльно-аналітичне право. 2018. №5. С. 384-387.

URL: ttps://journals.indexcopernicus.com/api/file/viewByFileId/766961.pdf

4. Кукшинова О.О., Урум Т.В. Історія становлення і розвитку інституту виключної (морської) економічної зони. Журнал східноєвропейського права. 2018. №58. С. 55-62. URL: http://easternlaw.com.ua/uk/mizhnarodne-pravo/kukshinova-o-o-urum-t-v-istoriya-stanovlennya-i-rozvitku-institutu-viklyuchno%D1%97-morsko%D1%97-ekonomichno%D1%97-zoni

5. Кукшинова О.О., Лабінська С.С. Особливості створення крюїнгових компаній в Україні. Право і суспільство. 2019. №5. С. 124-130. URL: http://pravoisuspilstvo.org.ua/archive/2019/5_2019/part_1/22.pdf

6. Кукшинова О.О., Павловська О.Я. Особливості нагляду та контролю за безпекою мореплавства. Порівняльно-аналітичне право. 2020. №4. С. 893-901. URL: ttps://library.sumdu.edu.ua/images/FTP_materials/Pravo_02_2021.pdf

7. Кукшинова О.О., Поліщук Л.В. Соціальне забезпечення моряків як об’єкт правового регулювання. Порівняльно-аналітичне право. 2020. №4. С. 872-877. URL: https://library.sumdu.edu.ua/images/FTP_materials/Pravo_02_2021.pdf

8. Кукшинова О.О., Самойленко А.О. Міжнародно-правовий досвід боротьби з нелегальною міграцією на морському транспорті. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія «Право». 2021. №66. С. 284-287. DOI: https://doi.org/10.24144/2307-3322.2021.66.47

9. Кукшинова О.О., Черниш Ю.І. Особливості адміністративної відповідальності за правопорушення на морському транспорті. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія «Право». 2021. №67. С. 191-197. DOI: https://doi.org/10.24144/2307-3322.2021.67.38

10. Стовпець О.В., Стовпець В.Г. Теоретико-правові аспекти феномену "канселінгу" в міждержавних стосунках: китайсько-литовський кейс // Юридичний науковий електронний журнал (ЮНЕЖ). ISSN 2524-0374. – № 1/2022. – С. 49-53. – URL: http://lsej.org.ua/index.php/arkhiv-nomeriv?id=146 ; DOI: https://doi.org/10.32782/2524-0374/2022-1/9 (фахове видання категорії "Б" у галузі юридичних наук, індексація в Index Copernicus).

11. Стовпець О.В., Стовпець В.Г. Комунітаризм у фокусі досліджень теорії держави і права: філософсько-правові й державознавчі аспекти // Вчені записки Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського. Серія: Юридичні науки. ISSN 2707-0581. Київ, 2021. – Том 32 (71) №5. – С.1-6. – URL: http://www.juris.vernadskyjournals.in.ua/32-71-5 ; DOI: https://doi.org/10.32838/TNU-2707-0581/2021.5/01 (фахове видання з юридичних наук № 327, індексація в базах HeinOnline, Index Copernicus).

12. Stovpets O., Stovpets V. Applying LMS in the educational process in quarantine: philosophical, methodological and legal-intellectual aspects. Virtus: Scientific Journal. ISSN 2415-3133; 2410-4388. – Vol. 50 (2021). – Montreal: СPM «ASF». – P. 31-34. – URL: http://conference-ukraine.com.ua/en/virtus/archivej/ ; http://virtus.conference-ukraine.com.ua/Journal50.pdf

13. Стовпець О.В., Стовпець В.Г. Світлі й темні сторони нової інформаційної реальності (у контексті охорони прав інтелектуальної власності). Часопис Київського університету права. ISSN 2219-5521. – Вип. 2020/1. – С. 229-233. – URL: https://chasprava.com.ua/index.php/journal/article/view/292 ; DOI: https://doi.org/10.36695/2219-5521.1.2020.46 (фахове видання, індексація в HeinOnline, Index Copernicus).

14. Стовпець О.В. Теоретико-правові аспекти нового кейнсіанства й лібертаріанства в сучасних державознавчих дискусіях // Часопис Київського університету права. ISSN 2219-5521. Київ, 2021. – Вип. 2021/2. – С. 24-29. – DOI: 10.36695/2219-5521.2.2021.03 ; URL: https://chasprava.com.ua/index.php/journal/issue/view/83/98 (фахове видання, індексація в HeinOnline, Index Copernicus).

15. Стовпець О.В. Філософсько-правові роздуми щодо статусу громадянського суспільства в умовах застосування державою екстраординарних повноважень // Часопис Київського університету права. ISSN 2219-5521. Київ, 2021. – Вип. 2021/1. – С. 31-37. – DOI: https://doi.org/10.36695/2219-5521.1.2021.04 ; URL: https://chasprava.com.ua/index.php/journal/article/view/617/587 (фахове видання, індексація в HeinOnline, Index Copernicus).

16. Орловська Н.А. Щодо прецедентного характеру рішень ЄСПЛ у кримінальному праві України. Вісник Південного регіонального центру Національної академії правових наук України: науковий журнал. 2018. №15. С.120-126. URL: https://prc.com.ua/

17. Орловська Н.А. Проблеми класифікації кримінальних правопорушень (до питання про запровадження кримінальних проступків). Порівняльно-аналітичне право: електронне наукове фахове видання. 2018. №2. С.305-308. URL: http://www.pap.in.ua/2_2018/91.pdf (індексація у Index Copernicus International, Google Scholar)

18. Орловська Н.А. До питання про феміністський напрям у сучасній кримінології. Держава та регіони: Серія Право. 2018. №3. С.134-138. (індексація у Index Copernicus International, Google Scholar)

19. Орловська Н.А. Кримінально-правові заходи за вчинення кримінального проступку. Актуальні проблеми сучасної юриспруденції: науковий збірник. 2018. №4. С.173-176. (індексація у Index Copernicus International)

20. Орловська Н.А. Актуальні питання угод у кримінальному праві України. Вісник Південного регіонального центру Національної академії правових наук України: науковий журнал. 2018. №17. С. 106-113. URL: https://prc.com.ua/

21. Орловська Н. Транснаціональна та транскордонна злочинність: актуальні питання феноменології. Вісник Національної академії Державної прикордонної служби України: Юридичні науки. 2018. Вип. 4. С.5-18 (фахове видання). URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnadpcurn_2018_4_3

22. Орловська Н.А. До питання про «примусову хімічну кастрацію». Питання боротьби зі злочинністю: Зб. наук. праць. №38. 2019. С.75-88 (фахове видання). URL: http://pbz.nlu.edu.ua/issue/view/10282

23. Орловська Н.А. Нелегальна міграція: понятійні контексти та стратегічні напрями запобігання. Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. 2019. № 4. С.109-115. DOI: 10.31733/2078-3566-2019-4-109-115 (індексація у CrossRef, WorldCat, BASE, Index Copernicus International)

24. Orlovska N., Stepanova J. (2020) Confiscation of proceeds and property related to crimes: international standards and the ECHR practice. Juridical Tribune, 10(3): 493-511. URL: http://www.tribunajuridica.eu/arhiva/An10v3/9.%20Orlovska%20Stepanova.pdf (Web of Science)

25. Orlovska N., Stepanova J. Cross-border Crimes: Problems of Definition and Features (Ukrainian Criminal Law Experience). Krakowskie Studia Małopolskie. 2021. №2 (30). Р. 110-124. DOI 10.15804/ksm20210208 (індексація у Central EuropeanJournal of SocialSciences and Humanities (CEJSH), Google Scholar, ICI Journals Master List, ICI World of Journals, Naver Academic, Polska Bibliografia Naukowa (PBN), Publons, Semantic Scholar)

26. Orlovska N., Stepanova J. Corruption Prevention System in the Border Guard Agencies (State Border Guard Service of Ukraine as an Example). Periodyk Naukowy Akademii Polonijnej. 2021. Vol. 48 №5. P.118-125. DOI: https://doi.org/10.23856/4815 (індексація у Index Copernicus; Crossref; WorldCat; Universitätsbibliothek Leipzig; TIB; ESJI; PBN; Scilit; TIB)

27. Орловська Н.А., Степанова Ю.П. Актуальні питання забезпечення гендерної рівності у світлі резолюції Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй № 1325 та суміжних резолюцій. Південноукраїнський правничий часопис. 2021. №2. С.20-26. DOI https://doi.org/10.32850/sulj.2021.2.4 (індексація у Index Copernicus International, Google Scholar)

28. Орловська Н.А. Актуальні питання кримінальної відповідальності за пропаганду війни (у світлі законопроєкту № 2689). Держава та регіони. Серія: Право. 2021. №4. С.72-77. DOI https://doi.org/10.32840/1813-338X-2021.4.11 (індексація у Index Copernicus International, Google Scholar)

29. Орловська Н.А. Актуальні питання державної політики щодо наркотиків в контексті запобігання наркозлочинності. Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ: Науковий журнал. 2021. Спец. вип. № 2 (116). С.139-145. DOI: 10.31733/2078-3566-2021-6-139-145 (індексація у CrossRef, WorldCat, BASE, Index Copernicus International)

30. Lemekha, Roman, Rubtsov, Volodymyr, Orlovska, Natalya, Kantsir, Volodymyr and Humin, Oleksii (2022). Features of the functioning of the institute of criminal offenses in Ukraine. Cuestiones Políticas, 40 (72): 245-263. URL: https://produccioncientificaluz.org/index.php/cuestiones/article/view/37760/41524 DOI https://doi.org/10.46398/cuestpol.4072.13 (Web of Science)

31. Орловська Н.А. Проблеми кримінально-правового впливу на юридичних осіб як фігурантів діяльності в сфері пропаганди, планування, підготовки, розв’язування та ведення агресивної війни. Європейські перспективи: науково-практичний журнал. 2022. №1. С.165-170. DOI 10.32782/EP.2022.1.25 (індексація у Index Copernicus International)

32. Орловська Н.А., Степанова Ю.П. Самовільне залишення військової частини або місця несення служби: кримінально-правові ознаки і проблеми кваліфікації. Юридичний науковий електронний журнал. 2022. №5. С.511-515. URL: http://www.lsej.org.ua/5_2022/122.pdf. DOI https://doi.org/10.32782/2524-0374/2022-5/122 (індексація у Index Copernicus International)

33. Орловська Н.А., Степанова Ю.П. Актуальні питання запобігання наркообігу: європейський досвід. Юридичний науковий електронний журнал. 2022. №6. С.348-351. URL: http://www.lsej.org.ua/6_2022/77.pdf. DOI https://doi.org/10.32782/2524-0374/2022-6/77 (індексація у Index Copernicus International)

34. Кузьменко В.М., Піменова А.Ю. Укладення угоди про примирення як засіб спрощення кримінального провадження у формі приватного обвинувачення // Modern scientific researches Issue №4/Vol.3, May 2018 Мінськ, 2018. С.62-67.

35. Кузьменко В.М., Піменова А.Ю. Правові проблеми реформування прокуратури в Україні. International periodic scientific journal // Modern scientific researches №10. Ч. 2. Декабрь 2019. С. 83-89.

36. Кузьменко В.М., Піменова А.Ю. Правомірність обмеження прав людини під час пандемії Covid-19 в Україні // International periodic scientific journal // Modern scientific researches №12. Ч. 4. Май 2020. С. 91-96.

37. Кузьменко В.М., Піменова А.Ю. Характеристика джерел міжнародного кримінального судочинства // Научный взгляд в будущее Выпуск №22, Том 1. – Одесса: КУПРИЕНКО СВ, 2021. С. 171-177.

38. Кузьменко В.М., Піменова А.Ю. Розвиток міжнародного кримінального правосуддя // “SworldJournal”, випуск №13, травень, 2022. С. 90–97.

39. Паламарчук Г.В. Особливості причинного комплексу правопорушень, пов’язаних із переміщенням товарів/предметів через митний кордон України. Держава та регіони. Серія: Право. Вип. 4. 2019. С. 94–98. URL: https://chl.kiev.ua/cgi-bin/sp/part/index.php?razdel=9

40. Паламарчук Г.В. К вопросу о незаконном перемещении объектов дикой флоры и фауны через границы Украины. Legea si Viata. Кишинів, Молдова, 2019. Вып. № 11. С. 92–98. URL: http://www.legeasiviata.in.ua/archive/2019/11-2/22.pdf

41. Паламарчук Г.В. Дестабілізуючий вплив контрабанди та «сірого імпорту» на економічну систему України. Вісник Південного регіонального центру Національної академії правових наук України. 2020. Вип. № 22. С. 134–141.

42. Паламарчук Г. Контрабанда – транснаціональний чи трансграничний злочин: визначення понять. Kelm: knowledge, éducation, law, management, пайка, oswiata, pravo, zarzqdzanie. Warszawa, Polska. 2020. Вип. № 4 (32). C. 104–108. URL: http://kelmczasopisma.com/viewpdf/1571

43. Паламарчук Г.В., Неледва Н.В. Деякі психологічні особливості участі потерпілого в кримінальному провадженні. Юридичний науковий електронний журнал. 2022. №5. С. 582-587. URL:http://www.lsej.org.ua/5_2022/139.pdf

Навчально-методична робота кафедри «Приватно-правові дисципліни і морське право» спрямована на досягнення основної мети університету: підготовка висококваліфікованих юристів, які є конкурентними на сучасному ринку праці.

Робота кафедри спрямована на: модернізацію та осучаснення навчальних дисциплін кафедри, оптимізацію навчального процесу, розвиток наукових та педагогічних якостей викладачів.

У перші роки існування ОІІВТ кафедри іноземних мов не було. Викладання мов здійснювалося секціями англійської (керівник М.І. Бабич) і німецького (керівник О.Е. Могансон) мов.

Кафедра іноземних мов була створена у вересні 1934 року за керівництвом доцента М.І. Бабича, якого пізніше змінив старший викладач Г.М. Краснов, який завідував кафедрою до 1944 року. З 1952 по 1964 р. кафедрою керував старший викладач І.І. Бант. З 1964 р. більше чверті століття кафедру очолювала доцент Г.Т. Новикова. У ті роки на кафедрі працювали к.філол.н., Доценти В.С. Марцинкевич, Н.М. Лутпаева, М.С. Харківська, В.І. Тарасова, Є.П. Мельниченко, к.пед.н. доцент М.М. Носова. Працювали також десятки досвідчених старших викладачів: В.А. Зубковська, В.С. Кротова, Д.Є. Бєлік, Т.А. Арсентьева, Л.С. Савельєва, Л.В. Василенко, І.Л. Калустьян, М.П. Коваленко, Е.В. Нестеренко, Т.С. Палій.

У ті ж роки колектив кафедри багато працював над повсякденними проблемами навчання студентів всіх документів ОІІМФ англійської мови, використовуючи сучасні підручники, методичні розробки, ТСО, кіно і діафільми.

Кафедра розробляла такі великі загальнокафедральною теми як «Психологія основ навчання англійської мови», «Інтенсифікація методів навчання усного мовлення та спеціальної термінології» і д.р.

Все це сприяло вдосконаленню методів роботи в області володіння усним мовленням, практичними навичками письмового перекладу текстів і статей за фахом.

У 1989 році кафедру очолювала к.філол.н., Доцент М.С. Харківська. Даний період роботи кафедри пов'язаний з інтенсивним впровадженням у навчальний процес програмування і використання комп'ютерів для навчання англійської мови. Доцент М.С. Харківська багато працювала над складанням комп'ютерних програм навчання граматичному матеріалу, усного мовлення, загальної та спеціальної лексиці.

На кафедрі ведеться навчання студентів наступних дисциплін: англійська мова (базовий курс), ділова англійська мова, науковий англійська мова, німецька мова.

Викладачі кафедри ведуть безперервну роботу в області вдосконалення навчальних програм, посібників, методів навчання. Розробляються нові методи контролю знань, умінь і навичок. Кафедра займається розробкою теми «функціонування одиниць в германських мовах в спеціальних текстах» (особливості викладання германських мов в спеціальних ВНЗ).

З 2002 по 2010г.г. кафедрою завідувала к. політ.н., доцент А.В. Ніжельська, з 2010 по 2011 р обов'язки завідувача кафедри проф. С.В. Руденко. З грудня 2011 кафедра іноземних мов та українознавства реорганізуються шляхом їх навчання в кафедру українознавства і іноземні мови. Завідував кафедрою професор доктор історичних наук Н.І. Міхайлуца. З вересня 2013 року кафедра була перейменована в «Українознавство, історико-правові та мовні дисципліни», з якої в лютому 2014 року було виділено кафедру філології під керівництвом кан.філол.н., Доцента С.С. Богуславського.

З вересня 2016 року завідувач кафедри та доцент кафедри кандидат філологічних наук Смаглій Валерія Михайлівна.


Завідуючий кафедрою «Філологія»

Смаглій 
Валерія Михайлівна
 
кандидат філологічних наук, доцент

 

Режим роботи кафедри «Філологія»

понеділок – п'ятниця: 8.30 – 17.30

технічна перерва: 12.00 – 13.00

Контакти кафедри «Філологія»

Адреса: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34, ауд. ст. корп.

Телефон:

Інформація

про навчально-методичне забезпечення навчальних дисциплін
зі спеціальності "Психологія" 
рівень - бакалавр

1. Освітня програма

2. Навчальний план

3. Пояснювальна записка до навчального плану

4. Інформація про комплекс навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін

Найменування навчальної дисципліни згідно з навчальним планом
Інформація про наявність ("+", "-" або немає потреби)
навчального контенту
планів практичних (семінарських) занять
завдань для лабораторних робіт
завдань для самостійної роботи студентів
питань, задач, завдань або кейсів для поточного та підсумкового контролю
завдань для комплексної контрольної роботи
Історія України
+
+
немає потреби
+
+
+
Українська мова (за проф. спрямуванням)
+
+
немає потреби
+
+
+
Історія української культури
+
+
немає потреби
+
+
+
Філософія
+
+
немає потреби
+
+
+
Іноземна мова
+
+
немає потреби
+
+
+
Політогогія
+
+
немає потреби
+
+
+
Правознавство
+
+
немає потреби
+
+
+
Безпека життєдіяльності
+
+
немає потреби
+
+
+
Основи інформатики та інформаційних технологій
+
+
+
+
+
+
Математична статистика
+
+
+
+
+
+
Вікова фізіологія і валеологія
+
+
+
+
+
+
Математичні методи в психології
+
+
+
+
+
+
Основи охорони праці
+
+
немає потреби
+
+
+
Психофізіологія
+
+
+
+
+
+
Екологія
+
+
немає потреби
+
+
+
Педагогіка
+
+
немає потреби
+
+
+
Соціологія
+
+
немає потреби
+
+
+
Основи логістики
+
+
немає потреби
+
+
+
Основи менежменту та маркетингу
+
+
немає потреби
+
+
+
Іноземна мова (поглиблене вивчення / друга мова)
+
+
немає потреби
+
+
+
Риторика
+
+
немає потреби
+
+
+
Загальна психологія
+
+
немає потреби
+
+
+
Експеріментальна психологія
+
+
+
+
+
+
Диференціальна психологія
+
+
немає потреби
+
+
+
Педагогічна психологія
+
+
немає потреби
+
+
+
Соціальна психологія
+
+
немає потреби
+
+
+
Вікова психологія
+
+
немає потреби
+
+
+
Основи кліничної психології
+
+
немає потреби
+
+
+
Основи патопсихології
+
+
немає потреби
+
+
+
Психодіагностика
+
+
+
+
+
+
Історія психології
+
+
немає потреби
+
+
+
Політична психологія
+
+
немає потреби
+
+
+
Юридична психологія
+
+
немає потреби
+
+
+
Основи психокорекції
+
+
+
+
+
+
Методичні та теоретичні проблеми психології
+
+
немає потреби
+
+
+
Основи психологічного консультування
+
+
+
+
+
+
Порівняльна психологія
+
+
немає потреби
+
+
+
Сучасні теорії глибинної психології
+
+
немає потреби
+
+
+
Методика викладання психології
+
+
немає потреби
+
+
+
Психологіч. служба в системі освіти
+
+
немає потреби
+
+
+
Арт-терапія
+
+
+
+
+
+
Основи дефектології
+
+
немає потреби
+
+
+
Психологія управління
+
+
немає потреби
+
+
+
Практикум з групової психокорекції
+
+
+
+
+
+
Демографія
+
+
немає потреби
+
+
+
Основи кадрової та профорієнтаційної роботи на морському транспорті
+
+
немає потреби
+
+
+
Психологія праці та інженерна психологія
+
+
немає потреби
+
+
+
Комунікативна психологія та конфліктологія морегосподарчої галузі
+
+
немає потреби
+
+
+
Кризова психологія та консультування працівників морського транспорту
+
+
немає потреби
+
+
+
Психологія бізнесу PR та реклами
+
+
немає потреби
+
+
+
Реабілітаційна психологія працівників морського транспорту
+
+
немає потреби
+
+
+
Чиники успішного працевлаштування в морегосподарській галузі
+
+
немає потреби
+
+
+
Психологія сексуальності
+
+
немає потреби
+
+
+
Сімейна психологія
+
+
немає потреби
+
+
+
Психологія особистості та особистісного розвитку
+
+
немає потреби
+
+
+
Основи сексології та патосексології
+
+
немає потреби
+
+
+
Тактика поведінки медпрацівників
+
+
немає потреби
+
+
+
Психосоматика та соматопсихіка
+
+
немає потреби
+
+
+
Психометрія
+
+
немає потреби
+
+
+
Дитяча та підліткова психологія
+
+
немає потреби
+
+
+
Соціальна педагогіка
+
+
немає потреби
+
+
+
Психологія релігійної толерантності на морському транспорті
+
+
немає потреби
+
+
+
Психологія субординації на морському транспорті
+
+
немає потреби
+
+
+
Культура спілкування на морському транспорті (корпоративна культура)
+
+
немає потреби
+
+
+

5. Інформаційне забезпечення


Студентський клуб «Співрозмовник», який виник під впливом зацікавленості студентів у розгляді суспільно-політичних явищ у незалежній Україні, був заснований викладачами кафедри «Філософія» на початку 2000-х років.

Виконуючи функції спочатку суто політологічного доповнення до тих проблем, які були складні та не встигали розглядатися на лекційному часі – а це й знайомство з такою конфедеративною структурою як ЕС, й дослідження такої військово-політичної організації як НАТО, й створення нових політичних підсистем в Україні – поступово трансформується у клуб студентів, які зацікавлені познайомитися також із соціальними явищами (наприклад, особливості сімейного сучасного інституту, проблеми молоді чи зростання девіації в сучасному суспільстві), а також психологічними, й навіть, теоретико-філософськими конструктами.

Форма зустріч та ступінь яскравості їх залежить від часу, який приносить до аудиторій революційні події чи суспільні вибухи, а також від інтелектуального та духовного розвитку наших студентів – але це завжди цікаво, емоційно, пам’ятно.




Інформація

про навчально-методичне забезпечення навчальних дисциплін
зі спеціальності "Право" 
рівень - магістр

1. Освітня програма

2. Навчальний план

3. Пояснювальна записка до навчального плану

4. Інформація про комплекс навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін

Найменування навчальної дисципліни згідно з навчальним планом
Інформація про наявність ("+", "-" або немає потреби)
навчального контенту
планів практичних (семінарських) занять
завдань для лабораторних робіт
завдань для самостійної роботи студентів
питань, задач, завдань або кейсів для поточного та підсумкового контролю
завдань для комплексної контрольної роботи
Філософія права
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби
Цивільний захист
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби
Правові системи світу
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби
Методи правових досліджень в морегосподарському комплексі
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби
Охорона праці в галузі
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби
Цивільне право країн ЄС
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби
Транспортні операції
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби
Міжнародне морське право та морське право країн ЄС
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби
Приватне право внутрішнього судноплавства країн ЄС
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби
Ділова іноземна мова та мова наукового спілкування
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби
Морські порти як логістичні центри
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби
Правове регулювання портової діяльності
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби
Міжнародно-правові норми безпеки судноплавства
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби
Морське страхування
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби
Правове регулювання морської логістики
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби
Правове регулювання експедиторської, агентської та сюрвейєрської діяльності
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби
Особливості кваліфікації правопорушень на морському транспорті
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби
Правове регулювання митної діяльності
+
+
немає потреби
+
+
немає потреби

5. Інформаційне забезпечення

Професорсько-викладацький склад кафедри в сучасних умовах реформування системи вищої освіти особливу роль відводить формуванню і розвитку системи методичної роботи в університеті.

Навчально-методична робота кожного викладача кафедри спрямована на підвищення якості підготовки фахівців, що випускаються, вдосконаленню освітнього процесу та контролю над ним.

Викладачі активно працюють з підготовки комплексу навчальної методичної документації по всім базовим дисциплінам кафедри, включаючи календарно-тематичні плани, навчальні та робочі програми, Сілабус, методичні вказівки для денної та заочної форми навчання.

За поточний період викладачами кафедри розроблені та впроваджені в навчальний процес понад 50 навчальних програм, написані і видані навчально-методичні посібники та вказівки.

Викладачі кафедри при організації навчального процесу активно використовують прогресивні методики і форми навчання

Викладачі кафедри активно використовують в роботі наочні посібники методичного забезпечення навчального процесу в тому числі і комп'ютерні.

На кафедрі регулярно проводяться методичні наради і семінари з підвищення методичного рівня викладання навчальних дисциплін.

1. Діколь-Кобріна О.А. (в соавт. Шевченко Р.П., Бондаревич С.М., Кокоріна Ю.Є.) МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ВИПУСКНОЇ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ. - Методичні рекомендації.- Одеса.- 2021.- 61 с.

2. Бондаревич С.М., Чумаєва Ю.В., Діколь-Кобріна О.А. Навчально-методичні рекомендації з дисципліни «Психологія здоров’я робітників морегосподарської галузі». лекції (схеми та таблиці)» для студентів. - Одеса, 2022.- 147 с.

3. Котляр Л.І., Малиш В.Є., Мендело В.В. Методичні рекомендації з вивчення дисципліни «Психодіагностика» для студентів денної, скорочен. та заочної форм навчання. Вид-во Навчально-наукового морського гуманітарного інституту (ННМГІ) Одеського національного морського університету. Одеса, 2022. 72 с.

4.Котляр Л.І., Малиш В.Є., Мендело В.В. Курс лекцій з вивчення дисципліни «Психодіагностика» для студентів денної, скорочен. та заочної форм навчання. Вид-во Навчально-наукового морського гуманітарного інституту (ННМГІ) Одеського національного морського університету. Одеса, 2022. 62 с.

Навчально-науковий морський гуманітарний інститут Одеського національного морського університету здійснює підготовку бакалаврів за спеціальностями: 081 «Право», 035 «Філологія» (Технічний переклад у сфері морського бізнесу) та 053 «Психологія» (Практична психологія), а також підготовку магістрів за спеціальністю 081 «Право» (освітня програма «Морське право»).

Морський гуманітарний інститут створено у 2017 році на базі юридичного факультету, який було започатковано 1997 року в стінах Одеського національного морського університету. Від того часу було розпочато підготовку спеціалістів за спеціальністю «Правознавство».

Відкриття перспективної правничої спеціальності було актуалізовано самим життям – на той час на підприємствах морської галузі півдня України існував відчутний дефіцит кваліфікованих юристів. І першим це зрозумів ректор ОНМУ, видатний вчений, справжній професіонал наукової і викладацької справи академік, доктор технічних наук, професор – Юрій Леонідович Воробйов. Саме його слід вважати «хрещеним батьком» факультету. З притаманною йому енергією Юрій Леонідович почав розбудову нової спеціальності в Одеському Водному.

Пріоритет «морегосподарської» складової в системі підготовки морських юристів і визначив вибір першого декана факультету. Ним став випускник ОІІМФ (попередня назва ОНМУ) та Академії народного господарства СРСР, Дійсний член Транспортної академії та Міжнародної академії наук з питань екологічної безпеки, природи та людини, Заслужений працівник транспорту Болгарії Сергій Георгійович Нікулін. Завдяки його неоціненному досвіду практичної роботи та надійним виробничим зв’язкам були налагоджені перші зовнішні зв’язки факультету з підприємствами галузі, визначено широке коло баз виробничої практики та місць працевлаштування випускників-правників. Упродовж 1999-2011 років юридичний факультет очолював кандидат технічних наук, доцент Шахов Анатолій Валентинович, який доклав чимало зусиль для розвитку молодого і перспективного структурного підрозділу ОНМУ, підбираючи висококваліфікований науково-педагогічний персонал провідних кафедр.

У 2011 році на посаду декана юридичного факультету було обрано кандидата економічних наук, доцента Самойловську Валентину Петрівну, яка виконувала обов’язки заступника декана факультету від дня його заснування.

2017 року в ОНМУ було ліцензовано ще дві нові спеціальності 035 «Філологія» та 053 «Психологія», що стало великим здобутком та надало можливість молоді отримати популярні та затребувані професії не тільки у морегосподарській галузі України, а також відкриває перспективи інтеграції в гуманітарну й комунікативну структури Європейського Союзу, що є метою України і українського народу.

Цілком закономірним і логічним продовженням устремлінь колективу ОНМУ загалом, і колективів трьох правничих кафедр, кафедри філології (англійської, німецької), кафедри практичної психології, разом із загальноуніверситетськими кафедрами філософії й українознавства, історико-правових та мовних дисциплін стало утворення 1 вересня 2017 року Навчально-наукового морського гуманітарного інституту. Директором ННМГІ упродовж 2017-2023 рр. була кандидат економічних наук, доцент Самойловська В.П.

Від початку лютого 2023 р. доктор історичних наук, професор Михайлуца Микола Іванович виконує обов’язки директора Навчально-наукового морського гуманітарного інституту ОНМУ.

Запрошуємо до навчання і співробітництва усіх зацікавлених!!!

З Україною в серці,
колектив Морського гуманітарного інституту!

Адміністрація ННМГІ

Директор ННМГІ

Михайлуца 
Микола Іванович
 

доктор історичних наук,
професор

 

Заступник директора ННМГІ
Фесан  
Марія Володимирівна
 


(каб. 211 лаб. корп.)

Відповідальні за напрямки роботи:

За організацію освітнього процесу

Кузьменко
Валентина Миколаївна
 
старший викладач
(каб.216 лаб. корп.)

За наукову роботу та міжнародну діяльність
Пальченко
Алла Анатоліївна
 
старший викладач
доцент ОНМУ
(каб.216 лаб. корп.)

За позанавчальну діяльність
Кернас
Андрій В’ячеславович
 
кандидат психологічних наук (PhD)
доцент кафедри Практичної психології
(каб. 1-а адм. корп.)

    Адміністративно-допоміжний склад інституту:

  • Диспетчер ННМГІ
    Грушанська
    Наталія Анатоліївна
     
    спеціальності:
    Психологія
    Філологія
    Право

  • Старший інспектор ННМГІ
    Бобрик
    Юлія Вікторівна
     
    спеціальності:
    Психологія, Філологія
    Право

Положення про інститут

Режим роботи дирекції ННМГІ

Понеділок - п'ятниця: 8.15 - 17.00

технічна перерва: 12.15 - 13.00

Контакти дирекції ННМГІ

65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34, ауд. 211 лаб. корп., ОНМУ.

тел .: + 38 (048) 732-05-41

ОПП Практична психологія морегосподарської галузі

Освітньо-професійна програма підготовки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія (далі – ОПП Практична психологія морегосподарської галузі) розроблена відповідно до Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII, з урахуванням вимог, викладених у «Методичних рекомендаціях щодо розроблення стандартів вищої освіти», схвалених сектором вищої освіти Науково-методичної ради МОН України (протокол №3 від 29.03.2016 р.), постанов Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. № 1341 «Про затвердження Національної рамки кваліфікацій», «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти» від 30.12.2015 р. № 1187.

Розроблення освітньої програми «Практична психологія морегосподарської галузі» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти розпочалося у 2016 році та враховувало багаторічний досвід підготовки в університеті фахівців за різними спеціальностями, а також особливе зацікавлення у відкритті програми серед випускників повного загального середнього рівня освіти. ОП «Практична психологія морегосподарської галузі» вперше була затверджена рішенням Вченої ради Одеського національного морського університету від 25 січня 2017 р., протокол № 8.

Створенню освітньої програми перебував аналіз потреб галузі з урахуванням соціально-економічних умов і особливостей професійного напряму Південного регіону України й ринку освітніх послуг, консультації з роботодавцями, зокрема: Харківська медична академія післядипломної освіти, Головне управління міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, Центр морської медицини українського науково-дослідного інституту медицини транспорту МОЗ України, студентами і представниками академічної спільноти та загальна оцінка достатності наявних кадрових, фінансових та матеріально-технічних ресурсів для її реалізації.

ОПП «Практична психологія морегосподарської галузі» розроблена робочою групою Університету у складі керівника групи (гаранта ОПП) професор, д.психол.н. Шевченко Р.П., а також членів групи: директоркою Навчально-наукового морського гуманітарного інституту Одеського національного морського університету, доцентом, к.е.н. Самойловською В.П., доцентом, к. психол.н. Чумаєвою Ю.В., ст.викладачем кафедри практичної психології Малиш В.Є., ст.викладачем кафедри практичної психології Діколь-Кобриною О.А., секретарем Національної ліги психотерапії, психосоматики та медичної психології України, к. психол.н. Алієвою Т.А. студент 2 к. Чендорогло С.В., студентка 4 к. В. Карамян.

Цілі освітньо-професійної програми: формування наукових уявлень про природу психіки, про методи та результати дослідження психічних явищ; розвиток здатності до застосування психологічних знань в умовах професійної морегосподарської діяльності.

Освітньо-професійна програма підготовки бакалавра орієнтована на здобуття студентами професійних знань, умінь, навичок та інших компетентностей для успішного здійснення професійної діяльності. Ґрунтується на загальновідомих наукових результатах із врахуванням сьогоднішнього стану психології, орієнтує на актуальні спеціалізації, в рамках яких можлива подальша професійна та наукова кар’єра: уміння організовувати та надавати психологічну допомогу (індивідуальну та групову) співробітникам морського та річкового транспорту; уміння адаптуватися до нових ситуацій пов’язаних з особливостями роботи практичного психолога у морегосподарській галузі та здатність до професійної мобільності; вміння формувати ділове спілкування, своєчасно регулювати ділові конфлікти на морському та річковому транспорті; вміння надавати психоконсультативну допомогу морякам до та після рейсу; вміння надавати просвітницьку, психологічну, консультативну допомогу сім’ям моряків під час находження моряка в рейсі та після його повернення із рейсу; вміння сформувати у моряка здатність організувати та управляти своїм робочим часом, всім особистісним простором, вміти організувати особистісний розвиток в умовах рейсу; здатність до формування транскультуральних понять, вміння співпрацювати з представниками різних релігійних конфесій, культур.

Вступ на освітню програму здійснюється на основі ступеня (рівня):

Повна загальна середня освіта, на основі результатів зовнішнього незалежного оцінювання (вступних випробувань) або освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста. Повна загальна середня освіта, на основі результатів зовнішнього незалежного оцінювання (вступних випробувань) або освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста. Результати навчання визначаються за додатком до документу про освіту, а також за результатами вступних випробувань: для вступу на 1 курс на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти - у формі ЗНО з дисциплін, передбачених Правилами прийому до ОНМУ; для вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі ступеня «молодший бакалавр» (освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст») - у формі ЗНО з української мови і літератури, а також фахового випробування.

ОПП Практична психологія морегосподарської галузі, 2024 (проєкт)

Увага!!! Зауваження, пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення проєкту ОП Практична психологія морегосподарської галузі на першому (бакалаврському) рівні (2024), надсилати за електронною адресою:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Котляр Людмила Іванівна (гарант ОП)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Чумаєва Юлія Володимирівна
або за телефонами:
097-646-48-74 Котляр Людмила Іванівна
050-931-5632 Чумаєва Юлія Володимирівна

ОПП Практична психологія морегосподарської галузі, 2023

ОПП Практична психологія морегосподарської галузі, 2020

ОПП Практична психологія морегосподарської галузі, 2019

Відомості про самооцінювання ОП за першим (бакалаврським) рівнем

Договори про організацію практики здобувачів вищої освіти ОНМУ

Договір про організацію практики здобувачів вищої освіти ОНМУ (Одеський дитячий будинок-інтернат)

Договір про організацію практики здобувачів вищої освіти ОНМУ (Комунальна установа "Одеський інклюзивно-ресурсний центр")

Договір про організацію практики здобувачів вищої освіти ОНМУ (ПЦ Смірнової О.")

Договір про організацію практики здобувачів вищої освіти ОНМУ ("Совушка")

Договір про організацію практики здобувачів вищої освіти ОНМУ (Теплодарська загальноосвітня школа №1)

Договір про організацію практики здобувачів вищої освіти ОНМУ (Національна ліга психотерапії, психосоматики та медичної психології України)

Договір про організацію практики здобувачів вищої освіти ОНМУ (Одеський навчально-виховальний комплекс № 90)

Договір про організацію практики здобувачів вищої освіти ОНМУ (Одеський юридичний ліцей)

Методичне забезпечення навчальних дисциплін спеціальності 053 Психологія першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Освітньої програми «Практична психологія морегосподарської галузі»
Навчальні дисципліни, які викладаються на ОП Силлабус диципліни
Історія та культура України +
Українська мова (за професійним спрямуванням) +
Психофізіологія +
Людина. Суспільство. Держава +
Основи професійної безпеки та здоров’я людини +
Правознавство +
Інформатика +
Англійська мова +
Філософія +
Вікова фізіологія і валеологія +
Вступ до спеціальності (психологія) +
Загальна психологія +
Вікова психологія +
Історія психології +
Диференціальна психологія +
Математичні методи в психології +
Соціальна психологія +
Експериментальна психологія +
Психодіагностика +
Основи академічної доброчесності +
Психологія особистості та особистісного розвитку +
Основи психологічного консультування +
Психологія праці та інженерна психологія +
Екстремальна психологія +
Основи патопсихології +
Основи психоедукації та психопрофілактики +
Сімейна психологія +
Психологічна служба в соціономічній сфері +
Теорії глибинної психології +
Основи психології травми +
Арт-терапія +
Професійна англійська мова +
Вступ до морегосподарської галузі +
Психологія управління в морегосподарській галузі +
Комунікативна психологія та конфліктологія морегосподарської галузі +
Основи профвідбору та профорієнтаційної роботи в морегосподарській галузі +
Практикум з психологічного консультування моряків та їх сімей +
Психокорекція та реабілітація робітників морегосподарської галузі +
Кризова психологія та консультування працівників морського транспорту +
Навчально-ознайомча практика +
Виробнича практика +
Переддипломна практика +
Атестаційний екзамен +
Випускна кваліфікаційна робота +
Каталог вибіркових дисциплін, що викладаються за ОП
Назва вибіркової дисципліни Силлабус диципліни
Психологія медіації та переговорного процесу +
Психологія творчості +
Юридична психологія +
Демографія +
Психологія здоров'я робітників в морегосподарській галузі +
Соціальна педагогіка +
Етнопсихологія +
Психологія бізнесу, PR та реклами +
Правове забезпечення практичної психології +
Психологічні основи коучингу +
Психологія сексуальності +
Військова психологія та психологія в екстремальних умовах +
Кримінальна та судова психологія +
Психологія часу +
Економічна психологія та психологія підприємницької діяльності +
Психологія стресу в професійній діяльності морегосподарської галузі +
Чинники успішного працевлаштування в морегосподарській галузі +
Психологія девіантної поведінки в морегосподарській галузі +
Перинатальна психологія +
Паліативна та хоспісна допомога +
Пенітенціарна психологія +
Політична психологія +
Методика викладання психологіїя +
Спеціальна психологія +
Психологія релігійної толерантності на морському транспорті +
Психологія самореалізації +
Культура спілкування на морському транспорті (корпоративна культура) +
Психологічний супровід та соціальна робота +
Практикум домедичної та первинної кризової допомоги +
Акмеологія +
Психосоматика та соматопсихіка +
Екзистенційна психологія +
Психологія свідомості +

Робочі програми Освітніх компонент ОП «Практична психологія морегосподарської галузі»

Робочі програми Вибіркових освітніх компонент за ОП «Практична психологія морегосподарської галузі»

Наверх

background